تهیه پودینگ سه رنگ رماکروویو

مواد لازم برای ۳ یا ۴ نفر :

۴ .۱ پیمانه آرد سفید
۴ .۱ پیمانه آرد ذرت
۲ .۱ پیمانه شکر
۲ پیمانه شیر سرد
۲ عدد زرده تخم‌مرغ
نوک قاشق وانیل
۶۰ گرم کره
۱ قاشق پودر کاکائوی الک شده
۱ قاشق نسکافه
۱قاشق آب برای رقیق کردن نسکافه
طرز تهیه:

۱٫ آرد‌ها را با شکر مخلوط کنید و شیر سرد را کم‌کم به آنها اضافه کرده، خوب هم بزنید. مواد را داخل پیرکس بریزید و در مایکروفر قرار داده و در بالاترین قدرت (صد درصد) به مدت سه تا چهار دقیقه زمان دهید تا غلیظ شود. در این مدت چند بار عملیات را متوقف کنید و مواد را هم بزنید تا به خوبی در شیر حل شده و گلوله نشوند.

۲٫ زرده‌های تخم‌مرغ را با وانیل مخلوط کنید و با همزن برقی، هم‌ بزنید تا رنگ مخلوط روشن‌تر شود. مایه آرد، شیر و شکر را که در بالا حرارت داده بودید به آرامی با زرده‌های زده شده مخلوط کنید تا زرده‌ها کمی گرم شوند. مواد ترکیب شده را در مایکروفر قرار دهید و با قدرت پایین (۶۰ درصد مایکرو) به مدت دو تا سه دقیقه بگذارید تا غلیظ شوند. باز مابین این مدت چند بار ترکیب را هم بزنید تا یکدست شود.

۳٫ کره را به مواد اضافه کرده‌، آن را به سه قسمت تقسیم کنید. یک قسمت را ساده (وانیلی) بردارید. یک قسمت را با پودر کاکائو مخلوط کنید و قسمت سوم را با نسکافه رقیق شده با آب طعم‌دار کنید.

۴٫ برای سرو کردن می‌توانید از لیوان‌های پایه‌بلند یا بستنی‌خوری استفاده کنید. بعد از ریختن هرلایه به مدت پنج دقیقه صبر کنید تا کمی بسته شود و لایه‌های بعدی با یکدیگر مخلوط نشوند.قبل از سرو کردن باید پودینگ را به مدت ۱۲ ساعت در یخچال نگهداری و خنک کنید.