جذب کودکان با هپی میل در فست فود

جذب کودکان با هپی میل در فست فود

جذب کودکان با هپی میل در فست فود

کودکان نقشی موثر در کشاندن پدر و مادرها به فست فودها دارند. این روزها کمتر خانواده ای توان مقاومت در برابر خواسته های کودکان را دارد. با توجه به مطلب گفته شده  ما نیز باید به این گروه از مشتریان  اهمیت ویژه ای بدهیم.

یکی از روش های جذب کودکان در فست فود ها داشتن منوی ویژه آنها می باشد. منوی غذای کودک باید دارای ویژگی های زیر باشد:

  • حجم کم غذا
  • جذابیت در بسته بندی
  • همراه بودن با جایزه
  • راحتی سرو غذا
  • سالم بودن غذا
  • عدم استفاده از ادویه های تند و محرک
  • عدم استفاده از مواد آلرژیک

حجم غذا باید کم باشد

برای کاهش هزینه های خانواده ها بهتر است حجم غذا خیلی زیاد نباشد تا قیمت غذا خیلی بالا نرود تا خانوار بتواند به سادگی از این بخش منو برای فرزندانش استفاده نماید. گاها مشاهده می شود که در برخی از فست فودها قیمت غذای هپی میل بسیار بالا است، که البته این مهم بیشتر به دلیل اسباب بازی داخل جعبه اتفاق می افتد. لذا شایسته است که از اسباب بازی های اقتصادی تری برای این مهم استفاده نمایید.

جذب کودکان با هپی میل در فست فود

جذابیت در بسته بندی

بسته بندی یکی از آیتم های بسیار مهم در جذب کودکان دارد.  طراح می تواند از شخصیت های به روز کارتونی استفاده کرده باشد.البته در اکثر فست فودهایی که غذای کودک را ارائه می دهند به این مهم اهمیت ویژه ای داده نمی شود. یعنی غذای کودک در جعبه مخصوصی قرار نمی گیرد. بسته بندی متفاوت می تواند اولین گام در تفکیک غذای کودک باشد. زیرا برخی از مشتریان مایل به استفاده از خدمات دلیوری هستند. خیلی مهم است که کودک در لحظه اول با بسته بندی ویژه ای روبرو گردد.

همراه بودن با جایزه

جایزه ها باعث جذب کودکان می گردند،  و همچنین جایزه ها از شما خاطره ای خوش در ذهن کودکان قرار خواهند گذاشت. البته بهتر است که شما از جوایز و کادوهای مختلف با تنوع زیاد در جنسیت متفاوت پسرانه و دخترانه استفاده نمایید. البته باید توجه کنید که هرگز کادوی دخترانه را به پسر بچه ها  هدیه ندهید. زیرا واقعا آنها ناراحت می شوند. و این مورد یکی از موارد است که کودکان را به شدت ناراحت می کند.

راحتی سرو غذا

غذا باید به راحتی برای کودکان قابل سرو و استفاده باشد. به طور مثال مرغ سوخاری نمی تواند گزینه مناسبی برای هپی میل در فست فودها باشد.زیرا کودکان در خوردن مرغ سوخاری معمولا دچار مشکلات عدیده ای می شوند که این مشکلات شامل آسیب به سلامتی آنها و کثیف شدن لباسهایشان می باشد. البته حساب ناگت مرغ بسیار متفاوت تر از مرغ کنتاکی می باشد.

مهندس عباس حسینی

سالم بودن غذا

کودکان سرمایه های آینده این کشور هستند و امید خانواده ها. اگر شما قصد راه اندازی فست فود را دارید بهتر است غذاهای سالم را برای کودکان در نظر بگیرید. به طور مثال در برندهای جهانی به جای نوشیدنی های گاز دار به کودکان شیر یا آب میوه می دهند. همیشه از بهترین مواد اولیه برای کودکان استفاده نمایید، هرگز از ترکیبات شیمیایی برای درست کردن غذای کودک استفاده نمایید.

عدم استفاده از مواد آلرژیک

دقت کنید که کودکان بسیار حساس هستند. قبل از این که منو را بنویسید سعی کنید که در مورد ترکیبات تحقیق کنید و از مواد الرژیک استفاده ننمایید. در برخی از فست فودها از ترکیبات آلرژیک در کنار هم استفاده می کنند که خاصیت هم افزایی دارد و کودکان با مصرف این غذاها به مشکلات اساسی دچار می شوند.

به طور خلاصه کودکان گلهای زندگی هستند و اهمیت بسیار مهمی باید در جامعه داشته باشند. و ما نیز مسئول هستیم که به آنها توجه ویژه ای داشته باشیم و در فست فودی که راه اندازی می نماییم جایگاه متمایزی برای آنها قائل باشیم.