دستگاه تولید موهیتو در فست فود

سوالی که در مورد نوشیدنی موهیتو برای کسانی که قصد راه اندازی فست فود را دارند، پیش می آید این است که دستگاه تولید موهیتو در فست فود چیست و قیمت آن چقدر است.

ابتدا به ساکن می خواهیم در مورد واژه موهیتو و موخیتو یک جمله بسیار کوتاه بگوییم و آن این است که موهیتو اسم این نوشیدنی به زبان انگلیسی و موخیتو نام دیگر همین نوشیدنی به زبان اسپانیولی می باشد. پس هم مو خیتو و هم موهیتو صحیح می باشد.

در ادامه به بحث اصلی خود که بررسی دستگاه تولید موهیتو در فست فود می باشد می پردازیم.

دستگاه تولید موهیتو در فست فود
دستگاه تولید موهیتو در فست فود

دستگاه تولید موهیتو در فست فود

یخ ساز: با توجه به این که موهیتو نوشیدنی فصل گرما است و اصولا در مناطق گرمسیر مصرف می شود، یخ یکی از ارکان اصلی این نوشیدنی به شمار می رود. البته باید در مصرف یخ تعادل را حفظ نمود، یعنی بیش از حد یخ درون موهیتو خود نریزید زیرا بافتی همچون یخ در بهشت به شما می دهد.

دستگاه یخ سازی که معمولا برای موهیتو استفاده می شود، دستگاه یخ ساز کیوبی می باشد که در ظرفیت های مختلف وجود دارد. این ظرفیت ها می تواند بین ۲۵ تا ۲۰۰ کیلو متغیر باشد. اگر شما یک کافی شاپ کوچک هستید یک دستگاه بیست و پنج کیلویی و اگر یک فست فود بزرگ هستید یک دستگاه دویست کیلویی به شما پیشنهاد می شود. البته دستگاه یخ ساز در فست فودها تامین کننده یخ نوشابه و آب مرغ سوخاری می باشد.

مخلوط کن: مخلوط کن یکی دیگر از اجزاء تشکیل دهنده خط موهیتو یا دستگاه تولید موهیتو در فست فود می باشد. مخلوط کن وظیفه میکس کردن تمامی مواد را با هم دارد. به طور مثال شما یخ، نعنا، اسپرایت و شکر را در مخلوط کن ریخته و آنها را با هم مخلوط می کنید تا یک بافت یک دست داشته باشید.

iranhfc

مخلوط کن ها مدل های مختلفی دارند، از جمله کاور دار و بدون کاور. اگر فست فود شما دارای محیط دنجی هست و اصولا شما یک فست فود به سبک ایتالیایی راه اندازی نموده اید. مخلوط کن کاور دار مناسب حال شما می باشد.زیرا مخلوط کن های کاور دار می توانند تا حد زیادی جلوی صدای حاصل از شکسته شدن یخ را بگیریند.

مخلوط کن های کاوردار دارای قیمت بالاتری نسبت به نوع ساده می باشند. به همین دلیل برخی از مجموعه ها که می خواهند به صورت اقتصادی عمل کنند معمولا از مخلوط کن های ساده استفاده می نمایند.

توجه کنید که تیغه های مخلوط کن ها باید مناسب شکستن یخ باشند. گاها برخی از مخلوط کن به دلیل فاصله زیاد بین انتها و تیغه نمی توانند به خوبی یخ ها را بشکنند. به همین دلیل توصیه می شود از مخلوط کن های یخ شکن برای این مهم استفاده نمایید.

تهیه شده توسط گروه iranhfc