بورک اسفناج و پنیر

مواد لازم برای ۴ نفر

۸ عدد خمیر یوفکا
۳ ق س روغن گیاهی
۲ /۱ پیمانه شیر
۱ عدد تخم مرغ
۲ عدد زرده تخم مرغ
۲ ق س ماست چکیده
به میزان لازم نمک و فلفل
۵۰۰ گرم اسفناج خرد شده
۱ عدد پیاز خرد شده
۱ پیمانه پنیر فتا
۲ ق س کنجد و سیاه دانه
روغن زیتون به میزان لازم

طرز تهیه:

۱٫ در یک کاسه مناسب ۱ عدد تخم مرغ را با ماست، مقداری روغن زیتون، شیر، نمک و فلفل خوب با هم مخلوط کرده و سپس آن را کنار بگذارید. در یک تابه مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید، سپس پیاز را داخل آن تفت دهید تا نرم شود.حالا اسفناج را داخل آن به مدت ۷-۵ دقیقه تفت دهید. کمی نمک و فلفل هم بزنید تا طعم دار شود.

۲٫ اسفناج تفت داده شده را بدون آب داخل یک کاسه بریزید و صبر کنید تا کاملا خنک شود، سپس پنیر فتا را اضافه کرده و آنها را خوب با هم مخلوط کنید.

۳٫ سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید، سپس روی آن ۲ ورقه خمیر یوفکا پهن کنید. روی خمیر یوفکا را آغشته به مخلوط ماست و تخم مرغ کنید. حالا ۲ ورق خمیر روی خمیرهای قبلی قرار داده و آنها را هم آغشته به مخلوط ماست و تخم مرغ کنید. مقداری از مخلوط اسفناج را روی خمیر قرار دهید. دقت کنید که مواد با لبه و گوشه های خمیر حدود ۲ سانت فاصله داشته باشد. روی مخلوط اسفناج ۲ ورق خمیر دیگر قرار داده و مقداری از مخلوط تخم مرغ را روی آن بمالید. باقیمانده مخلوط اسفناج را روی خمیرها قرار دهید. در انتها ۲ عدد خمیر را هم روی اسفناج قرار دهید و روی آنها هم مقداری مخلوط تخم مرغ بمالید. لبه های خمیر را به هم بچسبانید، سپس روی سینی را بپوشانید و آن را به مدت ۲ ساعت داخل یخچال قرار دهید .

۴٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. سینی را از یخچال درآورید. زرده های تخم مرغ را در یک کاسه خوب بزنید، سپس آنها را روی بورک بمالید. حالا روی بورک کنجد و سیاه دانه بریزید سپس سینی را به مدت ۲۵-۳۰ دقیقه داخل فر قرار دهید تا آماده شود.