اسپاگتی کوفته بوقلمون

مواد لازم برای ۴ نفر

 

۱ بسته اسپاگتی ۵۰۰ گرمی

۱ عدد تخم‌مرغ

۴ ق س پودر سوخاری

۴ /۱ ق چ پودر دانه گشنیز

۲ /۱ ق چ پودر خردل

۱ ق س پودر پیاز

۱ ق چ پودر سیر

۲ /۱ پیمانه شیر

۵۰۰ گرم بوقلمون چرخ کرده

۳ /۱ پیمانه اسفناج ریز خرد شده

۴ عدد گوجه‌فرنگی بدون پوست

۱ ق س رب گوجه‌فرنگی

۲ پیمانه آب مرغ

۱ عدد پیاز خرد شده

۲ ق س آویشن خرد شده

به میزان لازم نمک و فلفل

به میزان لازم روغن مایع

طرز تهیه:

۱. فر را با دمای ۱۸۵ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. در یک کاسه بوقلمون چرخ کرده را با پودر سوخاری، تخم‌مرغ، پودر دانه گشنیز، پودر خردل، پودر پیاز، نمک، فلفل، شیر و اسفناج خرد شده مخلوط کنید تا مواد به شکل خمیر درآید. مقداری از مواد را بردارید و با دست آن را گرد کنید. هر تعداد که می‌شود کوفته‌ها را به همین شکل آماده کنید، سپس آنها را داخل سینی فر که کمی آن را چرب کرده‌اید قرار داده و سینی را به مدت ۱۵ دقیقه داخل فر بگذارید.

۲. در این میان اسپاگتی را بپزید، آن را آبکش کرده و کنار بگذارید. در یک تابه مقداری روغن بریزید، سپس پیاز خرد شده را داخل آن کمی تفت دهید. بعدازآنکه پیاز نرم و طلایی شد، رب گوجه‌فرنگی را حدود ۱ دقیقه داخل آن تفت دهید. حالا آب مرغ را بریزید و حرارت را زیاد کنید تا جوش بیاید، سپس حرارت را کم کنید و صبر کنید تا سس کمی غلیظ شود. گوجه‌فرنگی‌ها را خرد کنید، سپس آنها را همراه با آویشن خرد شده و پودر سیر اضافه کرده و با هم مخلوط کنید. به میزان لازم نمک و فلفل هم بزنید.

۳. حالا اسپاگتی را داخل ظرف مورد نظرتان ریخته و روی آن سسی را که آماده کرده‌اید ، بریزید. در انتها کوفته‌ها را هم روی اسپاگتی قرار داده ، سرو کنید.