راه اندازی رستوران ایتالیایی

راه اندازی رستوران ایتالیایی، کاری جالب و هیجان‌انگیز است، اما ساده نیست. آیا تابه‌حال آهنگ “صحنه‌هایی از یک رستوران ایتالیایی” از بیلی جوئل را شنیده‌اید؟ اگرچه تصویری که این آهنگ از یک رستوران ایتالیایی به نمایش می‌گذارد به نظر درست می‌آید، اما باز کردن یک رستوران ایتالیایی، فراتر از “یک بطری قرمز، یک بطری سفید” است.

 در جای‌جای جهان، از توکیو تا تورنتو، رستوران‌های ایتالیایی را می‌توان پیدا کرد. راه‌اندازی یک رستوران ایتالیایی نیز، مثل هر کسب‌وکاری، نیاز به تحقیق فراوان و آماده‌سازی مناسبی دارد. اگر موفق شدید، سزار امپراتوری آشپز‌خانه خود می‌شوید.

چه غذا‌های در منو خود ارائه دهید؟

هنگام راه اندازی رستوران ایتالیایی، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به یاد داشته باشید، نوع غذاهایی است که برای مشتریان در رستوران خود سرو می‌کنید. اینکه چه نوع غذای ایتالیایی در رستوران خود طبخ می‌کنید، بر موفقیت رستوران شما تأثیر می‌گذارد. وقتی پای غذا به میان می‌آید، غذاهای ایتالیایی یک ابرقدرت در آشپزی به شمار می‌روند. غذاهای ایتالیایی، ملت‌های زیادی را تحت سلطه خود درآورده‌اند؛ حتی بسیار بیشتر از آنچه امپراتوری روم می‌توانست تصور کند.

اگر سرمایه شما آن‌چنان زیاد نیست، بهتر است در ابتدا چند غذای ایتالیایی محبوب را در منوی خود سرو کنید؛ اما اگر تنوع غذاهای ایتالیایی منو شما زیاد باشد، برای راه اندازی رستوران ایتالیایی بهتر است. امروزه، غذاهای دریایی ایتالیایی و پیتزای ایتالیایی، از غذاهایی هستند که در سراسر دنیا طرفدار دارند. انواع پاستاهای ایتالیایی نیز در بعضی از رستوران‌های ایتالیایی برای مشتریان سرو می‌شود. در کل حواستان باشد که در منوی خود، غذاهای خوش‌مزه و عالی ایتالیایی، مطابق با ذائقه مشتری خود، سرو کنید.

کجا رستوران خود را احداث کنید؟

مکانی را که برای احداث رستوران انتخاب کرده‌اید باید از چند نظر بررسی کنید؛ اولاً، تحقیق کنید و ببینید که آیا هم‌اکنون رستوران ایتالیایی، در همان منطقه‌ای که شما قصد دارید رستوران خود را افتتاح کنید، وجود دارد؟ آیا مکانی که برای راه‌اندازی رستوران ایتالیایی انتخاب کره‌اید در منطقه‌ای است که برای کسب‌وکار جدید مناسب است؟

در پایان اگر در آنجا رقابت خیلی شدید بود، یعنی تعداد رستوران‌های ایتالیایی زیاد بود، پیشنهاد می‌کنیم که تصمیم خود را عوض کنید و رستوران ایتالیایی خود را در مکان دیگری باز کنید. یا اگر رستوران زنجیره‌ای ایتالیایی در همان مکان موردنظر شما قرار داشت، فرنچایزینگ را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با این کار از مزایای یک نام تجاری بهره‌مند خواهید شد، اما هزینه‌های مالی برای شما در پی خواهد داشت. پس قبل از تصمیم‌گیری، تجزیه‌وتحلیل کنید که آیا هزینه کردن دراین‌رابطه فایده‌ای برای شما دارد یا خیر.

نحوه مدیریت چگونه باشد؟

در راه اندازی رستوران ایتالیایی اینکه مشخص کنید که چه نوع غذایی سرو کنید، سطح مالی رستوران شما را تعیین می‌کند. اگر قصد دارید غذای ایتالیایی به همراه پیتزا و چند پاستا سرو کنید، رستوران شما جزو گران‌قیمت‌ها نخواهد بود.

 اگر قصد دارید یک رستوران گران‌قیمت باز کنید، گوشت، انواع پاستا، غذاهای دریایی و دسر ایتالیایی را در منوی خود ارائه دهید. می‌توانید از صاحب یک رستوران ایتالیایی که در جایی دور از مکان موردنظر شما واقع شده و رقیب احتمالی شما نیست، بخواهید شما را در مورد چگونگی افتتاح و مدیریت رستوران ایتالیایی راهنمایی کند.

