تهیه بیسکویت لیدی فینگر

▪ مواد لازم :
تخم مرغ: ۴عدد
شکر: ۱۰۰ گرم
آرد: ۱۰۰ گرم
وانیل: نصف قاشق چای خوری
بیکینگ پودر: نصف قاشق چای خوری

 

▪ روش تهیه :
۱) ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا می کنیم.سپس سفیده ها را داخل ظرفی گود که از خشک و تمیز بودن آن مطمئن هستیم می ریزیم و با درجه تند همزن برقی شروع به هم زدن آن ها می کنیم.
۲) وقتی که سفیده ها را کاملا پف دادیم شکر را به همراه وانیل خیلی آرام به مواد اضافه می کنیم و آ ن قدر به هم می زنیم تا فومی شکل شود. همین طور که به هم زدن ادامه می دهیم زرده ها را یکی یکی اضافه کرده و پس از اضافه کردن هر کدام مواد را ۳۰ ثانیه مخلوط می کنیم.
۳) پس از این که زرده ها تمام شدند، همزن برقی را کنار گذاشته و آرد را که از قبل با بیکینگ پودر مخلوط کرده و ۳ بار الک کرده ایم در ۳ مرحله متوالی به مواد اضافه می کنیم و با لیسک به شکل دورانی به خورد تخم مرغ ها می دهیم.
۴) مایه را در قیف ریخته، داخل سینی روی کاغذ روغنی پهن می کنیم و به شکل لوله ای به قد ۶ تا ۷ سانتی متر از مایه روی کاغذ می گذاریم. ابعاد لیدی فینگرها تقریبا باید به اندازه یک شیرینی زبان باشد.
۵) سینی را به مدت ۲۰ دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کرده ایم قرار داده و وقتی بیسکویت ها کمی طلایی رنگ شدند آن ها را از فر خارج می کنیم.
۶) این نوع بیسکویت در صنعت قنادی برای درست کردن انواع دسرها و کیک های مختلف کاربرد دارد که معروف ترین آ ن ها تیرامیسو وشارلوت هستند.