تجهیزات رستوران ایتالیایی

غذاهای ایتالیایی، غذاهایی خاص هستند که شامل مواردی مثل پیتزاهای مختلف، پاستا و غیره می‌شوند؛ بنابراین برای تهیه این غذاها در حجم بالا و به‌صورت روزانه باید تجهیزات رستوران ایتالیایی را تهیه کنید. دانستن لیست این تجهیزات به شما کمک می‌کند تا در ابتدای راه کسب‌وکارتان، از هزینه‌های بیهوده جلوگیری کنید و تنها وسیله‌هایی را تهیه کنید که لازم و ضروری هستند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب مفید را از دست ندهید و تا انتهای آن را مطالعه بفرمایید. به این ترتیب می‌توانید اطلاعات جامع و کاملی درباره این موضوع کسب کنید.

تجهیزات رستوران ایتالیایی در بخش آماده‌سازی

بخش آماده‌سازی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر رستورانی، از جمله رستوران ایتالیایی است. در نتیجه لازم است که با تجهیزات این بخش برای راه‌اندازی رستوران آشنا شوید. اولین موردی که باید از آن نام برد، میزهای کار سفارشی تمام استیل است.

این میزها را برای کارهایی مثل خرد کردن، بسته‌بندی و یا سرویس‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌دهند. دقت داشته باشید که در سفارش این میزها، باید متراژ و فضای لازم در نظر گرفته شود. همچنین میزهایی که سفارش می‌دهید باید در هماهنگی کامل با سایر اجزا باشند. جنس این میزها، باید ضد خش و ضدزنگ باشد. این دو ویژگی بسیار مهم بوده و حتماً باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

دستگاه خمیرگیر صنعتی یکی دیگر از تجهیزات رستوران ایتالیایی است که حتماً باید آن را در قسمت آماده‌سازی داشته باشید. چون یک ابزار مهم و حیاتی برای تهیه غذاهای ایتالیایی است. دستگاه خمیرگیر، در رستوران‌های ایتالیایی، کاربرد بسیار زیادی دارد.

بعضی از این دستگاه‌ها، به‌صورت پیشرفته هستند. به این صورت که طبق برنامه و به‌صورت اتوماتیک کار می‌کند. وقتی دستگاه اتوماتیک باشد، فشار کار هم کم می‌شود و همچنین خمیر به بهترین شکل ممکن برای تهیه پیتزا یا سایر غذاها آماده خواهد شد.

چونه گیر خمیر

یکی دیگر از تجهیزات رستوران ایتالیایی که در بخش آماده‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، چونه گیر خمیر است. در رستوران ایتالیایی همه‌چیز باید در یک خط کاری باشد تا همه‌چیز درست پیش برود. برای این‌که سرعت کار بالا باشد و گرهای هم پیش نیاید، لازم است از این دستگاه برای تقسیم کردن خمیر به چانه‌های مساوی استفاده کرد.

اگر بخواهید این دستگاه را حذف کنید و به‌صورت دستی کار را انجام دهید، هم دقت کار بسیار پایین خواهد بود و هم این‌که استانداردهای لازم را رعایت نخواهید کرد. بهترین روش، به کار بردن دستگاه است که خیلی سریع و دقیق می‌تواند خمیر را تقسیم‌بندی کند. بعد از این مرحله باید دستگاه دیگری بعد از چونه گیر به نام خمیر پهن کن قرار بگیرد تا خمیرها را پهن و آماده کند.

تجهیزات موردنیاز رستوران ایتالیایی برای قسمت پخت

تجهیزات رستوران ایتالیایی در قسمت پخت، از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند. به این دلیل که در این قسمت باید سرعت و دقت کار بسیار بالا باشد تا سفارشات در حجم بالا و خیلی زود آماده شوند. فر پیتزای سه‌گوش یا گنبدی یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی است که در قسمت پخت باید داشته باشید. این فر به شکلی ساخته شده که در آن می‌توانید پخت ترکیبی انجام دهید. با استفاده از این فر، می‌توانید پیتزاهای تنوری هم تهیه کنید.

مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد، اجاق گاز صنعتی است. اجاق گاز صنعتی از دیگر تجهیزاتی است که برای هر رستورانی لازم بوده و حتماً باید تهیه شود. اجاق گازی که برای رستوران تهیه می‌کنید، باید بسیار حرفه‌ای باشد. اجاق گازهایی که برای مصارف صنعتی تولید می‌شوند، مدل‌های مختلفی دارند. هر یک از این مدل‌ها از نظر ارتفاع و نوع شعله‌ها با دیگری متفاوت است.

سرخ‌کن‌ها هم از دیگر تجهیزات رستوران ایتالیایی هستند که حتماً باید در قسمت پخت وجود داشته باشند. سرخ‌کن‌هایی که برای رستوران ایتالیایی تهیه می‌کنید، باید حتماً قابلیت برنامه‌دهی داشته باشند. دستگاه پاستا پز هم از دیگر تجهیزاتی است که اگر می‌خواهید رستوران ایتالیایی راه‌اندازی کنید، باید به فکر آن باشید.

دستگاه گریل هم از دیگر تجهیزات است که می‌توانید برای رستوران ایتالیایی خود تهیه کنید. این دستگاه کمک می‌کند تا غذاهای گریل شده برای مشتریان خود آماده کنید. ساندویچ‌ها و برگرهای ایتالیایی، از غذاهای پرطرفداری هستند که برای تهیه آن‌ها حتماً به گریل نیاز دارید.

تجهیزات مورد نیاز برای بخش نگهداری

از دیگر تجهیزات بسیار مهمی که باید در رستوران ایتالیایی داشته باشید، تجهیزات مربوط به نگهداری است. بعد از آماده‌سازی غذاها، لازم است مکانی برای گرم نگه‌داشتن آن‌ها داشته باشید. بعلاوه باید مکانی برای سرد نگه‌داشتن غذاهای سرد هم در نظر داشته باشید. یخچال و فریزرهای صنعتی از تجهیزات رستوران ایتالیایی هستند که حتماً باید به فکر آن‌ها باشید.

دستگاه گرمخانه خمیر یکی دیگر از تجهیزات موردنیاز است. با استفاده از این دستگاه می‌توانید خمیر را برای مدتی نگهدارید تا بعداً استفاده کنید. داشتن قفسه‌هایی برای بسته‌بندی مواد مختلف هم از دیگر تجهیزات لازم برای رستوران ایتالیایی است. بعلاوه به دستگاه یخ‌ساز هم نیاز دارید. چون برای سرو نوشیدنی‌های سرد، نیاز به یخ زیاد و آماده دارید.

دستگاه یخ‌ساز می‌تواند حجم زیادی از یخ‌ها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما آماده کند. بعلاوه باید بر اساس متراژ و فضایی که دارید، محل ذخیره‌سازی تمام استیل هم داشته باشید تا بتوانید همه‌چیز را مرتب سرجای خود قرار دهید.

سخن پایانی

تجهیزات رستوران ایتالیایی شامل چندین مورد بسیار مهم و ضروری می‌شوند که در این مطلب به‌طور کامل آن‌ها را توضیح دادیم. غذاهایی ایتالیایی، غذاهایی شامل پیتزا، پاستا و مواردی از این قبیل می‌شوند. در نتیجه برای داشتن منوی غذایی کامل، لازم است که حتماً تجهیزات موردنیاز را تهیه کنید. علاوه بر تمام تجهیزاتی که در بالا معرفی کردیم، تجهیزات شستشو هم بسیار مهم و ضروری هستند که باید آن‌ها را به‌صورت صنعتی و با توجه به نیاز تهیه کنید. این تجهیزات شامل سینک، میز ظروف کثیف و ماشین ظرف‌شویی می‌شوند.