دلایل شکست در راه اندازی فست فود

هر روزه شاهد آن هستیم که فست فودهای بزرگ یا کوچک در سطح شهر تعطیل می شوند که یکی از مهمترین دلایل آن ورشکستگی آنها می باشد.

البته در خیلی از موارد که با صاحبان فست فودهای ورشکسته صحبت می نماییم، آنها علت اصلی شکست خود را نداشتن سرمایه و امکانات مناسب برای راه اندازی صحیح و بهینه فست فود بیان می کنند، که صد البته نداشتن سرمایه کافی برای راه اندازی فست فود کارا و درآمد زا ناشی از عدم اطلاعات صحیح یا مشاوره با خبرگان این صنعت می باشد. گاها مشاهده می گردد افرادی که چند صباحی در یکی یا چند از فست فودها یا رستوران های ایتالیایی مشغول به فعالیت آشپزی بوده اند مشاور و راهنمای سرمایه گذارانی می شوند که گاها این سرمایه حاصل مدت ها تلاش یا تمام زندگی آنها می باشد و قطعا در اکثر قریب به اتفاق این پروژه ها اعم از فست فود یا رستوران ایتالیایی اتفاق خوش و یمینی برای این سرمایه گذاران نمی افتد. ولی به طور کلی اگر بخواهیم دلایل اصلی شکست سرمایه گذاران در حوزه فست فود را برشماریم.می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

  • عدم تحقیق و جمع آوری اطلاعات صحیح:  قطعا شما برای تصمیم گیری های مناسب و صحیح نیازمند اطلاعات کارا و اثربخش می باشید،شایان ذکر است در فرایند راه اندازی فست فود اطلاعاتی می تواند به شما کمک نماید که بدون غرض ورزی های خاص که پشت آن منافع اطلاعات دهنده می باشد وجود داشته باشد.
  • نداشتن استراتژی مناسب :  استراتژی کلیدی ترین و بنیادی ترین آیتم در راه اندازی فست فود می باشد.
  • منابع انسانی ناکارامد :  قطعا داشتن یک پایگاه مناسب که در مواقع لزوم به شما نیرو و منابع انسانی کارآمد بدهد بسیار ره گشا برای شما خواهد بود.
  • عدم توانایی در جذب و نگهداری مشتریان:  اگر شما اعتقادی راسخ به مشتری مداری ندارید یا به فکر کسب سودهای کوتاه مدت هستید بهتراست وارد این کسب و کار نشوید
  • عدم مانیتورینگ صحیح رقبا:  قطعا شما در خلا فعالیت نمی نمایید و در کنار شما رقبایی قراردارند که گاها با امکانات بیشتر بسیار هوشمند می اندیشند و برنامه ریزی می نمایند.
  • نداشتن تجهیزات مناسب و کافی:  شاید شما هم فست فودهای خیلی کند با کیفیت های پایین را دیده باشید، آنها معمولا از تجهیزات نامناسب بهره می جویند.
  • نداشتن انگیزه :  در راه اندازی هر کسب و کاری انگیزه نقشی بسیار کلیدی در موفقیت آن بازی می کند.مخصوصا راه اندازی فست فود که به علت مدت زمان بالاتر به انرژی بیشتری نیازمند است.
  • کمبود سرمایه :  عامل مهم برای خارج شدن زود هنگام از بازار فست فود.
  • کیفیت نامناسب غذاها:  از دلایل اصلی نداشتن غذاهای با کیفیت در فست فود مخصوصا در مرحله راه اندازی فست فود نداشتن فرمول مناسب، تجهیزات کارآمد، پرسنل آموزش دیده و همچنین عدم اعتقاد بنیادین سرمایه گذار اصلی فست فود به کیفیت می باشد.
  • نداشتن برنامه مالی مناسب: برای موفقیت در هر کسب و کاری برنامه ریزی های صحیح مالی می تواند گره گشای خیلی از مشکلات باشد.

… گروه تخصصی راه اندازی فست فود و کافی شاپ IRANHFC با ارائه مشاوره های مدیریت مبدع فرایند صحیح راه اندازی و پشتیبانی از فست فودها یا رستوران های ایتالیایی در سرتاسر کشور عزیزمان ایران می باشد.