دوره آموزش راه اندازی فست فود

خیلی از افرادی که قصد دارند فست فود راه اندازی نمایند، دوست دارند ابتدا یک دوره آموزش را سپری کنند تا در وسط کار با مشکلات بزرگی روبرو نشوند.

این دوستان عموما برای گذراندن دوره های آموزش راه اندازی فست فود، کلاس های آشپزی را انتخاب می نمایند که خیلی نمی تواند گره گشای این امر باشد. زیرا بخش کوچکی از راه اندازی فست فود آشپزی می باشد. به همین خاطر به شما پیشنهاد میکنیم که در کلاسهای آموزش حرفه ای فست فود ( و نه صرفا آشپزی فست فود) شرکت نمایید. اما یک سوال: کلاسهای حرفه ای فست فود چه مزیتی نسبت به کلاسهای آشپزی دارند؟

در جواب این سوال باید گفت که دو تفاوت اساسی بین کلاسهای آموزش حرفه ای فست فود و کلاسهای آشپزی به چشم میخورد. اول اینکه در کلاسهای آموزش حرفه ای فست فود از دستگاهها و تجهیزات حرفه ای فست فود استفاده میگردد. یعنی شما در این کلاسها با همان دستگاهها و تجهیزاتی کار میکنید که در یک فست فود واقعی وجود دارند. تفاوت دوم این است که در کلاسهای آموزش حرفه ای فست فود، شما تنها آشپزی یاد نمیگیرید. بلکه کار با دستگاهها، تنظیمات، نگهداری و نظافت تجهیزات، همچنین جانمایی و چینش دستگاهها، اصول مدیریت آشپزخانه فست فود، مواد اولیه و … همگی به شما آموزش داده خواهند شد. بنابراین مجددا به شما پیشنهاد میکنیم در کلاسهای آموزش حرفه ای فست فود شرکت کنید. این کلاسها توسط گروه ایران اچ اف سی برگزار میشوند.

دوره آموزش راه اندازی فست فود
دوره آموزش راه اندازی فست فود

خوب حالا راه حل چیست؟

قطعا همانطور که از گذشتگانمان هم به یاد داریم، بسیار شنیده ایم که وارد کاری که از آن سر در نمی آورید نشود. و صد البته این سخن بی منطق و بی دلیل نبوده است. ما در شرایطی قرار داریم که نه از راه اندازی فست فود سر در می آوریم و نه وقت آن را داریم که دو سال در یک فست فودی شاگردی کنیم تا با اصول اولیه آن آشنا شویم. راه حل چیست؟

شما می توانید راه انداز فست فود خود باشید و در سر پروژه خود به استاد کاملی تبدیل شوید. اصولا کارهایی که برای راه اندازی و مدیریت فست فود انجام می شود از دو جنس است:

  • کارهایی که فقط یکبار انجام می دهیم.
  • کارهایی که باید به صورت روتین همواره انجام شود.

برای کارهایی که فقط باید یکبار انجام شود نیاز به آموزش و یادگیری برای شما نیست. به طور مثال چیدمان علمی تجهیزات آشپزخانه که این کار توسط گروه iranhfc  یکبار و به نحو احسنت برای شما انجام می شود.

مهندس عباس حسینی

کارهایی که شما باید همیشه آنها را انجام دهید، مثل سفارش مواد اولیه ، حقوق پرسنل، استخدام پرسنل و … این تیپ کارها یکبار در ابتدای پروژه توسط کارشناسان گروه iranhfc  به شما آموزش داده می شود و بعد از آن شما با داشتن داکیومنت های منتقل شده این تیپ کارها را خودتان انجام می دهید.

ما اعتقاد داریم هر فردی راه انداز فست فود خود می باشد. و هیچ کسی نمی تواند برای فرد دیگری فست فود راه اندازی نماید.

با ما باشید با مقالات راه اندازی فست فود