برای راه اندازی فست فود از کجا شروع کنیم؟

اولین سوالی که در حوزه راه اندازی فست فود برای علاقه مندان پیش می آید این است که از کجا شروع کنیم؟

اولین قدم در شروع هر کسب و کاری بسیار مهم و کلیدی است، زیرا هم دارای بار روانی می باشد و همچنین قدم اول زیر بنای قدم های بعدی است. اگر قدم اول درست برداشته شود احتمال موفقیت فست فودی که قرار است راه اندازی گردد بالا می رود.

گاها سرمایه گذاران یا علاقه مندان به حوزه راه اندازی فست فود  در گام اول به دلیل مشاوره های غلط دچار خطاهای اساسی در فرآیند راه اندازی می شوند ، به ترتیبی که  حتی با تلاش متخصصین خبره نیز امکان بازگشت به شرایط اول مقدور نمی باشد. زیرا برخی از تصمیم ها بار مالی دارد و امکان جبران آن به سادگی مقدور نیست.

iranhfc
iranhfc

در اینجا به تشریح موضوع  برای راه اندازی فست فود از کجا شروع کنیم؟ می پردازیم:

برای راه اندازی فست فود از کجا شروع کنیم؟

قطعا در هر کسب و کاری سود و زیان تاثیر بسیار مهمی در حجم سرمایه گذاری دارد، یعنی مشاغلی که از بازدهی بالاتری برخوردار هستند اقبال عمومی سرمایه گذاران نسبت به آنها بیشتر است و سرمایه گذاران هزینه ریسک بالاتری را می پذیرند.

حال اگر به یک کارآفرین که قصد راه اندازی فست فود را دارد، بگوییم شما می توانید با سرمایه گذاری در حدود سیصد میلیون تومان به فروش روزانه ده میلیون که ماهیانه سیصد میلیون تومان است برسید،  و پنجاه در صد از این مبلغ سود خالص شما است.   و اگر کارآفرین مورد نظر دقت کافی را نداشته باشد و تمامی جوانب را نسنجیده باشد ممکن است تصمیمات اشتباه بگیرد.

گاها مشاهده می شود برخی از راه اندازهای فست فود صحبت از فروش روزانه بیست میلیون تومان می کنند که رسیدن به این عدد را با سرمایه گذاری سیصد میلیون تومانی مقدور می دانند، و کارآفرین های هیجانی با گرفتن وام های پر بهره و یا فروش منزل مسکونی خود به امید رسیدن به درآمد بالاتر دچار این جریان فکری ساده لوحانه می شوند. که امکان جبران آن تقریبا غیر ممکن است.

از طرفی وقتی کارفرمایی که قصد راه اندازی فست فود را دارد با این اعداد روبرو می شود، دیگر تحمل فروش روزانه سه میلیون تومانی را ندارد و اقدام به حرکت هایی در راستای رسیدن به فروش بالای ده میلیون تومان را می نماید که نتیجه خوبی برای او در بر ندارد.

iranhfc
iranhfc

در نتیجه مشاوره اشتباه می تواند، سطح توقع کارآفرینی که قصد راه اندازی فست فود را دارد بهم ریخته و ایشان را دچار خطاهای محاسباتی بنماید.

بهتر است کسی که قصد راه اندازی فست فود را دارد، ابتدا به ساکن به جمع آوری اطلاعات لازم در این حوزه بپردازد، جمع آوری اطلاعات به خودی خود دارای ارزش چندانی نیست، اطلاعاتی با ارزش و دارای اهمیت هستند که از مرجعی موثق تهیه شده و دارای طبقه بندی باشد.

در اینجا به دو  روش که معمولا افرادی که خواهان راه اندازی فست فود هستند ،  به جمع آوری اطلاعات می پردازند  را به صورت گذرا بیان می کنیم:

کسانی که صاحب فست فود هستند:

این افراد اگر تمایل به دادن اطلاعات داشته باشند، فقط در حوزه تجربه های شخصی خود اقدام به ارائه پاره ای از توضیحات می کنند که ممکن است شرایط شما با تجربه فست فود ایشان متفاوت باشد. و اتفاقاتی که صاحب فست فود یا رستوران بیان می کند برای شما اتفاق نیفتد.

کسانی که خدمات مشاوره ای می دهند:

شرکت هایی که خدمات مشاوره ای می دهند می توانند کمک  ارزنده ای به آن دسته از کارآفرینانی که قصد راه اندازی فست فود را بکنند، البته شرط لازم در گرفتن اینگونه مشاوره ها صلاحیت شرکت مشاوره دهنده می باشد. گاها مشاهده می شود افراد بی تجربه و فاقد صلاحیت در دفاتر جعلی اقدام به کلاه برداری از افراد ساده لوح می نمایند. گروه iranhfc  معتبرترین شرکت خدماتی راه اندازی فست فود و رستوران  است که می تواند در این حوزه به علاقه مندان کمک شایان ذکری بنماید. البته مشاوره های  اولیه گروه iranhfc  رایگان می باشد.

گروه iranhfc  با تدوین نقشه راه و حمایت از کسانی که قصد راه اندازی فست فود حرفه ای را دارند در عرصه صنعت فست فود و رستوران به ارائه خدمات حرفه ای  در حوزه مشاوره راه اندازی فست فود می پردازد.

مطلب برای راه اندازی فست فود از کجا شروع کنیم؟ توسط گروه iranhfc  تهیه شده است.