راز ساخت یک برند موفق

رنگ ها پادشاهی می کنند :

همیشه زیبایی ظاهری از اهمیت خاصی میان مردم برخوردار بوده و همه دوست دارند محصولی را استفاده کنند که علاوه بر کیفیت از زیبایی بصری نیز برخوردار باشد.

در یک تحقیق در نمایشگاه بین المللی رنگ ها در سئول مشخص شد که ۹۲/۶ درصد از مردم فکر می کنند که جنبه های بصری یک برند بسیار مهم تر از سایر بخش های آن است. جنبه های بصری همیشه وابسته به رنگ ها بوده اند، یعنی اگر شما یک پرنده سیاه بکشید و بخواهید حرف از آسایش بزنید به هیچ وجه به نتیجه مطلوبی نمی رسید چون رنگ سیاه حامل پیام مورد نظر نیست. و باید از رنگ های آرامش بخش همچون آبی و سبز استفاده کنید.

مهندس عباس حسینی

طبق تحقیقاتی مشخص شده است رنگ سرخ (قرمز) تداعی افکار هیجان انگیز و ماجراجویانه است،رنگ بنفش را یک رنگ سلطنتی، عاقلانه و خلاق، و رنگ سفید را به عنوان نماد صلح و خلوص به کار می برند.

رستوران زنجیره ای معتبر Whole Foods Market در لندن که در طراحی لوگو خود از رنگ سبز به همراه نوشته سفید رنگ استفاده کرده است، طراوت، خلوص . سلامتی را برای مشتریان خود به ارمغان خواهد آورد، جالب است که این رستوران زنجیره ای قفسه ای جداگانه برای محصولات حلال برای مشتریان مسلمان آماده کرده است که فروش مناسبی نیز دارد.

در مقابل رستوران های MacDonald (مک دونالد) از زمینه ای قرمز با نوشته زرد در لوگو خود سعی در برانگیختن احساسات نفس و حس گرسنگی توأم با هیجان خاص آن را دارد.

راز ساخت یک برند موفق

MacDonald سعی دارد با استفاده از رنگ قرمز و زرد با استفاده از حس گرسنگی پیام برند خود را انتقال دهد و Whole Foods Market میخواهد با رنگ سبز و سفید حامل سلامتی و ارزش جسمانی انسان برند خود را تحکیم کرده و معروف نماید.