آیا سیب زمینی شیرین برای شما خوب هستند؟

سیب زمینی شیرین دارای یک بافت خامه ای با عطر و طعم شیرین و تند که آنها را برای ظروف مورد پسند و ایده آل می سازد. دو نوع، با گوشتی به رنگ نارنجی روشن و دیگری با گوشت کرم رنگ پریده وجود دارد. سیب زمینی شیرین بومی مناطق گرمسیری آمریکا هستند و گاهی اوقات از آن به عنوان سیب زمینی شیرین در ایالات متحده آمریکا اشاره شده است.
این غده غنی از فیبر، ویتامین های A، C، B6 و یک منبع عالی از کربوهیدراتها می باشد. انواع با گوشت نارنجی همچنین غنی از بتاکاروتن هستند. سیب زمینی شیرین به طور سنتی پخته شده، سرخ شده و یا له شده استفاده می شود اما آنها همچنین می توانند به ریزوتو، ماکارونی و یا کاری اضافه شوند. شما آنها را سیب زمینی هندی و یا سیب زمینی شیرین می نامید این سبزیجات سرشار از تغذیه سالم هستند.
در اینجا شش تا از بهترین فواید سیب زمینی شیرین آورده می شود.
۱٫ مغذی
سیب زمینی شیرین گیاهی بسیار مقوی است و بنا به گزارش وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA)، یک سیب زمینی خام با حدود ۵ اینچ طول و  ۲ اینچ قطر شامل:
۱۱۲ کالری
حدود ۲۶ گرم کربوهیدرات
نزدیک به ۴ گرم فیبر
در حدود ۲ گرم پروتئین
۲٫ شاخص قند خون پایین دارد
شاخص قند خون یک رتبه بندی از غذاها بر پایه کربوهیدرات که آنها چگونه قند خون را تحت تاثیر قرار می دهند. غذاهایی که باعث بالا رفتن قند خون شوند رتبه بندی بالا دارند در حالی که غذاهای که آهسته تر جذب می شود و یک افزایش تدریجی در قند خون دارند رتبه بندی پایین تر است.
خوردن غذاهای کم رتبه در شاخص قند خون (GI) برای کسانی که نیاز به مدیریت سطح قند خون خود مانند افراد مبتلا به دیابت دارند کمک می کند.  به طور متوسط ۱۵۰گرم سیب زمینی شیرین آب پز رتبه بندی بسیار کم دارد در ذهن داشته باشید که دستگاه گوارش زمانی که آنها به جای آب پز پخته شود گلایسمیک ایندکس آن را افزایش می دهد.
۳٫ دوست سرخپوشان
سیب زمینی شیرین متناسب با یک گزینه وعده غذایی سالم است یک میان وعده برای رژیم غذایی سرخپوشان است. رژیم غذایی با پشتیبانی از خوردن غذاهایی دوران پارینه سنگی، زمانی که انسان با شکار تغذیه می شد.
استثناء در این رژیم غذایی:
محصولات لبنی
دانه
حبوبات
روغن پردازش شده
قند تصفیه شده
سیب زمینی سفید
بنابر این اگر شما ولع مصرف سیب زمینی سرخ کرده در رژیم غذایی سرخپوشان را دارید شما هنوز هم می تواند سیب زمینی سرخ کرده سیب زمینی شیرین بخورید.
سوپ سیب زمینی شیرین بو داده بخورید.
۴٫ پیشگیری از سرطان
سیب زمینی شیرین متوسط حاوی ۱۸۴۴۳ واحد بین المللی (IU) ویتامین A و یا ۳۶۸ درصد ارزش روزانه توصیه می شود . سیب زمینی شیرین نیز با رتینوئیک اسید که در ویتامین A یافت می شود همراه شده است.
یک مطالعه ۲۰۱۴ نشان داد که اسید رتینوئیک سلول های پیش سرطانی را دوباره به حالت نرمال ( سلول های طبیعی سالم پستان ) تبدیل می کند.
۵٫ برنزه کردن پوست شما
گذشته از چربی پایین، سیب زمینی شیرین حاوی کاروتنوئید است که می تواند به درخشش پوست به قهوه ای مایل به زرد کمک کند این یک جایگزین بسیار سالم به برنزه شدن در آفتاب است و به سادگی با خوردن آن، یک چهره درخشان پیدا می کنید اما مراقب باشید : مفاصل می تواند به تغییر رنگ زرد پوست ( carotenodermia ) و یا یک تغییر رنگ نارنجی عمیق ( lycopenodermia ) منجر شود.
۶٫ استفاده چند منظوره از سیب زمینی شیرین
بسیاری از  روش ها و گزینه های دستوری برای آماده سازی وجود دارد پوره سیب زمینی شیرین داخل یک سوپ سیب زمینی شیرین بو داده و یا دستور تهیه هر دو هویج و سیب زمینی شیرین برای ساخت یک دستور غذایی به خصوص برای هر دو پوست و چشم شما خوب است این یک راه بسیار خوبی برای به دست آوردن ویتامین A و بتا کاروتن است آنها همچنین می تواند در فر پخته شوند.