تجهیزات فودکورت

فودکورت، به معنی سرای غذا یا صحن غذا است که با نام فود هال هم شناخته می‌شود. منظور از فودکورت، فضایی بوده که از یک سالن همراه با تعداد زیادی میز صندلی تشکیل شده است. این‌گونه فضاها معمولاً در مراکز خرید و تجاری یافت می‌شوند. در ادامه مطلب بیشتر به این موضوع می‌پردازیم و این‌که تجهیزات فودکورت را هم به شما معرفی می‌کنیم.

اگر قصد راه‌اندازی چنین مکانی دارید، باید گفت که یکی از بهترین گزینه‌های کسب‌وکار را انتخاب کرده‌اید. چون فودکورت‌ها در مکان‌هایی هستند که میزان تردد افراد بسیار بالا بوده و مشتریان زیادی جذب می‌شوند؛ بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که چه تجهیزاتی جهت راه‌اندازی فودکورت لازم هستند، ادامه مطلب را از دست ندهید.

فودکورت

در فودکورت‌ها بیشتر غذاهای فست‌فودی سرو می‌شود؛ در نتیجه تجهیزاتی که برای راه‌اندازی چنین مکانی لازم دارید، تجهیزاتی شبیه به تجهیزات فست‌فود هستند. شیوه ارائه خدمات فودکورت به این شکل است که شما برای سفارش غذا سراغ غرفه موردنظر می‌روید و هزینه را همان جا حساب می‌کنید. فودکورت نسبت به رستوران کمی متفاوت است.

همچنین انواع مختلف غذاها را می‌توانید در غرفه‌های سالن پیدا کنید و هرجایی که خواستید، بنشینید. یکی دیگر از ویژگی‌های فودکورت‌ها، این است که حالتی شبیه به سلف‌سرویس دارد. یعنی مواردی از جمله نمک، فلفل، دستمال کاغذی، لیوان و غیره را خودتان برمی‌دارید. یکی دیگر از ویژگی‌های فودکورت این است که گارسون ندارند؛ در نتیجه خودتان باید سفارشتان را سر میز بیاورید. در فودکورت‌ها، نیروی خدماتی کمی وجود دارد و انداختن ظروف غذا و تمیزکردن میز، برعهده مشتری است.

تجهیزات موردنیاز برای فودکورت

تجهیزات فودکورت به دسته‌بندی‌های کلی تقسیم‌بندی می‌شوند که شامل موارد زیر هستند:

  • تجهیزات شستشو
  • تجهیزات نگهداری
  • تجهیزات پخت
  • تجهیزات آماده‌سازی

برای هر یک از موارد بالا، لازم است که تجهیزات موردنیاز را تهیه کرد. عامل بسیار مهمی که روی خرید تجهیزات تأثیر دارد، منوی غذایی رستوران است. باتوجه‌به غذاهایی که می‌خواهید به مشتری بدهید، باید تصمیم به خرید تجهیزات کنید. هر غذایی که درست می‌کنید، قطعاً نیاز به یک سری وسایل دارد. برای نمونه اگر پیتزا در منوی غذایی شما وجود داشت، باید حتماً فر داشته باشید.

تجهیزات پخت فودکورت

همان‌طور که اشاره شد، یکی از تجهیزات فودکورت، تجهیزات مربوط به پخت است. در فودکورت‌ها، غذاهای فست‌فودی وجود دارد. بیشتر غذاهای فست‌فودی هم شامل سیب‌زمینی سرخ شده، برگر، پیتزا، کنتاکی و غیره می‌شوند؛ در نتیجه تجهیزاتی از جمله سرخ‌کن صنعتی، گریل، فر پیتزا و ساندویچ‌ساز از جمله تجهیزات بسیار مهمی هستند که باید آن‌ها را تهیه کنید. اگر دوست دارید غذاهای بیشتری در منوی غذایی شما باشد، بنابراین باید تجهیزات بیشتری تهیه کنید. لازم به ذکر است که تجهیزات پخت صنعتی در ابعاد مختلفی تولید می‌شوند؛ در نتیجه باید باتوجه‌به نیاز و میزان فروشی که در هر وعده دارید، آن‌ها را تهیه کنید. خرید تجهیزاتی که نیاز شما را برآورده نکنند، می‌تواند باعث نارضایتی مشتریان و انتظار بیش از حد آن‌ها شود. همچنین میزان فروش خودتان هم کاهش می‌یابد. از طرفی وقتی تجهیزات را با ابعادی بیش از نیاز خود خریداری می‌کنید، تعداد زیادی از غذاها فروش نمی‌رود و هزینه زیادی را هدر می‌دهید.

