جالیبی حاکم بازار ساندویچ در فلیپین

هنگامی که کسی درباره ساندویچ فروشیها صحبت می کند از همان آغاز به یاد مک دونالد بزرگترین ساندویچ فروشی در دنیا می افتد.مک دونالد ۲۰ درصد سهم بازار ساندویچ فروشی آمریکا را در اختیار دارد و این ۳ برابر سهم نزدیک ترین رقیب ،برگرکینگ،است و با سرعت زیادی فعالیت خود را به سراسر دنیا می کشاند. ولی در کشور فلیپین سلطان بلاشک ساندویچ فست فود جالیبی است.رمز موفقیت جالیبی توجه کردن به یک بازار خاص و ویژه می باشد.جالیبی به معیارهای محلی توجه می کند .طعم و مزه آن باب طبع مردم سرزمین فلیپین می باشد.

جالیبی حاکم بازار ساندویچ در فلیپین

یکی از قابلیت های که فست فود های محلی نسبت به معروفترین برندهای فست فود که در نزدیکی آنها راه اندازی می شوند دارند، استفاده از مزیت های رقابتی و طعم و مزه محلی می باشد. وقتی شما روی طعم و مزه یا ارزش هایی که در محلیت شما وجود دارد تاکید می کنید اقدام به ایجاد یک حس نوستالژیکی می نمایید که تامین کننده وتظمین کننده بازار شما خواهد بود.

البته این مهم باید توسط کارشناسان حرفه ای و خلاق در حوزه راه اندازی فست فود و رستوران یا متخصصان برند صورت پذیرد. زیر گاها اشتباهات ناشی از برداشت های غلط از موقعیت و ارزش ها اثراتی بسیار مخرب مخصوصا برای فست فودهای محلی تازه راه اندازی شده دارد.

راه اندازی فست فود

همانطور که فست فود جالیبی در اندونزی رشد می کند، همانطور که فست فود برسلی در چین رشد می کند می تواند فست فودهای محلی نیز در کشور عزیزمان ایران به ظهور برسند، هر چند مردم ما نسبت با سایر ملل کمتر سیستم پذیر هستند، ولی شرایط رو به جلو شرایط را برای برندها بهتر و بهتر خواهد نمود. البته برندهایی که به کیفیت به عنوان یکی مورد مهم و با ارزش و یا یک ارزش ماندگار نگاه می کنند.

تهیه شده توسط گروه iranhfc