تفاوتهای فر پیتزا ریلی با صندوقی در چیست؟

تفاوتهای فر پیتزا ریلی با صندوقی در چیست؟

تفاوتهای فر پیتزا ریلی با صندوقی در چیست؟

اگر بخواهیم فر های پیتزا را طبقه بندی کنیم،در انواع فر پیتزا می توانیم آن ها را به چند گروه:

 • صندوقی
 • ریلی
 • گردون

تقسیم کنیم. در اینجا قصد داریم به تشریح دو آیتم اول که به صورت گسترده استفاده می شود بپردازیم. البته هر کدام ویژگی خاص خود را دارد که به تفکیک آنها را نام می بریم:

صندوقی

تفاوتهای فر پیتزا ریلی با صندوقی در چیست؟

 • مزایا
 1. قیمت پایین
 2. طعم بهتر
 • معایب
 1. زمان طولانی آماده شدن
 2. امکان سوختن پیتزا
 3. نیاز به پرسنل ماهر

فر ریلی

عباس حسینی

 • مزایا
 1. سرعت بالای آماده شدن
 2. عدم نیاز به پرسنل ماهر
 3. ظرفیت بالا
 • معایب
 1. قیمت بالا
 2. اندازه بزرگتر
 3. مصرف گاز و برق بالاتر

شایان ذکر است اکثر فست فودها از فر پیتزا ریلی استفاده می نمایند و رستوران های ایتالیایی از فرهای صندوقی استفاده می نمایند.

البته کیفیت تولید هر یک از این فرها در کنار نوع عملکرد آنها تاثیر مستقیمی در محصولات خروجی شما دارد.گاها مشاهده می گردد که در برخی از رستوران های ایتالیایی از فرهای سنگی استفاده می نمایند که عملکرد مشابهی با فرهای صندوقی داشته ولی قطعا می تواند شوی بهتری داشته باشد. نا گفته نماند طعم بهتر در فرهای صندوقی پیتزا مرهون وجود کربن می باشد که علی رغم سرطان زا بودن آن طعم مطلوبی را برای مشتریان به ارمغان می آورد ولی تولید آسان تر و روانتر حاصل وجود فرهای صندوقی می باشد.

گاها در برخی از فست فودها یا رستوران ها از فرهای آجری یا همان دستی و غیر صنعتی استفاده می شود که معمولا در مدت زمان کوتاهی مدیریت مجموعه به جابجایی این فرها با یک فر ریلی می پردازد. دلیل این مهم غیر حرفه ای بودن و پخت غیر یکسان این فرها می باشد. البته مهمترین عیب این فرها امکان انفجار و تخریب آنها می باشد که کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

ما در iranhfc  (گروه راه اندازی فست فود و کافی شاپ) با توجه به استراتژی شما بهترین فر با کمترین قیمت به شما تحویل خواهیم داد.

گروه تخصصی راه اندازی فست فود،کافی شاپ،رستوران ملل،رستورانهای سرو غذای سالم و هتل iranhfc پیشرو و نوآور در ارائه خدمات نوین در عرصه صنعت غذا.