آیا پنیر برای شما بد است؟

هنگامی که بحث پنیر می شود خواهید شنید که برای شما بسیار خوب است یا این که می تواند شما را چاق و ناسالم کند حقیقت این است که در واقع پنیر جایی در وسط قرار دارد. پنیر دارای چربی، سدیم و کلسترول است پنیر معمولی ۷۰ درصد چربی دارد و نوع چربی موجود در آنها به طور عمده چربی اشباع ( بد ) است.
پنیر گاهی اوقات به عنوان یک غذای پر چرب شهرت بد دارد پنیر نیز دارای منافع تغذیه ای بسیاری است با این حال، آن به عنوان منبع خوبی از کلسیم و پروتئین است انتخاب نوع مناسب پنیر در کل می تواند به محدود کردن مصرف چربی شما کمک کند.
خوب و بدهای پنیر چیست؟
پنیر یک منبع بزرگ از کلسیم و پروتئین است آن نیز حاوی مقادیر بالایی از ویتامین A و B12، همراه با روی، فسفر، ریبوفلاوین است.
با توجه به مطالعات چند، پنیر می تواند برای محافظت از دندان های شما از پوسیدگی کار کند. یک مطالعه در فنلاند نشان داد که باکتری رامنوز لاکتوباسیلوس، باکتری های موجود در پنیر، می تواند تعداد پوسیدگی در اثر مخمرها در دهان را کاهش دهد. مطالعه دیگری در هند نشان داد پنیر بدون اضافه کردن شکر می تواند غلظت کلسیم و فسفات را در پلاک دندانی افزایش دهد که احتمال پوسیدگی را کاهش می دهد.