اجاره ویرانگر فست فود و رستوران

یکی از هزینه های اصلی بعد از راه اندازی فست فود یا رستوران هزینه اجاره مغازه می باشد. این هزینه معمولا در شهر های بزرگ و در مکان های خاص و پر تردد بسیار بالا می باشد.

اصولا ما در فست فود یا رستوران مواد اولیه را به قیمت X  می خریم و این مواد را به محصول تبدیل کرده و به قیمت y  می فروشیم، ما به تفاوت این تفاوت قیمتی عددی است مثل z این عدد باید پاسخگوی تمامی هزینه های ما باشد و بعد از کسر تمامی  هزینه ها سود مانده سود مجموعه ما می گردد. این هزینه اصولا شامل موارد زیر می باشد:

هزینه مواد اولیه: یکی از هزینه های اصلی در فست فود ها و رستوران ها هزینه مواد اولیه می باشد. زیرا ما وقتی می توانیم سالاد بفروشیم که کاهو خریداری کرده باشیم. لذا هزینه مواد اولیه نقش مهمی در لیست هزینه ها بازی می کند.

هزینه حقوق پرسنل: بدیهی است که در فست فودها یا رستوران ها غذاها به خودی خود تولید نمی شوند، در این مجموعه ها کسانی هستند که به ارائه خدمات و سرویس به مشتریان شما می پردازند و شما نیز در مقابل باید جبران خدمات آنها را انجام دهید. این هزینه نیز یکی از هزینه های کلان می باشد.

هزینه اجاره مغازه فست فود یا رستوران: همانطور که می دانید در کشور ما مغازه دارها یا مالک هستند یا مستاجر. مستاجرین معمولا مبلغی را به عنوان ودیه یا پول پیش به موجر می پردازند و ماهیانه ینا به ارزش ملک و توافق های صورت پذیرفته به عنوان اجاره پرداخت می نمایند. در ابتدای راه اندازی رستوران یا فست فود مغازه ها از فروش بالایی برخوردار نیستند به طوری که گاها درآمدها جوابگوی هزینه ها نیستند. همانطور که در فرمول بالا اشاره شد فروش تاثیر مستقیمی رو سودآوری فست فود یا رستوران دارد. حال اگر مغازه ای که شما از آن به عنوان فست فود استفاده می نمایید که از کرایه بالایی نیز برخوردار می باشد مشکل دو چندان می شود. اصولا ما به این مورد اجاره ویرانگر فست فود یا رستوران می گوییم. در این مدت زمان تا رسیدن فست فود یا رستوران به نقطه سر به سر شما می بایست اجاره را از پس انداز قبلی یا به طور عامیانه از جیب پرداخت نمایید. اگر این مدت زمان طولانی شود بلاخره یا ممکن است منابع مالی شما تمام شود یا شما از این موضوع خسته شوید. و این اجاره ویرانگر باعث می شود شما خیلی زودتر از زمان مورد انتظار از بازار خارج شوید. پس اجاره قبل از رسیدن به نقطه سر به سر می تواند یک هزینه بسیار ویرانگر باشد. در نتیجه شما باید سعی کنید خیلی زود از نقطه سر به سر عبور نمایید.

هزینه قبوض: با توجه به تغییرات صورت گرفته در قیمت حامل های انرژی در سالیان اخیر صورت پذیرفته است. هزینه قبوض بسیار قابل توجه شده است. به طوری که گاها این هزینه در مدت چند ماه که انباشته می شود غیر قابل پرداخت می گردد.

هزینه تعمیر و نگهداری: اگر شما جزء افراد خوشبختی باشید که تجهیزات فست فود و رستوران خود را از گروه تخصصی تجهیز و راه اندازی فست فود iranhfc  خریداری نموده باشید قطعا مشکلی در این زمینه نخواهید داشت. ولی در غیر این صورت هزینه تعمیر و نگهداری ماشین آلات جزء هزینه های قابل ملاحظه در فست فودها یا رستوران ها می باشد.