اسکوپ سیب زمینی

اسکوپ سیب زمینی

اسکوپ سیب زمینی

یکی از تجهیزات مورد استفاده در آشپزخانه های فست فود یا هر رستورانی که اقدام به سرو سیب زمینی می نماید اسکپ سیب زمینی می باشد این قطعه کوچک و کاربردی در فست فود ها یا رستوران ها در مدل های زیر وجود دارد:

  • اسکپ سیب زمینی پلاستیکی
  • اسکپ سیب زمینی فلزی تک دسته
  • اسکپ سیب زمینی فلزی دو دسته

اسکپ سیب زمینی پلاستیکی مرغوب ترین نوع اسکپ های سیب زمینی می باشد.

این مهم به دلیل این است که اسکپ سیب زمینی معمولا زیر  شوت سیب زمینی قرار دارد و به همین دلیل همیشه داغ می گردد، وقتی پرسنل قصد ریختن سیب زمینی ها را از شوت به درون جعبه های سیب زمینی یا جعبه های مرغ سوخاری دارند اگر اسکپ سیب زمینی از نوع استیل باشد با مشکل روبرو می گردند.

عباس حسینی

اسکوپ سیب زمینی

ولی اسکپ های سیب زمینی پلاستیکی که از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند در مقابل گرما مقاوم بوده و با مشکل گرم شدن بیش از حد در زیر شوت سیب زمینی روبرو نیستند.

در مورد عملکرد اسکپ سیب زمینی می توان گفت که این قطعه کوچک دارای یک سر بزرگ و یک انتهای کوچک است، دلیل این طراحی این است که از دهانه بزرگ آن بتوان به سادگی سیب زمینی ها را از شوت برداشت و دلیل انتهای کوچک آن نیز مربوط به طراحی جعبه سیب زمینی می شود، که این انتها دقیقا به اندازه دهانه جعبه سیب زمینی مک دونالدی می باشد.

همانطور که میدانید اصولا سیب زمینی سرخ شده در فست فودها توسط برند مک دونالد جا افتاده است. به همین دلیل اسکپ سیب زمینی نیز از ابداعات متخصصین مک دونالد برای سهولت کار می باشد.

اسکوپ سیب زمینی

یکی از ویژگی های بارز در طراحی اسکپ سیب زمینی این است که وقتی شما سیب زمینی را از دهانه بزرگ اسکپ برمیدارید و میخواهید درون جعبه های سیب زمینی مک دونالدی خود بریزید، سیب زمینی ها به شکل یک دست و ایستاده درون جعبه قرار می گیرند، که از نظر زیبایی بسیار جذاب می شود و مصرف کننده می تواند بهتر سیب زمینی ها را  استفاده نماید.

قیمت اسکپ سیب زمینی بین ۳۵ تا ۷۵ هزار تومان می باشد که مدل پلاستیکی آن گرانتر از همه مدلها می باشد.