پس از اینکه منوی رستوران خود را آماده و قیمت‌ها را نیز تعیین کرید، قدم بعدی در راه اندازی رستوران ایتالیایی انتخاب تم رستوران است. پس آن، فضای رستوران را طراحی کنید. البته، برای کار می‌توانید از یک معمار یا طراح کمک بگیرید تا فضای زیباتری و ایتالیایی‌تری داشته باشید و استفاده بهینه‌ای از آن ببرید. همچنین، برای بازاریابی و جلب‌توجه مشتریان، برنامه‌ریزی کنید. دراین‌رابطه می‌توانید از روش‌های تبلیغاتی متفاوتی همچون رسانه‌، بیلبورد و غیره استفاده کنید.

مجوزها و بیمه‌های لازم برای برپایی رستوران خود را کسب کنید. مجوز‌ها شامل مجوز کسب‌وکار، مجوز مکان رستوران، مجوز خدمات غذایی، مجوز موسیقی، مجوز سلامت کارکنان، مجوز فروشندگی، مجوز پارکینگ، مجوز محل ضایعات و مجوز برند رستوران می‌شوند. از بیمه‌ها می‌توان به بیمه مسئولیت مدیران رستوران‌ها و کافه‌ها در قبال کارکنان و مشتریان و بیمه عمر اشاره کرد. کسب مجوز و بیمه، قدمی مهم در راه اندازی رستوران ایتالیایی است.

همکاری با شرکت‌های تأمین‌کننده

برای تهیه غذا به تأمین‌کننده احتیاج دارید. پس از بازگشایی رستوران آن‌قدر سر شما شلوغ می‌شود که وقت سر خاراندن هم پیدا نمی‌کنید، چه رسد به اینکه هرروز یا هرچند روز به خرید مواد غذایی بروید. برای انجام این کار می‌توانید با شرکت‌های مختلف قرارداد ببندید تا سر موعدی مقرر مواد موردنظر شما را به دستتان برسانند. همچنین، می‌توانید شخصی را به‌عنوان مسئول خرید استخدام کنید. توجه کنید که مسئول خرید باید مهارت‌های مناسبی داشته باشد تا بتواند بهترین مواد غذایی را با کمترین هزینه خریداری کند.

مبلمان و تجهیزات موردنیاز برای راه اندازی رستوران ایتالیایی را تهیه کنید. تجهیزات موردنیاز شامل سردخانه برای نگهداری مواد غذایی به‌صورت یخ‌زده و غیر یخ‌زده، اجاق‌گاز، ظروف و غیره می‌شود. از یک سیستم سفارش گیری پیشرفته استفاده کنید تا غذاهای مشتریان به‌درستی و دراسرع‌وقت سرو شود. علاوه بر این موارد، یک سیستم حسابداری نیز ایجاد کنید.

استخدام کارکنان

باید نسبت به رفتار کارکنان رستوران خود حساس باشید؛ اما نه به‌نحوی‌که آن‌ها رنجور و دل‌زده کند. کارکنان شما باید دوستانه و مهربانانه با مشتریان شما برخورد کنند؛ چراکه در صورت داشتن خدمات عالی، تعداد بیشتری از مشتریان جذب رستوران و مشتری ثابت شما می‌شوند. در راه اندازی رستوران ایتالیایی، مهم است مطمئن شوید که کارکنان نظافت رستوران ایتالیایی شما را به نحو احسن انجام می‌دهند. تروتمیز بودن فضای رستوران نشان‌دهنده این است که غذاهای ایتالیایی شما نیز که به مشتریان خود ارائه می‌دهید، در نظافت کامل تهیه شده است.

رستوران ایتالیایی

حرف آخر

راه اندازی رستوران ایتالیایی شامل بخش‌ها و نکات مختلفی است که همه در کنار هم رستورانی پرسود برای شما و خاطره‌ای خوشمزه برای مشتریان شما به ارمغان می‌آورند. این بخش‌ها انتخاب نوع غذا، مکان و نحوه مدیریت هستند. مدیریت خود دارای نکات فراوانی چون استخدام کارکنان، تهیه تجهیزات و اثاث مناسب، داشتن تأمین‌کننده مواد غذایی، طراحی فضای رستوران، کسب مجوز‌ها و بیمه‌های لازم و غیره است. همه این نکات باید به بهترین شکل اجرا شوند تا رستوران شما رونق داشته باشد.