خوراک ایتالیائی مرغ وسبزیجات

مواد لازم برای ۴ نفر

۳ /۱ ۱ پیمانه ریحان  تازه خردشده
۳ /۱ پیمانه آویشن تازه خردشده
۶ حبه سیر رنده شده
به میزان لازم روغن‌زیتون، نمک و فلفل
۴ /۱ ق چ پودر فلفل قرمز
۳ عدد کدوسبزخردشده
۱ عدد پیاز خردشده
۲ عدد سینه مرغ پخته و خردشده
۲ عدد سیب‌زمینی خردشده
۲ ق س رب گوجه‌فرنگی
۲  /۱ پیمانه گوجه‌فرنگی رنده شده
۲ عدد فلفل دلمه‌ای قرمز و زرد خردشده

طرز تهیه:

۱٫ درظرف غذا ساز ۳/۱ پیمانه ریحان،آویشن،سیر، ۳ ق س روغن‌زیتون و پودر فلفل قرمز را بریزید. دستگاه را روشن کنید تا مواد کاملاً خرد شوند. از مخلوط‌کن هم می‌توانید استفاده کنید. حالا مخلوط حاصل را داخل یک تابه کوچک به مدت ۳-۲ دقیقه تفت دهید سپس آن را کنار بگذارید.

۲٫ اکنون مقداری روغن‌زیتون داخل یک قابلمه بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید سپس پیاز، کدوسبز و سیب‌زمینی را اضافه کرده ، آنها را کمی تفت دهید. در یک‌کاسه کوچک ۲ ق س روغن‌زیتون را با رب گوجه و مقداری نمک و فلفل مخلوط کرده و آن را به مواد داخل تابه اضافه کنید. خوب هم بزنید تا رب کاملاً با موادمخلوط شود. حالا گوجه‌فرنگی رنده شده را به مواد اضافه کنید.صبر کنید تا جوش بیاید سپس در قابلمه را بگذارید و به مدت ۵ دقیقه صبر کنید.

۳٫  در این زمان مقداری روغن در یک تابه بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. حالا فلفل دلمه ای قرمز و زرد خردشده را به مدت ۲-۱ دقیقه داخل آن تفت دهید سپس مرغ و باقیمانده ریحان را اضافه کرده و مواد را خوب باهم مخلوط‌کنید. کمی هم نمک و فلفل به مواد اضافه کنید.

۴٫ حالا مواد تابه و مخلوطی  را که از قبل کنار گذاشته بودید داخل قابلمه بریزید و به‌آرامی هم بزنید تا مواد کاملاًباهم مخلوط شوند و خوراک غلیظی حاصل شود سپس آن را در ظرف موردنظرتان بریزید و سرو کنید.