راز پخت بهترین فست‌فود در آموزشگاه فست فود

آموزشگاه فست فود باعث شروعی عالی در مسیر کسب‌وکار شما می‌شود. امروزه فست‌فود به صنعتی پررونق تبدیل شده است. افراد بی‌شماری سعی دارند تا از این راه کسب درآمد کنند. اما برای به‌دست‌آوردن دانش و مهارت لازم چندین راه وجود دارد که سریع‌ترین آن‌ها شرکت در برنامه‌های آموزشگاه‌های آشپزی است. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا در کار خود بهترین باشید و این رمز موفقیت است. با ما همراه باشید تا ببینیم در این آموزشگاه‌ها چه خبر است و چه چیز‌هایی را به شما می‌آموزند.

آنچه در یک آموزشگاه فست‌فود خواهید آموخت

نحوه خواندن یک دستور پخت

مهم‌ترین مهارتی که به‌عنوان یک آشپز تازه‌کار می‌توانید یاد بگیرید، بدون شک یادگیری نحوه خواندن یک دستور غذا است. بر خلاف باور عمومی، در آموزشگاه فست فود می‌آموزید کهخواندن دستور پخت فست‌ُفود‌های مختلف تنها به خواندن دستورالعمل‌ها و جمع‌آوری مواد اولیه لازم محدود نمی‌شود.

سرآشپز یا مربی شما ممکن است از شما بخواهد که دستور غذا را به زبان خود بنویسید تا درک بهتری از تمام الزامات آن داشته باشید. همان‌طور که یک دستور غذا را می‌خوانید، باید شروع کنید به تقلید کردن از نحوه دستور پخت اما این بار به روش خودتان. به‌خاطر داشته باشید که دستورالعمل‌ها فقط راهنمای شما هستند و لزوماً روش درست‌کردن آن غذا را به شما یاد نمی‌دهد.

اعتمادبه‌نفس داشتن در آشپزخانه

اعتمادبه‌نفس پیداکردن، دلیل خوبی برای رفتن به آموزشگاه فست‌فود است. ممکن است در ابتدا نکات زیادی را یادداشت کنید و دور و اطراف شما پر از دستور‌العمل‌های پخت انواع فست‌فود باشد. اما در پایان تنها به آنچه که سرآشپز انجام می‌دهد، نگاه می‌کنید و می‌دانید که می‌توانید کاری را که او انجام می‌دهد، بدون یادداشت کردن هیچ چیزی انجام دهید.

این اعتمادبه‌نفس دو علت دارد که سرعت و صبر هستند. به‌احتمال زیاد شما تحت یک برنامه فوق‌العاده فشرده کار خواهید کرد؛ بنابراین زمان زیادی برای شک و تردید و زیر سؤال بردن خود ندارید. این فشار در آموزشگاه فست فود برای شکوفایی شما موردنیاز است. همچنین، یاد خواهید گرفت که برخی از مواد غذایی را هرچقدر هم که به تابه فشار دهید سریع‌تر نمی‌پزند و صرفاً به زمان نیاز دارند. پس بگذارید در تابه بمانند.

چگونگی بقچه‌پیچ کردن مرغ

در پخت انواع فست‌فود با گوشت و ماهی زیاد سروکار دارید، اما مرغ یکی از پرکاربرد‌ترین گوشت‌هاست که انواع روش‌های پخت آن را می‌آموزید. ضروری‌ترین چیزی که در آموزشگاه یاد می‌گیرید این است که چگونه یک مرغ را بقچه‌پیچ کنیم یا به عبارتی پاهای آن را به هم گره بزنیم. در ابتدا ممکن است آسان به نظر نرسد، اما با ادامه تمرینات در آموزشگاه فست فود این مهارت را به‌خوبی خواهید آموخت.

گوشت مرغ، بسیار پرکاربرد در فست‌فود‌ها

اهمیت چاقوی آشپز

همه همیشه در مورد اهمیت چاقوی خوب سرآشپز تاکید می‌کنند، اما یک چاقوی خوب نه‌تنها برای سرآشپز بلکه برای هر آشپزخانه‌ای ضروری است. ممکن است تا قبل از ورود به آموزشگاه حتی یک چاقو هم نداشته باشید. اما در کلاس‌ها یاد می‌گیرید که چگونه از آن برای پوست کندن یا خردکردن سبزی‌ها، ازبین‌بردن لکه‌های زشت روی سیب‌زمینی‌ها و هر کار کوچکی استفاده کنید. تمامی این کار‌های به‌ظاهر ساده را بدون آموزش، نمی‌توانید به طور اصولی انجام دهید.

