تخم مرغ بندیکت

تعداد: ۸ نفر

زمان تهیه: ۲۵ دقیقه

زمان پخت: ۳۰ دقیقه

مواد لازم

یک قاشق چایخوری سرکه
۸ عدد تخم مرغ
۴ عدد مافین انگلیسی
۱/۳ پیمانه پنیر نرم طعم‌دار (سبزیجات، پیاز، فلفلی یا …)
۸ ورقه ژامبون
۱۶ ساقع ریحان یا اسنفاج تازه
۸ ورقه گوجه فرنگی
سس هلندی*
پاپریکا (اختیاری)

طرز تهیه

۱٫ تابه را چرب کنید. تا نیمه تابه را پر از آب کنید. سرکه را اضافه کنید و اجازه دهید بجوشد. پس از جوشیدن حرارت را کم کنید تا نیم جوش باقی بماند. یک تخم مرغ را داخل پیمانه اندازه گیری بشکنید. لبه پیمانه را تا حد امکان به آب نزدیک کنید و تخم مرغ را داخل آب در حال جوش بیندازید. همین کار را با باقی تخم مرغ ها تکرار کنید.

۲٫ تخم مرغ ها را حدود ۳ تا ۵ دقیقه بجوشانید تا سفیده کاملا بسته و زرده سفت شود. با کف‌گیر سوراخ‌دار تخم مرغ را از آب خارج کنیدو داخل بشقاب بگذارید.

۳٫ سپس، مافین ها را از وسط نصف کنید و آنها را داخل سینی فر بچینید. آنها را حدود ۳ تا ۴ دقیقه حرارت دهید تا کمی برشته شوند.

۴٫ یک قالب مستطیلی را چرب کنید. تکه های مافین را با فاصله داخل آن بچینید. روی مافین ها دو قاشق چایخوری پنیر قرار دهید. روی پنیر یک ورقه ژامبون قرار دهید. آن را تا کنید که از لبه های مافینبیرون نزند. روی ژامبون ها یک حلقه گوجه فرنگ یو دو برگ ریحان قرار دهید.

۵٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. روی هر کدام از گوجه فرنگی ها یک عدد تخم مرغ قرار دهید. روی آن سس هلندی* بریزید. حدود ۲۵ دقیقه آنها را داخل فر بپزید.

۶٫ در آخر می توانید با پاپریکا و ریحان تزئین کنید.

سس هلندی

زمان تهیه: ۵۰ دقیقه
زمان استراحت: ۲۰ دقیقه

مواد لازم

¾ پیمانه خامه ترش
¾ پیمانه مایونز
دو قاشق غذاخوری آب لیمو ترش
یک قاشق غذاخوری خردل
شیر

طرز تهیه

۱٫ در یک کاسه کوچک همه مواد را با هم مخلوط کنید و در صورت تمایل می توانید کمی شیر هم اضافه کنید. البته هر مرتبه یک قاشق چایخوری شیر بریزید تابه غلظت موردنظر برسید.