اهمیت بالانس خطوط در راه اندازی فست فود

یکی از مهمترین فاکتورها در تجهیز فست فود بالانس بودن خطوط تولید می باشد. شاید بتوان این مطلب را اینگونه تشریح نمود،که ایجاد بالانس در تجهیزات به عواملی چون:

  • ظرفیت تجهیزات مکمل
  • نحوه قرار گیری تجهیزات در کنار هم
  • تعداد تجهیزات متغیر
    پیش بینی فروش

… می باشد. در بسیاری از فست فود ها به دلیل عدم هم خوانی تجهیزات با هم مشکلات فراوانی به وجود می آید. چینش مناسب تجهیزات در آشپزخانه به طوری که حرکت پرسنل را هدفمند و سهل و آسان نماید یکی از تخصص های است که باید راه اندازان فست فود داشته باشند، این اقدام معمولا با نرم افزارهایی چون اتوکد یا اسکچاپ صورت می گیرد. اطلاع داشتن از ظرفیت و توانایی ماشین آلات به شما کمک خواهد نمود تا نقشه مناسب تری تهیه نمایید و از خرید تجهیزات غیر ضروری پرهیز نمایید.

گاها در برخی از فست فودها دیده می شود که پیتزا در یک سمت آشپزخانه تهیه و در سمت دیگر پخت می شود، که باعث کاهش کارایی پرسنل و تداخل در حرکت های جاری و طبیعی در آشپزخانه فست فود می گردد.

بهتر است برای طراحی آشپزخانه از کارشناسان خبره این امر استفاده گردد. گروه iranhfc گروه تخصصی تجهیز و راه اندازی کافی شاپ با استفاده از نرم افزارهای ویژه این مهم اقدام به طراحی های هوشمندانه  در آشپزخانه فست فود می نماید.