مواد اولیه‌ای جادویی که همیشه باید در آشپزخانه موجود باشد

در آموزشگاه فست فود مواد ضروری و فوق‌العاده زیادی را خواهید شناخت. مثلاً یاد می‌گیرید که کره همه چیز را خوشمزه می‌کند، نمک طعم‌دهنده‌ای جادویی است، لیمو به فست‌فود شما تازگی می‌بخشد. همچنین تخم‌مرغ شاه ماده‌ای است که انجام هر کاری و پختن هر چیزی را در آشپزخانه ممکن می‌کند.

نحوه تست و افزایش غلظت سس‌ها

سس‌ها در طعم فست‌فود نقش به سزایی دارند. شما یاد می‌گیرید که چگونه انواع سس را درست و تست کنید. همچنین، می‌آموزید که چگونه غلظت آن‌ها را کم یا زیاد کنید. به طور مثال، کمی سس را پشت قاشق می‌ریزید و انگشت خود را داخل آن می‌کشید. رد انگشت شما در آن باقی می‌ماند. به‌این‌ترتیب متوجه می‌شوید که آیا سس شما به غلظت مناسب رسیده است یا خیر؟

همچنین در آموزشگاه فست فود می‌آموزید که برای افزایش غلظت سس، از موادی مختلفی می‌توانید استفاده کنید. از این مواد می‌توان به‌نوعی نشاسته به نام ریشه پیکان، نشاسته ذرت و نوعی ماده ژلاتینی به نام آگارآگار اشاره کرد. پودر مورد‌نظر را کم‌کم با آب مخلوط کرده و سپس به سس اضافه کنید. این کار را تا زمانی که به غلظت مناسب برسد، ادامه دهید.

آموزش انواع سس در آموزشگاه

چگونه بفهمیم روغن داغ است

برای اینکه تشخیص دهید چه زمانی روغن به‌اندازه کافی داغ شده است، راه‌های زیادی خواهید آموخت. هنگامی که شروع به آشپزی کنید متوجه می‌شوید که داغی روغن تا چه اندازه در خروجی غذا تأثیر دارد. روش جدیدی که ممکن است در آموزشگاه فست فود یاد بگیرید روش «انگشتان» است. بعد از اینکه روغن را در ماهیتابه ریختید، روغن را به جلو و عقب حرکت دهید تا زمانی که اصطلاحاً انگشت‌هایی را ببینید. این «انگشت‌ها» رگه‌های کوچکی هستند که در هنگام جلو و عقب کردن روغن خواهید دید.

خلاقیت حاصل از اکتفا کردن به آنچه دارید

در آموزشگاه یاد می‌گیرید که همیشه کارکردن با آنچه دارید بسیار مهم است. درب قابلمه ندارید؟ از کاغذ روغنی استفاده کنید! یا خیلی ترفند‌های دیگر را به شما آموزش می‌دهند. اجازه ندهید کمبود چیزی، مانع از پخت غذا‌های خوش‌طعم در آشپزخانه شما شود. مثلاً نیازی نیست از انواع گوشت‌های بسیار گران‌قیمت استفاده کنید تا طعم خوبی به فست‌فود شما دهد. از مهارت و دانشی که در آموزشگاه فست فود یاد گرفته‌اید به غذای خود بیفزاید و چیزی خوشمزه را کشف کنید.

انتخاب مواد غذایی باکیفیت و تازه

کیفیت و تازگی مواد غذایی بر طعم غذای شما تأثیر بسیاری دارد. شما روش‌های تشخیص مواد غذایی تازه را از مانده خواهید آموخت. ماهی، مرغ، سبزی‌ها و مواد دیگر با داشتن چه ویژگی‌هایی تازه به شمار می‌روند. کدام نوع گوشت یا سبزی برای پخت خوشمزه‌ترین غذا‌ها مناسب است. همچنین در هر فصل از سال باید کدام مواد را خریداری کنید.

همه چیز درباره فست‌فود در آموزشگاه فست‌فود

سخن آخر

آموزشگاه فست فود سکوی پرتاب شما در آغاز راه خواهد بود. کلیاتی را از آنچه در آموزشگاه‌ها خواهید آموخت با هم بررسی کردیم. تکنیک‌ها و نکات بسیاری در آنجا انتظار شما را می‌کشد که تعدادی از آن‌ها را با شما به اشتراک گذاشتیم. اما به یاد داشته باشید که سرآشپز‌ها گنجینه تجربیات خود را تنها در اختیار شاگردان خود قرار می‌دهند. پس وارد دنیای بسیار بزرگ‌تر از آنچه دیدید، خواهید شد.