ایده تزیین غذاهای گرم پاییزی!

آشپزی را هم می توان به عنوان یک فعالیت روزمره خسته کننده در نظر گرفت، هم می توان به آن به چشم یک تفریح هنری نگاه کرد، انتخاب با خود شما است که آیا می خواهید از زمانی که صرف می کنید لذت ببرید یا نه، اگر جواب مثبت است پس این مطلب می تواند حسابی به شما کمک کند.
هوا که رو به سردی می رود، خوردن غذاهای گرم بیشتر می چسبد، غذاهایی مانند آش، یا سوپ. آش مورد علاقه تان را بپذید و طبق رنگی که دارد غذایتان دارد کاسه هایی را انتخاب کنید، به طور مثال اگر آش شله قلمکار درست کردید که رنگش سبز است، آن را در کاسه های به رنگ آبی سرو کنید تا نما و جلوه بیشتری داشته باشند.
اگر هم تصمیم به درست کردن یک خورشت خوشمزه گرفتید، باز هم به رنگ آن برای انتخاب بشقاب ها دقت کنید، خورشت هایی مثل قیمه که رنگ نارنجی دارند در بشقاب های آبی هم خوشمزه تر و هم جذاب تر به نظر می آیند، برای برنج ها هم ظرف های سفید رنگ مناسب هستند، یک ظرف پر از سبزی های تازه هم می تواند زیبایی میز یا سفره شما را تکمیل کند.
ایرانی ها یک صبحانه هیجان انگیز دارند که مخصوص فصل های سرد سال است، یعنی خوردنش در فصل های سرد بیشتر به آدم می چسبد، و این صبحانه هیجان انگیز چیزی نیست جز کله پاچه. ظرف های گل سرخی قدیمی و استکان های کمر باریک یادگاری مادر بزرگ را از گنجه بیرون بیاورید و کله پاچه ای را درون آن ها بریزید و سر سفره بگذارید، با دید چنین سفره خوش آب و رنگی کسانی که حتی کله و پاچه دوست ندارند هم با شما همراه خواهند شد.
در فصل های سرد غذاهایی مانند دلمه هم خوب است، چون به واسطه پوشش برگ مو یا کاهو محتوای داخلی شان بیشتر گرم می ماند، برای سرو این غذا ها از یک سینی روحی کوچک استفاده کنید، دلمه ها را در زیباترین بشقاب های تان برید و کنار این غذاهای خوشمزه را با نان تازه و سبزی های خوش عطر پر کنید و جلو اعضای خانواده تان بگذارید تا حسابی آن ا را غافلگیر کنید.
آش رشته هم کلا رفیق شفیق پاییز و زمستان است، اصلا مگر می شود که پاییز و زمستان را بدون خوردن آش رشته سپری کرد، می توانید برای یک بعد از ظهر سرد، آش رشته درست کنید، روی آن را با پیاز داغ، سیر داغ، نعنا و مخلوطی از کشک و زعفران که بسیار خوشرنگ و خوش طعم است و زیبایی خاصی به چهره آشتان می دهد تزیین کنید، آن ها را در کاسه های چینی با طرح و رنگ های ایرانی بریزید و از خوردن آن احساس خوشبختی کنید.
ظرف های سفالی لعاب دار، سبزی تازه، ترشی شور و بوی نان سنگگ خبر از یک نهار خوشمزه و لذیذ به اسم دیزی می دهد، برای این که نهار بیشتر بهتان بچسبد، سفره را روی زمین پهن کنید، از یک پارچه ترمه با نقوش زیبا استفاده کنید، سعی کنید رنگ بشقاب ها با رنگ کاسه ها و رنگ ظرف های سفالی تان هماهنگ باشد، تا زیبایی سفره تان هم بیشتر شود، نوشیدنی ها را هم در پارچ های زیبا بریزید و بر سفر سفره بذارید، دیگر همه چیز اماده است، نوش جان.
وقتی خسته از یک روز کاری در هوای سرد به خانه بر می گردید و دوست دارید تا یک عصرانه گرم میل کنید شاید سوپ سفید یا همان سوپ شیر بهترین گزینه باشد، برای آن که سوپ بیشتر بهتان مزه کند آن را در ظرف هایی بریزید که دارای رنگ های جذاب مانند آبی یا سبز هستند، روی آن هم با خامه تزیین کنید و از عصرانه تان لذت ببرید.
کدو حلوایی از میوه های پر خاصیت پاییز است که هم خوشمزه و مقوی است و هم ظاهر بسیار خوبی برای جلوه بخشیدن به میز و سفره غذای شما دارد، چند عدد کدو حلوایی مینیاتوری خریداری کنید، داخلش را خالی کنید و از آن به جای ظرف سوپ یا هر چیز دیگری استفاده کنید، رنگ نارنجی زیبای این کدو حلوایی ها به سفره شما گرما می بخشد در کنار آن هم می تانید از بشقاب های سفید، و قاشق و چنگال های طلایی استفاده کنید، یک رومیزی قرمز هم که تمام این زیبایی ها را تکمیل می کند
از محتویات کدو حلوایی که در قسمت قبلی از آن صحبت کردیم می توانید یک سوپ خوشمزه به نام سوپ کدو حلوایی درست کنید که هم پر خاصیت است و هم مناسب فصل های سرد.
سوپ را که درست کردید در کاسه های سفید بریزیدش تا بیشتر خود نمایی کند و رنگ نارنجی اش بیشتر نمود پیدا کند، می توانید برای تزیین روی سوپ هم از خامه و چند پر سبزی تازه استفاده کنید، سوپ را در زیر بشقابی هایی از جنس چوب قرار دهید تا رنگ قهوه ای چوب همنشینی خوبی با رنگ سوپ پیدا کند سپس آن را سرو کنید و اعضای خانواده ا حسابی شگفت زده کنید.
تزیین لیوان های نوشیدنی را نیز دست کم نگیرید، حتی اگر می خواهید یک لیوان نوشیدنی گرم میل کنید هم برای آن وقت بگذارید، از این فعالیت لذت ببرید و اجازه بدهید تا هنر در همه تار و پود زندگی تان نفوذ کند. برای خودتان یک ماگ زیبا بخرید، اصلا ماگ های قدیمی تان را با هنر خودتان تزیین کنید، در کنار نوشیدنی تان از میوه ها و خوراکی هایی که دوست دارید هم استفاده کنید، عکس بالا را ببینید تا کاملا متوجه شوید.