اگر آرتزیت دارید…

سالمون بخورید
آرتریت روماتوئید، بیماری شایعی است که به تورم و التهاب مفاصل می‌انجامد. اما محققان با بررسی‌ای که روی مواد غذایی مختلف انجام داده‌اند، امیدهایی برای درمان این بیماری دارند. از نظر پژوهشگران، مصرف ماهی‌های چرب مثل سالمون، نه‌تنها می‌تواند از این بیماری پیشگیری کند، بلکه اگر هفته‌ای یک‌بار این ماهی‌ها را به سفره‌تان بیاورید، درمان این بیماری برای‌تان آسان می‌شود. مصرف یک وعده ماهی چرب در هفته که سرشار از امگا۳ است، خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید را تا ۵۲ درصد پایین می‌آورد.
داروخانه در آشپزخانه
اگر قلب‌تان بیمار است…
بادام بخورید
درست است که آب چغندر می‌تواند فشار خون‌تان را پایین بیاورد، اما می‌توانید با مصرف یک مشت بادام در روز، محکم‌کاری کنید و خطر مبتلا شدن‌تان به بیماری‌های قلبی را هم در کنار کم کردن فشارخون‌تان پایین بیاورید. براساس مطالعه‌ای که در دانشگاه بیرمنگام انجام شده‌، بادام در میان آجیل‌ها کالری بسیار پایینی دارد و اگر هر روز ۵۰ گرم از آن را میل کنید، می‌توانید به کاهش فشار خون، بهبود جریان خون وکاهش خطر ابتلای‌تان به بیماری‌های قلبی امیدوار باشید.
اگر حافظه‌تان ضعیف شده…
شکلات داغ بخورید
اگر در خانواده‌تان سابقه ابتلا به آلزایمر دارید، به شکلات داغ پناه ببرید. دانشمندان دانشکده پزشکی هاروارد در یک بررسی حافظه و تفکر مهارت، گروهی از افراد مسن را قبل و بعد از نوشیدن دو فنجان شکلات داغ در طول روز، بررسی کردند. در این بررسی که نتایج آن بعد از یک دوره ۳۰ روزه مشخص شد، پژوهشگران دریافتند آنتی‌اکسیدان‌ها و ترکیبات موجود در این نوشیدنی‌های کاکائویی، بر حافظه افراد بررسی‌شده تاثیر قابل‌توجهی گذاشته است. در بررسی دیگری ثابت شده، مصرف کاکائو می‌تواند به کاهش سطح انسولین و کلسترول بد بدن منجر شود و هنگامی که ترکیبات موجود در شکلات در بدن تغییر شکل می‌دهند خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند حملات قلبی و سکته هم کاهش می‌یابد. البته مراقب باشید در مصرف این نوشیدنی‌ها زیاده‌روی نکنید.
اگر فشارخون‌تان بالاست…
آب چغندر بخورید
پایین آوردن فشارخونی که با یک استرس کوچک یا کمی نمک‌دار بودن غذا بالا می‌رود، کار ساده‌ای نیست. اما محققان می‌گویند اگر تنها هر روز یک لیوان آب چغندر میل کنید، به کاهش فشار خون‌تان کمک زیادی کرده‌اید. سطح بالای نیترات در آب چغندر، به استراحت و گشاد شدن عروق خونی کمک می‌کند و به داد افراد مبتلا به فشار خون بالا می‌رسد. اگر هم به جای آب گرفتن این گیاه آن را در سالاد‌ها و غذاهای‌تان به کار ببرید، علاوه بر کاهش فشارخون‌تان، مواد معدنی فراوانی هم به بدن‌تان می‌رسانید و ویتامین۶ B مورد نیاز بدن‌تان را هم تامین می‌کنید.