بازار کار و آینده شغلی مدیر

مدیر رستوران می تواند در رستوران ها، هتل های بزرگ و کوچک، فست فود ها و مراکز تهیه غذا کار کند. با کسب تجربه بیشتر و سرمایه لازم می تواند رستورانی برای خود راه بیاندازد.
با توجه به روند رشد صنعت رستوران داری در جهان و افزایش تمایل مردم به استفاده از رستوران ها و فست فودها، پیش بینی می شود آینده خوبی پیش روی بازارکار مدیران رستوران خواهد بود. البته هر مدیری که تجربه، مهارت و توانمندی بیشتری داشته باشد، فرصت های بهتری پیش روی او خواهد بود و به احتمال زیاد به موفقیت خواهد رسید.
شغل مدیر رستوران در بسیاری از کشورهای دنیا از بازارکار خوبی برخوردار است. مدیران توانمند و باتجربه رستوران می توانند به راحتی در برخی از کشورهای جهان پذیرش گرفته و فرصت های شغلی خوبی پیش رو خواهند داشت.
وضعیت استخدام مدیر رستوران در برخی کشورهای جهان به شرح زیر است :
استرالیا – در بازه زمانی۵  سال گذشته میزان استخدام مدیران رستوران رشد۱۷٫۵  درصدی داشته و رشد متوسطی در آینده برای آن پیش بینی شده است.
 
میزان درآمد مدیر رستوران
در خصوص میزان درآمد مدیر رستوران ها در ایران اطلاعات دقیقی در دسترس نمی باشد. این شغل علیرغم سختی های زیادی که دارد، در صورت موفقیت جزء مشاغل پردرآمد به حساب می آید. درآمد مدیر رستوران ها با توجه به اینکه خود صاحب رستوران اند و یا در رستوران یا هتلی استخدام هستند، میزان مهارت، تجربه و توانمندی های آنها درآمدهای متفاوتی دارند.
درآمد مدیر رستوران در برخی از کشورهای جهان عبارتند از :
استرالیا  – متوسط درآمد سالانه این شغل۴۵٫۶۰۰  دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.
انگلستان  – متوسط درآمد سالانه این شغل برای افراد تازه کار و دستیاران مدیر رستوران بین۲۷٫۵۰۰  تا۳۵٫۰۰۰  دلار و برای مدیران رستوران با تجربه بین۳۸٫۰۰۰  تا۶۱٫۰۰۰  دلار می باشد.