راه‌اندازی فودکورت

امروزه راه‌اندازی فودکورت، مشتاقان زیادی دارد. تحقیقات حاکی از آن است که صنعت خدمات غذایی روزبه‌روز رونق بیشتری می‌یابد و احتمالاً تا سال 2024 با نرخ رشد مرکب سالانه 3.6 درصد به 4.2 تریلیون دلار می‌رسد. در بیشتر مراکز خرید و فروشگاه‌ها قسمتی وجود دارد که تعدادی رستوران، فست‌فود و کافی‌شاپ در قالب یک مجموعه فعالیت می‌کنند.

اما بهتر است بدانید که احداث یک فودکورت به این راحتی که گفتیم نیست. اگر اطلاعات کافی درباره راه‌اندازی یک فودکورت ندارید راهنمای 8 مرحله‌ای ما، به شما کمک می‌کند تا یاد بگیرید که چه چیزی را مدنظر قرار دهید و چگونه آن را اجرا کنید.

ایجاد یک طرح تجاری

نخستین قدمی که باید قبل از راه‌اندازی فودکورت بردارید، تحقیق کردن است. هفته‌ها یا حتی ماه‌ها تلاش کنید تا درک عمیقی از آینده فرضی خدمات غذایی، مشتری هدف، آخرین ترند‌ها و رقبا را به دست آورید. سپس، یک طرح تجاری برای فودکورت خود بنویسید. پس از تنظیم طرح خود، آن را تست کنید. نظر تعدادی از مشتریان هدف خود را دراین‌رابطه بپرسید. در این طرح باید به چهار عامل مشتری، مصرف‌کننده، کانال و زمینه بپردازید. برای این کار باید به موارد زیر توجه کنید.

تعیین بازار هدف

مشتری هدف فودکورت شما چه کسانی هستند؟ بچه‌ها؟ سالمندان؟ بزرگسالان؟ پس از اینکه تعیین کرید به چه کسانی سرویس خواهید داد، اطلاعات کاملی درباره اینکه آن‌ها چه چیزی را می‌خرند و چرا، بیشتر از کجا خرید می‌کنند و دلیل انتخاب آن‌ها چیست، به دست آورید. با این کار شما درمیابید که در راه‌اندازی فودکورت خود، مشتری را به‌درستی انتخاب کرده‌اید یا خیر.

وجه تمایز

آن چیزی که شما را از بقیه تمیز می‌دهد، پیدا کنید. شما چه چیزی را ارائه می‌دهید که آن‌ها ندارند؟ به فعالیت‌های رقبای مستقیم و غیرمستقیم خود توجه داشته باشید و مشخص کنید که از چه جنبه‌ای در رقابت متفاوت خواهید بود. برای مثال، اگر هدف شما راه‌اندازی فودکورت برای خانواده‌های دارای فرزند است، مکان مناسب برای بچه‌ها با غذاهای سالم و مغذی، شانس رشد شما را در رقابت زیاد می‌کند.

سبک فودکورت

آیا در راه‌اندازی فودکورت به نانوایی و کافی‌شاپ هم فکر کرده‌اید؟ فودکورت شما فقط شامل رستوران و فست‌فود است؟ هرکدام از این کانال‌ها، رویه، ساعات کاری و سرمایه‌گذاری متفاوتی را نیاز دارد. پس دقیقاً مشخص کنید که فودکورت شما از چه قسمت‌هایی تشکیل خواهد شد.

نوع غذا

انتخاب نوع غذا بهتر است در همان مراحل اولیه و بادقت فراوان صورت گیرد. ببینید که بهترین منوها کدام هستند و کدام بیشتر با مشتری شما همخوانی دارد. سپس، غذاهای پیشنهادی خود را متناسب با آن‌ها تنظیم کنید. تعدادی از داغ‌ترین ترندهای امروزی عبارت‌اند از: رژیم‌های گیاه‌خواری، منوی دوستدار آلرژی و بدون گلوتن و طبخ غذا در محل.

نام تجاری

در راه‌اندازی فودکورت یک نام تجاری مناسب برای خود انتخاب کنید. نام تجاری، لوگو، منو، موسیقی و حتی لباس کارمندان شما تعیین می‌کند که فودکورت شما چه ماهیتی دارد. این موارد تعریفی از رستوران شما به مشتریان ارائه می‌دهد و مشتری براین‌اساس متوجه می‌شود که چه انتظاراتی می‌توانند داشته باشند.