تجهیزات نگهداری فودکورت

از دیگر تجهیزات فودکورت، می‌توان به تجهیزات نگهداری اشاره کرد. این تجهیزات بسیار مهم هستند و باعث می‌شوند غذاها خوشمزه و تازه بمانند. از طرفی برای خنک یا گرم نگه‌داشتن بعضی خوراکی‌ها، نیاز به دستگاه‌های خاصی دارد. برای مثال به یخچال صنعتی با درب شیشه‌ای دارید تا بتوانید نوشیدنی‌ها را درون آن قرار دهید. همچنین شیشه‌ای بودن درب، باعث می‌شود تا دید کامل نسبت به محتویات درون آن داشته باشید.

گرم‌خانه شیشه‌ای هم از دیگر تجهیزاتی است که حتماً باید داشته باشید. چون سیب‌زمینی سرخ شده، همبرگر و سایر غذاهایی که می‌پزید، باید حتماً گرم باشند. به این دلیل که کسی دوست ندارد غذاهای سرد تحویل بگیرد. فریزر صنعتی هم از دیگر تجهیزاتی است که می‌توانید برای فودکورت خود تهیه کنید. برای تهیه یخچال و فریزر، می‌توانید ابعاد مختلفی را انتخاب کنید. این کار باید باتوجه‌به فضایی که دارید انجام شود. یعنی در ابتدا، فضا را بررسی و سپس برای انتخاب ابعاد یخچال و فریز تصمیم بگیرید.

تجهیزات دیگری مانند قفسه و کابینت هم در لیست تجهیزات فودکورت قرار می‌گیرند. این تجهیزات برای نگهداری موارد خشک کاربرد دارند. همچنین می‌توانید برای نگهداری سایر وسایل هم از قفسه‌ها استفاده کنید. برای تهیه این تجهیزات، باید در ابتدا بودجه خود را در نظر بگیرید و سپس لیستی بنویسید تا چیزی از قلم نیفتد.

تجهیزات مربوط به شستشو

تجهیزات شستشو هم از دیگر تجهیزات فودکورت هستند که اهمیت بسیار زیادی دارند. برای خرید این تجهیزات، باید به نیاز خود توجه کنید. چون ابعاد مختلفی دارند. برای مثال سینک‌های صنعتی لگن‌های عمیق و بزرگی دارند. بعلاوه میزهای که در قسمت پخت فودکورت مورداستفاده قرار می‌گیرند هم ابعاد مختلفی دارند؛ در نتیجه باتوجه‌به فضا و میزان فروشی که دارید، می‌توانید تجهیزات موردنیاز خود را تهیه کنید. کابینت آبچکان یکی از تجهیزاتی است که به سریع خشک‌شدن ظروف کمک می‌کند.

لازم به ذکر است که بسیاری از تجهیزاتی که صنعتی هستند، به‌صورت سفارشی تولید می‌شوند. یعنی در مرحله اول، فضای آشپزخانه مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از آن، تجهیزات متناسب با فضا، در ابعاد مناسب تولید می‌شوند. یکی از تجهیزات دیگری که می‌توانید برای قسمت شستشو تهیه کنید، وان شستشو است. با استفاده از وان، می‌توانید تمام سینی‌ها را درون آن بریزید تا برای شستشو آماده شوند.

جمع‌بندی

در این مطلب به معرفی تجهیزات فودکورت پرداختیم که تهیه آنها ضروری است. فودکورت به سالنی گفته شده که از چندین غرفه تشکیل می‌شود. همچنین تعداد زیادی میز و صندلی در آن وجود دارد. در فودکورت نسبت به رستوران تفاوت‌هایی وجود دارد که در این مطلب به آنها اشاره کردیم.

در فودکورت گارسونی وجود ندارد تا غذای شما را بیاورد؛ بلکه خودتان باید سفارش را از غرفه تحویل بگیرید. همچنین هزینه سفارش را همان جا در غرفه حساب می‌کنید. فودکورت به سلف‌سرویس شباهت دارد و می‌توانید خودتان دستمال، لیوان و غیره را بردارید. تجهیزات این کسب‌وکار تا حدود زیادی به نوع غذاهایی که قصد دارید ارائه کنید وابسته است. بهتر است ابتدا نیازسنجی کرده و سپس برای خرید اقدام کنید.