اجاره فست فود چگونه محاسبه می شود؟

اجاره فست فود چگونه محاسبه می شود؟

اجاره فست فود چگونه محاسبه می شود؟

اکثر فست فودها مخصوصا در کلان شهرها از املاک استیجاری استفاده می نمایند. البته داشتن ملکی با موقعیت مناسب و بزرگ موهبتی است که برای نسلی که می خواهد از صفر شروع کند بسیار سخت و دور از دسترس است.

به هر حال نمی توان به افرادی که مغازه های مناسب ندارند بگوییم که شما نمی توانید فست فود راه اندازی نمایید، زیرا اکثر برندهای معتبر و قوی در شهر تهران از املاک استیجاری استفاده می نمایند و اصولا آنها اعتقادی به خرید مغازه و راکد کردن پول ندارند، زیرا می توانند با سرمایه مورد نیاز برای خرید یک مغازه چندین شعبه راه اندازی نمایند و با سود حاصله از این فرآیند به سادگی مغازه مورد نظر را خریداری نمایند.

راه اندازی فست فود

اگر بخواهیم از اصل مطلب جدا نشویم و به مقاله اجاره فست فود چگونه محاسبه می شود؟ بپردازیم، باید سر تیترهای زیر را بررسی نماییم:

متراژ: یکی از پارامترهای مهمی که در چگونگی محاسبه اجاره فست فود ها مورد  استفاده قرار می گیرد، متراژ مغازه مورد نظر می باشد. بدیهی است  که با بالا رفتن متراژ کرایه نیز افزایش می یابد. البته این افزایش کرایه با نرخ ثابتی صورت نمی پذیرد. به طور مثال اگر کرایه یک مغازه بیست متری بیست میلیون تومان است الزاما کرایه یک مغازه چهل متری چهل میلیون تومان نمی باشد. البته در انتخاب مغازه باید به استراتژی راه اندازی فست فود نیز توجه ویژه ای نمود، زیر این انتخاب یکی از انتخاب های برگشت ناپذیر است. گاها خیلی از مشتری ها از ما می پرسند که مغازه مناسب برای فست فود باید چند متر باشد. در اینجا باید به برنامه های استراتژیک و منو فست فودی که می خواهید راه اندازی کنید توجه کافی داشته باشید. زیرا حتی در کرایه یکسان ملک بزرگتر به هزینه بالاتری برای دکوراسیون نیازمند است که هزینه اولیه پروژه را بالا برده و همچنین هزینه نگهداری را نیز تحت شعاع قرار می دهد.

در اینجا قصد داریم به متراژ مورد نیاز آشپزخانه ها اشاره کنیم.

  • آشپزخانه فست فود با خط تولید ساندویچ – برگر هیجده متر
  • آشپزخانه فست فود با خط تولید مرغ سوخاری بیست و دومتر
  • آشپزخانه فست فود با خط تولید پیتزا سی متر
  • آشپزخانه فست فود با خط تولید پیتزا و برگر چهل متر
  • آشپزخانه فست فود با تمامی خطوط شصت متر

البته منظور از آشپزخانه فست فود هم آماده سازی و هم بخش پخت می باشد.

راه اندازی فست فود

موقعیت: موقعیت مغازه یکی از عوامل مهم در موفقیت هر فست فودی می باشد. اصولا مغازه هایی که از موقعیت ممتازی برخوردار هستند از کرایه های بالاتر برخوردار هستند. اکثرا مغازه هایی که از بر بالاتری برخوردار هستند کرایه بالاتری نیز شامل حال آنها می شود، به اصطلاح می گویند مغازه از تابلو خور خوبی برخوردار است. یا املاکی که در بورس فست فودها هستند کرایه بالاتری را به خاطر موقعیت شان دارند. یکی دیگر از فاکتورهایی که می تواند تا حدودی روی قیمت تاثیر بگذارد آپشن های تاسیساتی می باشد.

راه اندازی فست فود

سابقه ملک: سابقه ملک یکی دیگر از آیتم های است که روی قیمت ملک تاثیر دارد. به طور مثال مغازه هایی که قبلا در آنها یک فست فود معروف و فعال حضور داشته است، قطعا از مزایایی برخوردار هستند. بلعکس گاها مالک های بی تجربه به دلیل دریافت کرایه های بالا و اجاره املاک به افراد نا بلد باعث خراب شدن سابقه ملک می شوند.

منطقه: یکی دیگر از فاکتورهایی که در تعیین اجاره بهای ملک نقش پر رنگی بازی می کند منطقه می باشد. اصولا املاکی که در مناطق مرفه قرار دارند از اجاره بهای بالاتر برخوردار هستند. زیرا مردم در این مناطق از توان خرید بالاتری برخوردار هستند. همانطور که می دانید سود در فروش کالاهای لوکس می باشد. اصولا فست فودهایی که در مناطق لوکس واقعه شده اند قیمت های بالاتری را دارند و به همین دلیل سود بیشتری را کسب می کنند. البته باید توجه نمود که لوکس بودن مغازه و حاشیه سود حاصله با نرخ اجاره همخوانی داشته باشد.

IRANHFC

گروه IRANHFC  می تواند به دوستانی که قصد راه اندازی فست فود را دارند مشاوره های تخصصی در مورد ویژگی های یک ملک خوب بدهد.