اقدامات اولیه برای راه اندازی فست فود

برای راه انداری فست فود ابتدا به ساکن باید سه نوع بررسی ذیل به ترتیب صورت پذیرد:

  • بررسی بازار

در هر عمل تجاری که ماحصل آن انتفا می باشد،مارکتینگ نقشی بس پر رنگ را بازی می کند.با توجه به بررسی های به عمل آمده توسط گروه iranhfc قریب به ۶۶% از افرادی که قصد راه اندازی یک فست فود را دارند به این مهم توجه کافی نداشته و سرمایه خود را در شرایط نامناسبی قرار می دهند.

اقدامات اولیه برای راه اندازی فست فود

  • بررسی فنی

قطعا این مرحله باید توسط کارشناسان خبره بررسی و تجهیزات لازم به شما معرفی گردد.به عنوان مثال شما زمانی که وارد فست فودی می شوید که  کارشناسیهای لازم روی آیتمهای فنی آن صورت نگرفته باشد تجهیزات زیادی را خواهید دید که بدون استفاده در آن قرار دارد.

شما در این مرحله می توانید با مراجعه به کارشناسان گروه صنعتی ایران اچ اف سی یک لیست جامع و کامل از تجهیزات مورد نیاز در آشپزخانه را با توجه به برنامه تولید و فضای خود داشته باشید.

  • بررسی مالی

تعیین حجم سرمایه لازم در این امر بسیار حائز اهمیت می باشد.زیرا سرمایه کمتر از حد لازم شما را با مشکلات فراوانی در حین ورود به بازار روبرو می کند،وبلعکس سرمایه بیش از حد لازم نیز استهلاک منابع مالی را برای شما به ارمغان می آورد.

البته بسیار مشاهده شده است که بنا به مشاوره های غلط راه اندازی پروژه در میانه کار با کمبود منابع مالی مواجه شده و سرمایه گذار ناچار به فروش خودرو خویش و تامین سرمایه گردیده است.

گاها برخی از افراد با نادیده گرفتن هزینه های پنهان در راه اندازی فست فود، با مشکلات بزرگی مواجه می شوند.

معمولا در پروژه ها شما می بایست 35% از پیش بینی های اولیه، هزینه ها را بیشتر حساب نمایید.

iranhfc

گروه تخصصی راه اندازی فست فود و کافی شاپ iranhfc پیشرو و نو آور در طراحی و راه اندازی فست فود و کافی شاپ در کشور.