بهترین درمان طبیعی سرفه

سرفه یک واکنش خودکار برای از بین بردن مواد خارجی یا ترشحات مخاطی از ریه ها و مجرای تنفسی فوقانی است سرفه یک بیماری نیست تنها یک علامت است راه هوایی ممکن است تا حدی توسط مخاط، دود، مواد شیمیایی و یا یک جسم خارجی مسدود شده باشد و هر شخص گاهی اوقات برای تمیز کردن گلو و راه هوایی سرفه خواهد کرد اما این مهم است که اگر سرفه شما بیش از سه هفته طول کشید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید اگر تنگی نفس، سرفه خونی یا مشکلات غیر قابل توضیح مثل ( از دست دادن وزن و یا تب ) دارید شما باید با پزشک خود فوری ملاقات کنید.
 
سرفه چیست؟
علت سرفه چیست؟
علائم سرفه
عسل در درمان سرفه
پروبیوتیک ها و نقش آن ها در درما ن سرفه
بروملین موجود در آناناس برای درمان سرفه مناسب است
نعناع و اکالیپتوس برای گلودرد و احتقان بینی و گلو مفید است
گل ختمی
آویشن
چگونه از سرفه جلوگیری کنیم؟
سرفه چیست؟
به طور کلی، سرفه کاملا طبیعی است. سرفه می تواند به تمیز نگه داشتن گلوی شما از خلط و دیگر مواد محرک کمک کند. با این حال، سرفه مداوم نیز می تواند علامتی از یک تعداد شرایط باشد. به عنوان مثال، یک دوره کوتاه مدت سرفه که دو تا سه هفته طول می کشد و شروع سریع و کم شدن تدریجی دارد می تواند یک سرماخوردگی، آنفولانزا و یا عفونت سینوس باشد. حملات سرفه که زمان طولانی تر ( سه هفته یا بیشتر ) باشد ممکن است آلرژی یا یک بیماری زمینه ای دیگری را نشان دهد.
علت سرفه چیست؟
سرفه می توانید یک سرماخوردگی، که توسط عفونت های ویروسی در مجاری تنفسی ایجاد می شود را نشان دهد دیگر علائم سرماخوردگی شامل احتقان بینی و یا آبریزش بینی است.
آلرژی علائم مشابهی دارند اما توسط مواد حساسیت زا که باعث تحریک سیستم ایمنی بدن می شود ایجاد می شود. هنگامی که با یک ماده آلرژی زا مانند گرده مواجه شوید سیستم ایمنی بدن مواد شیمیایی به نام هیستامین برای واکنش  با آن آزاد می نماید. اگر شما بلافاصله بعد از قرار گرفتن در یک محیط و یا فصل خاص سرفه داشتید شما ممکن است آلرژی داشته باشید.
علائم سرفه
عفونت های دستگاه تنفسی شامل بدن درد و تب است در حالی که آلرژی بدن درد و تب ندارد. اگر شما دچار تب یا لرز هستید باید نزد یک دکتر بروید زیرا این نشانه ها می تواند نشانه ای از عفونت ریوی جدی مانند برونشیت باشد همچنین اگر شما سرفه خشونت آمیز و دارای خلط ضخیم، بد بو و رنگی هستید باید مراقبت های پزشکی را داشته باشید.
شما می توانید سرفه های ناشی از سرماخوردگی، آلرژی ها، عفونت های سینوسی را با تعداد زیادی از داروها درمان کنید با این حال، برای کسانی که ترجیح می دهند داروهای شیمیایی نخورند چند داروی خانگی که می تواند به درمان موارد ذکر شده کمک کند بیان می شود.
عسل در درمان سرفه
عسل در درمان گلو درد موثر است با توجه به مطالعه ای در سال ۲۰۰۷، عسل می تواند به تسکین سرفه موثرتر از داروهای حاوی دکسترومتورفان (DM  ) یک سرکوب کننده سرفه کمک کند.
شما می توانید در خانه عسل را با چای گیاهی یا آب گرم و لیمو مخلوط کرده و سرفه خود درمان کنید. عسل نرم کننده و تسکین دهنده است در حالی که آب لیمو می تواند به درمان احتقان کمک کند.
پروبیوتیک ها و نقش آن ها در درمان سرفه
پروبیوتیک ها، میکروارگانیسم های هستند که می تواند منافع سلامتی را برای یک میزبان فراهم کنند. در حالی که آنها به طور مستقیم سرفه را از بین نمی برند بلکه آنها به تعادل فلور میکروبی دستگاه گوارش ( باکتری که در روده شما زندگی می کنند) کمک می کنند. این می تواند از عملکرد سیستم ایمنی بدن در سراسر بدن حمایت کند. برخی شواهد نیز نشان می دهد که لاکتوباسیلوس، یک باکتری در فرآورده های لبنی، می تواند احتمال سرماخوردگی و آنفولانزا و حساسیت به آلرژن خاص مانند گرده را کاهش دهد. شیر غنی شده منبع بسیار خوبی از لاکتوباسیلوس است. ولی شما باید محتاط باشید با این حال، به عنوان مواد لبنی ممکن است خلط ضخیم تر شود.
