برگردرژامبون

• مواد لازم

۱۲ ورق ژامبون (به دلخواه)

۶ قاشق غذاخوری شکر قهوه ای

۴ قاشق چایخوری پودر قهوه

یک قاشق چایخوری پودر سیر

۶۸۰ گرم گوشت گوساله چرخ کرده

۳ قاشق غذاخوری سرکه برنج

دو قاشق غذاخوری مایونز یا سس سالاد

دو قاشق چایخوری شکر

نصف یا یک قاشق چایخوری سس چیلی

نصف قاشق چایخوری نمک

۲.۵ پیمانه کلم سبز رنده شده

نصف پیمانه هویج رنده شده (یک عدد متوسط)

نصف پیمانه پیاز قرمز خرد شده

¼ پیمانه جعفری ریز شده

نمک و فلفل سیاه

۶ نان همبرگر کنجدی (تست شده)

 

• طرز تهیه

۱. سینی مایکروفر را با دستمال حوله ای بپوشانید. شش ورق ژامبون را در یک ردیف واحد بچینید و دوباره روی آنها دستمال حوله ای بگذارید. قدرت مایکروفر را روی ۱۰۰ درصد تنظیم کنید و یک تا دو دقیقه ژامبون را بپزید تا کمی پخته شوند. چربی آنها را با دستمال بگیرید و پس از خنک شدن داخل کیسه پلاستیکی قرار دهید. در یک کاسه کوچک، شکر قهوه ای، قهوه و پودر سیر را با هم مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را داخل کیسه بریزید. کیسه را محکم ببندید و خوب هم بزنید تا مواد کاملا روی ژامبون ها را بپوشانند. آن را کنار بگذارید. همین کار را با بقیه ژامبون ها انجام دهید.

 

۲. گوشت چرخ کرده را به شکل گلوله های مسطح با ضخامت دو سانتی متر در آورید. دو ورق از ژامبون را دور هر کدام از چانه های مسطح گوشت بپیچید. انتهای آنها را با خلال دندان محکم کنید تا باز نشوند. به مدت ۳۰ دقیقه (یا حداکثر ۲۴ ساعت) داخل یخچال قرار دهید تا خنک شوند.

 

۳. برای سالاد کلم، در یک کاسه متوسط سرکه، مایونز، شکر، سس چیلی و نصف قاشق چایخوری نمک را با هم مخلوط کنید. کلم، هویج، پیاز و جعفری را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا سس همه مواد را بپوشاند. نمک و فلفل به آن اضافه کنید تا مزه دار شود. روی آن را بپوشانید و داخل یخچال قرار دهید تا زمان سرو، خنک شود.

 

۴. چانه های مسطح گوشت را با نمک و فلفل مزه دار کنید. زغال را آماده کنید و داخل با حرارت ملایم برگرهای را به مدت ۱۶ تا ۱۸ دقیقه بپزید. یا می توانید داخل فر با دمای ۱۶۰ درجه فارنهایت بپزید.

 

۵. برگرهای پخته شده را داخل نان همبرگر بگذارید و روی آنها، سالاد کلم و ترشی سوخاری بگذارید. لایه رویی نان را بگذارید و سرو کنید.