خوردن روزانه آجیل و بادام زمینی می تواند خطر مرگ را کاهش دهد

در مجلات پژوهشی مزایای سلامت بادام زمینی و آجیل، مورد ستایش قرار گرفته است در حال حاضر، یک مطالعه جدید از چنین پژوهشی پشتیبانی کرده است و پیدا کرده اند که مصرف این مواد غذایی ممکن است از شما در برابر مرگ ناشی از بیماری های متعدد از جمله سرطان، بیماری های قلبی و دیابت محافظت کند.
یک مطالعه انجام شده توسط پروفسور پیت ون دن برانت و همکارانش از دانشگاه ماستریخت در هلند که در مجله بین المللی اپیدمیولوژی منتشر شده است.
بادام زمینی و آجیل منبع خوبی از امگا ۳، فیبر، ویتامین E، آنتی اکسیدان ها و چربی خوب است به این ترتیب، آنها همراه با تعدادی از مزایای سلامتی به ویژه برای قلب است.
در مطالعات گذشته مصرف آجیل را به کاهش خطر لخته شدن خون، کاهش کلسترول و کاهش خطر آریتمی ارتباط می دادند اما این مزایای به آنجا ختم نشده است در ماه مارس، یک مطالعه مصرف آجیل را به ۲۰ ٪ کاهش خطر تمام علل و مرگ و میرهای قلبی عروقی مرتبط می داند.
در این مطالعه تازه، دکتر برانت و همکارانش دریافتند که مصرف بادام زمینی در واقع حبوبات، آجیل ( آجیل درختی ) ممکن است خطر مرگ ناشی از تعدادی از بیماری ها را کاهش دهد.
نصف یک مشت از آجیل، بادام زمینی مقدار بهینه مصرف روزانه است
برای رسیدن به این یافته ها، محققان اطلاعات بیش از ۱۲۰،۰۰۰ زن و مرد ۵۵ – ۶۹  ساله از هلند را ارزیابی کرده اند.
از همه شرکت کنندگان پرسیده شده است که اغلب آنها بادام زمینی، آجیل و کره بادام زمینی را چگونه و به چه مقدار مصرف کرده اند آنها سپس ارتباط بین مصرف این غذاها و علت خاص مرگ و میر در میان شرکت کنندگان را از سال ۱۹۸۶، زمان شروع مطالعه، ارزیابی کردند.
نتایج مطالعه نشان داد که شرکت کنندگانی که حدود ۱۵ گرم ( معادل نصف یک مشت ) آجیل یا بادام زمینی را هر روز مصرف می کنند در مقایسه با شرکت کنندگانی که آجیل یا بادام زمینی مصرف نمی کند در معرض خطر کمتر مرگ ناشی از بیماری های متعدد، از جمله سرطان، دیابت، بیماری های تنفسی، بیماری های قلبی و بیماری های عصبی بودند کاهش مرگ و میر با بادام زمینی و آجیل مصرفی برای بیماری های تنفسی و عصبی قوی تر بود و نتایج بین مردان و زنان برابر بود.
مصرف کره بادام زمینی هیچ تأثیری بر مرگ و میر شرکت کنندگان در این مطالعه نداشت تیم مطالعه می گوید این می تواند به آن دلیل باشد که کره بادام زمینی حاوی نمک، روغن گیاهی و اسیدهای چرب ترانس بوده که ممکن است با فواید سلامتی بخش بادام زمینی مقابله کند.
این پژوهشگران همچنین دریافتند که خوردن بیش از ۱۵ گرم آجیل در روز به کاهش بیشتر در خطر مرگ و میر در میان شرکت کنندگان منجر نمی شود
در مطالعات متعدد، مصرف آجیل در کنار یک رژیم غذایی مدیترانه ای مورد ستایش قرار داده شده است.