بروملین موجود در آناناس برای درمان سرفه مناسب است
شما معمولا به آناناس به عنوان یک درمان کننده سرفه فکر نمی کنید اما این احتمالا به این خاطر است که شما هرگز از بروملین نشنیده اید با توجه به بررسی های تحقیقاتی بر ارزش دارویی آناناس، شواهد نشان می دهد که بروملین در آن وجود دارد این یک آنزیم موجود در میوه های گرمسیری است که می تواند به سرکوب سرفه و نرم کردن خلط در گلو کمک کند.
ادعا وجود دارد که می تواند به از بین بردن سینوزیت و مسائل مربوط به سینوس مبتنی بر آلرژی کمک کند و می تواند به درمان سرفه و خلط کمک می کند با این حال، شواهد کافی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد همچنین با توجه به موسسات ملی بهداشت( NIH ) گاهی برای درمان التهاب و تورم استفاده می شود.
مکمل های بروملین نباید توسط کودکان و یا بزرگسالانیکه رقیق کننده های خون مصرف می کنند استفاده شود همچنین، مراقب باشید استفاده از این مکمل روی آنتی بیوتیک هایی مانند آموکسی سیلین اثر کرده و جذب آنتی بیوتیک را افزایش دهد لذا قبل از مصرف مکمل های جدید و نا آشنا با پزشک خود صحبت کنید.
نعناع و اکالیپتوس برای گلودرد و احتقان گلو مفید است
برگ نعناع و روغن اکالیپتوس دارای خواص درمانی شناخته شده است. منتول در نعناع سبب آرام کردن گلو و به عنوان ضد احتقان عمل کرده و به شکسته شدن موکوس کمک می کند. شما می توانید با نوشیدن چای نعناع، و یا از طریق استنشاق بخارات نعناع از حمام بخار بهره مند شوید. برای ایجاد یک حمام بخار، ۳ – ۴ قطره از روغن نعناع را با ۱۵۰ میلی لیتر از آب گرم مخلوط کرده و یک پارچه یا پوششی روی سر خود انداخته و از بخارات آن به طور مستقیم در بالای آب، نفس عمیق بکشید.
شما می توانید پماد ساخته شده از روغن نارگیل، موم و روغن اوکالیپتوس را برای مالش استفاده کنید.
گل ختمی
گل ختمی از officinalis Althaea ساخته شده است یک گیاه چند ساله که در تابستان گل می دهد و از برگ و ریشه گیاه از دوران باستان برای درمان گلو درد و سرکوب سرفه استفاده می شده است. هیچ مطالعه کنترل شده برای حمایت از این ادعا وجود ندارد اما شاخ و برگ این گیاه به طور کلی امن در نظر گرفته شده است.
گیاه گل ختمی دارای لعاب است که پوشش گلو را تحریک می کند. امروزه، شما می توانید ریشه گل ختمی را در چای و یا به شکل کپسول دریافت کنید هر چند برای کودکان توصیه نمی شود.
آویشن
آویشن برای برخی از بیماری های تنفسی استفاده می شود یک مطالعه نشان می دهد که اسانس استخراج شده از آویشن برگ مخلوط با ivecan  به تسکین سرفه و درمان کوتاه مدت برونشیت کمک می کند برگ آن حاوی ترکیباتی به نام فلاونوئید است که عضلات گلوی درگیر در سرفه را ریلاکس کرده و همچنین التهاب را کاهش دهد.
شما می توانید با استفاده از دو قاشق چای خوری از برگ آویشن خرد شده و یک فنجان آب جوش، که به مدت ۱۰ دقیقه روی فنجان را پوشانده اید چای آویشن را در خانه تهیه و مصرف کنید.
چگونه از سرفه جلوگیری کنیم؟
همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه از سرفه در وهله اول جلوگیری کنید. برای جلوگیری از سرفه ناشی از آنفولانزا، مطمئن شوید که واکسن سالانه خود را دریافت کرده اید و دستان خود را به طور مناسب بشویید.
در آلرژی ها، شما می توانید عامل آلرژن را شناسایی کرده و از قرار گرفتن در برابر آن اجتناب کنید آلرژن های شایع عبارت از درختان، گرده، غبار، پوست حیوانات، کپک و حشرات می باشند.