تهیه مرغ سوخاری بدون سرخ کن هنی پنی

همانطور که در مقالات گذشته به آن اشاره گردید هر مجموعه ای که خواهان راه اندازی خط مرغ کنتاکی می باشد به تجهیزات زیر نیاز دارد:

⦁ مریناتور

⦁ بردینگ

⦁ سرخ کن مرغ هنی پنی

⦁ دیس پلی

البته در برخی از مجموعه ها از تجهیزاتی همچون:

⦁ کاتر برش مرغ

⦁ هولدینگ کابین

نیز استفاده می گردد. شایان ذکر است که یکی از ارکان مهم خط تولید مرغ سوخاری دستگاه هنی پنی می باشد. سرخ کن مرغ سوخاری هنی پنی قلب تپنده خط مرغ سوخاری می باشد.از تمایزات سرخ کن مرغ هنی پنی به سایر سرخ کن ها می توان به کامپیوتر پیشرفته آن و همچنین به مخزن تحت فشار آن اشاره نمود.البته در سرخ کن های پیشرفته توان تسویه روغن یکی از مزیت های رقابتی است که موجب حفظ کیفیت روغن در زمان طولانی تری می گردد. اصولا سرخ کن هایی که دارای سیستم تسویه می باشند در مدت مشابه کارکرد نسبت به سرخ کن هایی که فاقد سیستم تسویه هستند از درصد پرواکسید پایین تری برخوردار می باشند، البته بدیهی است که تسویه در این سیستم ها به صورت مکانیکی می باشد.

گاها مشاهده می گردد در برخی از مجموعه ها بنا به دلایل مختلفی از جمله مشکلات مالی یا دلایل متعدد دیگر از سرخ کن های سیب زمینی برای سوخاری کردن مرغ سوخاری استفاده می شود. اگر بخواهیم از لحاظ فنی به بررسی این مهم بپردازیم باید اشاره کنیم که سرخ کن های سیب زمینی از مخزن ضعیف تری نسبت به سرخ کن های مرغ سوخاری بهره مند بوده و همچنین دیگ تحت فشار را ندارند. یعنی عملا نمی توانند مرغ سوخاری نرمال را با بافت نرم و لطیف داشته باشند.

ولی از آنجا که محبوب ترین نوع مرغ کنتاکی در نظر مصرف کننده ایرانی مرغ سوخاری اسپایسی می باشد، می توان با رعایت برخی از اصول فنی ای در سرخ کن های سیب زمینی این محصولات را فراوری کرد، از جمله فاکتورهایی که باید به آن اشاره نمود موارد زیر می باشد:

⦁ استفاده از مرغ با وزن یک کیلو و دویست گرم

⦁ بهتر است بعد از مرینیت کردن مرغ آنها را فریز نموده و در زمان مورد نظر برای استفاده آنها را دیفراست کنید

⦁ بهتر است از روکش های روشن تر استفاده نمایید

⦁ بهتر است از سرخ کن های امریکن استایل یا سرخ کن فرای مستر استفاده نمایید

برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید از کارشناسان گروه iranhfc مشورت بگیرید.گروه iranhfc همراه شما در تمامی مراحل راه اندازی فست فودتان