بورک سیگاری با پنیر و جعفری

مواد لازم برای ۴ نفر

۳۰۰ گرم تخم مرغ رنده شده
۲۰۰ گرم جعفری
۱۰۰ گرم پیازچه
۲۵ گرم کره
به تعداد لازم خمیر یوفکا
به مقدار لازم نمک و فلفل سیاه
روغن برای سرخ کردن

طرز تهیه:

۱٫ ابتدا جعفری را بشویید، سپس آن را در سبدی بریزید تا کاملا خشک شود. بعد آن را ریز خرد کنید.پیازچه ها را هم بعد از پاک کردن و شستن ریز خرد کنید. حالا در یک ظرف مناسب تخم مرغ،پیازچه خرد شده ، کره و جعفری خرد شده را بریزید و بعد از ریختن نمک و فلفل با هم خوب مخلوط کنید.

۲٫ خمیر یوفکا را به شکل مثلث های بزرگ برش دهید و آنها را روی یک سطح مناسب قرار دهید. با دست کمی سطح خمیر را خیس کنید. تقریبا در انتهای قسمت مثلثی خمیر ها به صورت افقی به اندازه ۱ ق س از مخلوط تخم مرغ،پیازچه و جعفری بریزید. حالا گوشه های خمیر را روی مواد بگذارید، سپس لبه پایینی خمیر را روی مواد بگذارید و آنها را لوله کنید. هر تعداد که می شود بورک ها را به همین شکل آماده کنید.

۳٫ تابه مناسبی را روی حرارت قرار دهید و داخل آن روغن بریزید؛ طوری که بورک ها کاملا داخل آن سرخ شوند. وقتی روغن کاملا داغ شد، بورک ها را داخل آن قرار دهید و تمامی سطح آنها را سرخ کنید. سعی کنید تمامی سطح بورک ها خوب سرخ شود.دقت کنید که مرتب آنها را جابه جا کنید تا نسوزند.

۴٫ بعد از اینکه بورک ها سرخ شدند، آنها را از تابه در آورید و در سطح مشبکی قرار دهید تا روغن اضافی آنها کاملا گرفته شود، سپس در ظرف مخصوصی که برای سرو کردن آماده کرده اید بریزید وسرو کنید.