بهترین و معروف ترین برندهای رستوران و فست فود دنیا

Subway: این برند یک برند فست فود آمریکایی است. و یکی از برند های مطرح می باشد که به سرعت در حال رشد است. Subway بیشتر ساندویج تولید می کند و ساندویچ های خوشمزه ی آن بسیار معروف است. برند Subway  در ۱۰۸ کشور حدود ۴۳۰۳۵ نمایندگی دارد و بزرگترین فست فود زنجیره ای جهان است.

KFC: این برند یکی از برند های مطرح دنیا در زمینه مرغ کنتاکی می باشد. و بین برند هایی که صاحب بزرگترین فست فود های زنجیره ای دنیا می باشند در رتبه دو قرار می گیرد. برند مطرح  KFC در بیش از ۱۱۸ کشور حدود ۱۸۸۷۵ نمایندگی دارد.

Taco Bell: این برند یک برند فست فود متولد در کالیفرنیا می باشد. و در بین بزرگترین رستوران های زنجیره ای جهان در جایگاه اول قرار دارد. Taco Bell فقط در آمریکا ۶۵۰۰ فروشنده و حدود دو میلیارد مشتری دارد.

Wendy’s: این برند که یک برند خیلی معروفی است از سال ۱۹۶۹ به عرصه ی مواد غذایی وارد شده است. Wendy’s که در سراسر جهان حدود ۶۶۵۰ رستوران دارد بین رستوران های زنجیره ای دنیا در جایگاه سوم قرار گرفته است. منوی این برند تنوع غذایی زیادی دارد.

Dairy Queen: این برند نیز یکی از برند های مطرح رستوران جهان است. Dairy Queen که در میان مردم بیشتر به نام DQ شناخته شده از سال ۱۹۴۰ در زمینه صنایع غذایی شروع به کار کرده است. Dairy Queen که در سراسر دنیا حدود ۸۰۲ رستوران دارد در منوی خود بستنی و دسر های خنک نیز دارد.

McDonald’s: این برند که از برند های مطرح فست فود می باشد را تقریبا همه می شناسند و تصور می شود که بزرگترین فست فود زنجیره ای جهان است. McDonald’s در ۱۱۹ کشور حدود ۳۵۰۰۰ شعبه دارد و به حدود ۶۸ میلیون مشتری خدمت می کند. همچنین به تازگی یک رستوران باربیکیو به نام خود در خدمت مردم قرار داده است. منوی فست فود McDonald’s که هر سال میلیارد ها دلار سود میکند بسیار متنوع است.

Burger King: این برند که در تمام کشور ها معروف است یک برند آمریکایی می باشد. Burger King در بیش از ۷۹ کشور حدود ۱۳۰۰۰ شعبه دارد. در منوی برگر کینگ انواع مختلف برگر، سیب زمینی سرخ کرده، میلک شیک، بستنی و … وجود دارد. این برند اخیرا در کشور های آسیایی مانند هند و پاکستان نیز شعبه باز کرده است.

Pizza Hut: همان طور که از اسمش مشخص است این برند پیتزا تولید و ارائه می کند. پیتزا هات که یک رستوران آمریکایی است.  این برند در بیش از ۱۰۰ کشور حدود ۱۵۶۰۰ شعبه دارد.

Chick-fil-A: این برند از سال ۱۹۴۶ قدم به عرصه مواد غذایی گذاشته است و یک فست فود آمریکایی می باشد. محبوب ترین محصول این برند ساندویچ مرغ می باشد. Chick-fil-A در آمریکا حدود ۱۸۵۰ شعبه دارد.

Arby’s: این رستوران اولین بار در ۲۳ جولای ۱۹۶۴ توسط Leroy Raffel و Forrest Raffe افتتاح شده است. و امروزه در بسیاری از کشور های دنیا شعبه دارد. این برند به عنوان دومین برند در زمینه تهیه سریع ساندویچ شناخته شده است. و فقط در آمریکا حدود ۳۴۰۰ شعبه دارد.