برگرسوسیس

• مواد لازم

سس آووکادو*

یک عدد پیاز قرمز متوسط (خلالی)

آب یک عدد لیمو ترش

یک قاشق غذاخوری سرکه سفید

نصف قاشق چایخوری پودر زیره سبز

نمک دریایی و فلفل سیاه

۱۷۰ گرم سوسیس خام

۸۰۰ گرم گوشت چرخ‌کرده (گوساله)

۶ عدد نان همبرگر

 

• طرز تهیه

۱. ابتدا سس آووکادو را به روش زیر آماده کنید و داخل یخچال بگذارید. برای تهیه ترشی فوری پیاز، در یک قابلمه متوسط، آب بریزید تا بجوشد. سپس خلال های پیاز را داخل آب جوش بریزید و ۳۰ ثانیه حرارت دهید. آنها را آبکش و خنک کنید. در یک کاسه متوسط، پیازهای سرد شده، آب لیموترش، سرکه، زیره، نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید. ظرف را هم بزنید و سی دقیقه آن را کنار بگذارید.

 

۲. در یک تابه بزرگ، روی حرارت متوسط سوسیس های خرد شده را سرخ کنید تا کاملا طلایی و برشته شوند. کنار بگذارید تا خنک شوند.

 

۳. زغال را آماده کنید. در یک کاسه سوسیس های پخته شده را با گوشت چرخ کرده مخلوط کنید. آنها را به شش گلوله تقسیم کنید و به شکل همبرگر فرم دهید. در مرکز هر کدام از چانه های مسطح، شیار ایجاد کنید تا مغز پخت شوند. آنها را روی توری کباب پز بگذارید و با در بسته ۱۰ تا ۱۲ دقیقه کباب کنید.

 

۴. داخل نان های همبرگر سس آووکادو بمالید و برگرها را روی آنها بگذارید و ترشی پیازی که آماده کرده اید را روی برگرها بگذارید.

 

• سس آووکادو*

یک عدد فلفل سبز بزرگ (پوپلانو)

یک عدد آووکادوی متوسط خرد شده

آب لیمو ترش

یک قاشق غذاخوری گشنیز ریز شده

یک قاشق چایخوری مایونز

نمک

• طرز تهیه

فلفل پوپلانو را کبابی کنید. یا ۲۵ دقیقه در فر با حرارت ۴۲۵ درجه فرنهایت بپزید. پوست سیاه و تخم فلفل را جدا و آن را ساتوری کنید و داخل یک کاسه کوچک بریزید. نصف یک آووکادو را به آن اضافه و با چنگال له کنید. نیمه دیگر آووکادو را خرد و به کاسه اضافه کنید. آب لیموترش، جفری ریز شده و مایونز را اضافه کنید و هم بزنید. برای مزه دار شدن نمک و فلفل اضافه کنید.