تضمین بودجه مالی خود

خوشبختانه، از راه‌های بی‌شماری می‌توانید برای فودکورت خود، بودجه پیدا کنید. مثلاً درخواست وام بدهید، از خانواده و یا دوستان قرض بگیرید، سرمایه‌گذار جذب کنید و یا یک شریک برای خود پیدا کنید. این نکته را نیز فراموش نکنید بعد از راه‌اندازی فودکورت احتمالاً مدت زمانی طول می‌کشد تا به سوددهی برسد؛ بنابراین از همان ابتدا سنگ بزرگ برندارید و به یاد داشته باشید که امکان گسترش کار همیشه وجود دارد. شرکای خود را سنجیده انتخاب کنید، چراکه سال‌های سال باید با آن‌ها کار کنید.

انتخاب مکان

مکان احداث فودکورت از عوامل متعددی تأثیر می‌پذیرد. باید میزان فروش و سود خود را تخمین بزنید و حساب کنید که چه‌قدر پول برای اجاره یا خرید محلی مناسب، می‌توانید بپردازید. باید توجه کنید که مشتریان شما تا چه اندازه به فودکورت شما دسترسی دارند و در همسایگی چه مشاغلی قرار دارید. همچنین، آینده منطقه موردنظر شما بر مکان راه‌اندازی فودکورت تأثیرگذار است.

طراحی فضای فودکورت

چیدمان و طراحی فضای وابستگی زیادی به انواع اغذیه‌فروشی در فودکورت شما دارد. مثلاً، حدوداً 45 تا 60 درصد از فضای رستوران‌ها مختص سالن غذاخوری، 35 درصد آشپزخانه و بقیه مربوط به انبار و غیره است. چیدمان آشپزخانه و سالن غذاخوری باید به‌گونه‌ای باشد که جریان ملایمی بین این دو وجود داشته باشد. همچنین، سرآشپزها باید فضای کافی برای آماده‌سازی و تزئین بشقاب‌ها داشته باشند.

انتخاب تأمین‌کنندگان

یک فودکورت با تأمین‌کنندگان مختلفی کار خواهد کرد که اثاثیه، لوازم آشپزخانه، غذا و غیره را برای شما تأمین می‌کنند. همان‌طور که قدیم گفته‌اند «هر چه پول بیشتری بدی، آش بیشتری می‌خوری»، تأمین‌کنندگانی که با قیمت بالاتری کار می‌کنند، مشکلات کمتری برای شما ایجاد می‌کنند و رونق بیشتری به فودکورت شما می‌بخشند.

دریافت مجوز

دریافت مجوز برای راه‌اندازی فودکورت از هر کشور گرفته تا هر شهر، ممکن است متفاوت باشد. ذکر این نکته لازم است که کسب بعضی از مجوزها احتمالاً ماه‌ها طول بکشد. پس به یاد داشته باشید که باید مراحل دریافت مجوز را مدتی پیش‌ازتاریخ بازگشایی فوت کورت خود شروع کرده باشید.

استخدام کارمندان

باتوجه‌به اندازه فودکورت، شما نیاز به پرسنلی از قبیل مدیران منابع انسانی، حسابداران، کارشناسان خرید، سرآشپزها، مدیران بازاریابی و فروش، پیشخدمت‌ها و کارکنان نظافت و ظرف‌شویی دارید. کارمندانی باتجربه و چابک را انتخاب کنید که تحت‌فشار به‌خوبی کار کنند. کارکنانی که با مشتری سروکار دارند باید دارای مهارت‌های اجتماعی استثنایی باشند.

تبلیغ فودکورت

قبل راه‌اندازی فودکورت خود، زیادی تبلیغات انجام دهید تا محلیان از افتتاح آن آگاه شوند. هنوز هم تبلیغات شفاهی بهترین روش تبلیغ است، اما وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی، مهمانی افتتاحیه و غیره تأثیر به سزایی در شهرت فودکورت شما خواهند داشت. همچنین می‌توانید به مشتریان جدید یک نوشیدنی یا دسر رایگان بدهید.

سخن آخر

برای راه‌اندازی فودکورت پررونق خود، به‌سختی تلاش کنید و تسلیم نشوید. طرح تجاری خود را بنویسید و بودجه مالی خود را تأمین کنید. اکنون زمان انتخاب مکان و اجرای طرحی زیبا و کاربردی موردنظر رسیده است. با تأمین‌کنندگان مناسبی قرارداد ببندید، مجوز‌های لازم را دریافت کرده و به استخدام نیروهای زبده بپردازید. شروع هر کاری چالش‌برانگیز و سخت است، اما «گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی».