راه اندازی فود کورت

 • ضوابط طراحی فود کورت
 • مشاوره راه اندازی فست فود
 • دانلود پلان فود کورت
 • هزینه راه اندازی فست فود
 • راه اندازی فست فود بیرون بر
 • راه اندازی فست فود کوچک

راه اندازی فودکورت ها جزء مشاغل پردرآمد به حساب می آیند. مراحل راه اندازی فودکورت ها شامل طراحی، تأمین قطعات، پشتیبانی و ارائه خدمات می شود. ممکن است درباره فود کورت ها شنیده باشید و یا چندباری به یکی از فود کورت ها سری زده باشید. ممکن است به فکر راه اندازی فودکورت هم افتاده باشید. طراحی فودکورت و راه اندازی فودکورت جزء کارهای حرفه ای است که نیاز به تجربه بالا و دانش بالا دارد.

آشنایی با فودکورت

بگذارید اول از همه با این سؤال شروع کنیم که فودکورت ها چه مکان هایی هستند. و یک مکان باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا بتوان به آن فود کورت گفت. فود کورت که معنای لغوی آن می شود سرای غذا یا تالای خوراک، مکانی است که معمولاً به صورت میدانی ساخته شده و انواع غذاهای مختلف در آن ها و در قالب رستوران ها و غذاخوری های به هم پیوسته عرضه می شود. راه اندازی فودکورت ها در فروشگاه های بزرگ، پاساژها، فرودگاه ها و دیگر ساختمان های چند طبقه مرسوم است. در فود کورت ها به طور معمول خوراکی ها و غذاهای فست فودی عرضه شده و مشتریان پس از خرید خوراکی خود در میزها یا صندلی هایی که در وسط میدان چیده شده، غذای خود را سرو می کنند.

راه اندازی فود کورت

اگر به فکر راه اندازی فودکورت افتاده اید پیش از هر چیز لازم است اطلاعات راه اندازی فودکورت را بدانید. و درباره ضوابط طراحی فود کورت مطالعه و پرس و جو کنید. کیچن سنتر در زمینه راه اندازی فوت کورت فعال بوده و در سر تا سر ایران زمین اقدام به ارائه خدمات کرده است. نمایندگی های ما در بسیاری از کلان شهرهای ایران در حال فعالیت هستند. و این آمادگی را داریم تا با اشخاصی که دنبال راه اندازی فودکورت در پاساژ یا مجتمع های تجاری شهر خود هستند همکاری داشته باشیم.

طراحی دکوراسیون فود کورت

اگر به فکر طراحی و راه اندازی فودکورت خود هستید، تیم ما می تواند بهترین کمک را به شما داشته باشد. طراحی داخلی و خارجی فودکورت کاری است که نیاز به تجربه و دانش بالایی دارد. مراحل راه اندازی فودکورت توسط شرکت ما به این شکل است که در قدم اول، شرکت برای شما چند کارشناس خبره می فرستد. کارشناسان به شما کمک می کنند تا امکانات محل مورد نظرتان را بسنجید، مقدمات راه اندازی سرای غذای خود را انجام دهید و به طور کامل با ضوابط طراحی فود کورت آشنایی پیدا کنید. پس از این مرحله نوبت به طراحی دکوراسیون فودکورت می رسد. در طراحی دکوراسیون باید به مواردی مثل چگونگی طراحی المان ها، طراحی سقف و محدوده فودکورت، نحوه چیدمان صندلی ها در فضای فود کورت، نحوه نور پردازی محیط، نحوه جایابی صندوق پرداخت و رستوران ها و غذاخوری های مختلف، طراحی سقف و کف محیط و … توجه ویژه داشت. این موارد با توجه به محیطی که برای راه اندازی فودکورت انتخاب شده است برنامه ریزی می شود.

تأمین تجهیزات لازم برای راه اندازی فودکورت

قطعاً یکی از بزرگترین نگرانی ها برای شما نحوه تأمین تجهیزات لازم برای راه اندازی فود کورت است. شرکت ما این تعهد را در همان ابتدا به کارفرمایان خود می دهد که تمامی تجهیزات لازم برای راه اندازی فودکورت مورد نظر را تأمین کرده و آن ها را طبق سلیقه کارفرما و مطابق با نوع طراحی، نصب و راه اندازی کند. البته در کنار نصب و راه اندازی پشتیبانی نیز دارای اهمیت ویژه ای است. خدمات پس از فروش و گارانتی تجهیزات و قطعات ارائه شده، بخش دیگری است که شرکت ما نسبت به آن تعهد کامل دارد. اگر در مسیر راه اندازی فودکورت خود به شرکت ما اعتماد کنید قطعاً جواب خوبی دریافت خواهید کرد.

هزینه های راه اندازی فودکورت

هزینه راه اندازی فود کورت در مرحله اول ممکن است کمی دست و دل شما را بلرزاند. ولی اگر محلی که انتخاب کرده اید محل مناسبی باشد، و اگر قبل از اقدام به راه اندازی فود کورت مورد نظر مشاوره های لازم را از متخصصین گرفته باشید، می توانید با اطمینان خاطر کامل اقدام به راه اندازی فود کورت خود کنید. فود کورت ها جزء سرمایه گذاری های پر درآمد بوده و بازگشت سرمایه در آن خیلی سریع اتفاق می افتد. به همین خاطر است که نباید آن چنان نگران سرمایه گذاری اولیه خود باشید. هزینه های جاری برای راه اندازی یک فود کورت، شامل هزینه های طراحی و نصب تجهیزات اولیه، استخدام آشپز و کارگرها و تأمین مواد لازم برای راه اندازی رستوران ها و غذاخوری ها است. که بخش اعظم این سرمایه گذاری شامل همان طراحی و نصب تجهیزات است. که خب تنها یک بار نیاز به هزینه کردن دارید. و اگر از کیچن سنتر خرید کرده باشید که گارانتی و خدمات پس از فروش خوبی دارد می توانید نسبت به چگونگی هزینه های اولیه و بی‌ جهت هزینه نکردن مطمئن باشید.

تاریخچه فودکورت

در سال ۱۹۷۴ اولین فود کورت در نیو جرسی در یک مرکز خرید افتتاح گردید. این فودکورت یک محیط دلپذیر شد و بعد از آن در بقیه جاها گسترش یافت. کم کم دانشکده ها و دانشگاه سالن غذاخوریشان را به طراحی فودکورتی نزدیک کردند، فرودگاه ها رستوران های خوشه ای را به شکل فودکورت در آوردند.

تعریف فودکورت

فود کورت یک محل عمومی داخلی است که چندین تهیه کننده غذا در مجاورت یکدیگر، غذا ارائه می دهند. فودکورت ها در فروشگاه ها ، پارکها ، فرودگاه ها وجود دارند.غذاهایی که توسط این تهیه کنندگان اغذیه آماده می شود یا در همان محل غذاخوری صرف می شود یا بیرون برده می شود که در اینصورت به جای اینکه با سینی غذا را ببرید با پک بسته بندی آن ها را خارج می کنید. فود کورت ها یکی از انواع تجارتهای رستورانی می باشد که به سرعت هم در حال رشد است.با استفاده از نرم افزار ConceptDraw PRO می توانید نمودارهای راه اندازی فودکورت از نوشیدنی و غذاها تا برنامه ریزی در مورد دکوراسیون و تبلیغات را انجام بدهید.

دکوراسیون فودکورت

در دکوراسیون و فضای فود کورت ما ویژگی های زیر را برای داشتن یک محیطی عالی ارائه می دهیم.

 • طراحی صندوق اخذ پول در فودکوذت
 • طراحی المانهایی که روی دیوار باید نصب گردد
 • طراحی سقف فود کورت
 • طراحی و الگوهای کف فودکورت
 • چیدمان صندلی ها و مدل آن
 • نورپردازی

طراحی و ساخت فودکورت استاندارد

جنبه هایی که لازم در هنگام طراحی پلان فودکورت مد نظر قرار دهید:
دستشویی :هر جا که بیش از ۱۰ نفر مشغول صرف غذا باشند حتما دستشویی لازم است
باید کاملا بهداشتی و تمیز باشد، فن تهویه داخل آن کار گذاشته شده باشد، درها به صورت اتوماتیک بسته بشود و خوب بسته بشود، نورپردازی هاحداقل باید ۲۰ فوت باشد و فاصله شمع از زمین بیش از ۷۵ سانتی متر باشد

راه اندازی فود کورت همیشه یکی از کسب و کارهای پرسود بوده است و بسیاری از سرمایه‌گذاران صنعت فست فود می‌خواهند که سرمایه خود را در راستای افتتاح یک فود کورت موفق هزینه نمایند . زیرا فود کورت‌ها نسبت به فست‌فودهای مستقل سوددهی بیشتری دارند. گروه آی فود‌کورت در کنار شماست تا به هدف خود برسید.

خدمات مشاوره راه اندازی فود کورت شامل:

 • ارائه استراتژی، مشاوره درخصوص پلن فود کورت
 • جانمایی غرفه‌های فود کورت
 • واردات مستقیم تجهیزات فود کورت
 • نصب و راه‌اندازی تجهیزات، انتخاب تأمین کنندگان مواد اولیه
 • طراحی رسپی و منو
 • اجرای افتتاحیه فود کورت می‌باشد.

اهمیت پلان فود کورت

پلان فود کورت و یا بهتر بگوییم موقعیت سنجی مناسب برای پیاده سازی یک نقشه مهندسی حرفه ای برای فود کورت یکی از دغدغه های مجتمع های بزرگ تجاری می باشد. این دقدقه از آنجا نشات می گیرد که مهندسین طراح و مجریان پروژه ها در فودکورت ها عموما مهندسین معماری هستند که از تجربه بسیار خوبی در حوزه ساختمان برخوردار بوده ولی دانش فنی آنها در مورد نیازمندی های فود کورت به حد کافی نمی باشد. البته این مساله از آنجایی دشوارتر می گردد که هر مجموعه شرایط ویژه خود را دارد، لذا نیاز به مهندسین طراح در حوزه رستوران و فست فود در کنار مهندسین معمار به شدت احساس می گردد. ما اینجا هستیم که با دانش تخصصی خود در حوزه تاسیسات و سایر موارد قبل از اجرا به شما دوستان عزیز مشاوره های لازم را بدهیم. با ما باشید با ادامه مطلب پلان فود کورت.

استراتژی در راه اندازی فود کورت

استراتژی و دستورالعمل های اجرایی و مدیریتی در مدیریت یک فود کورت موفق و سود اورد از موارد بسیار مهمی است که مالکان فودکورت باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. یکی از رموز موفقیت هر فودکورتی داشتن یک مدیریت منسجم به همراه دستورالعمل و سیاست های از پیش تعیین شده می باشد. امروزه ما شاهد درگیری تجاری بسیار گسترده ای در برخی از فودکورت ها هستیم که به دلیل عدم داشتن برنامه منسجم ایجاد شده است. به طور مثال ناآگاهی یا ترس از پر نشدن غرفه ها و یا قبل تر از آن سیاست های نادرست در تعیین تعداد و متراژ غرفه ها باعث چالش های اساسی در این حوزه گردیده است. ما اینجا هستیم تا با ارائه سیاست های صحیح و استراتژی ها اثر بخش و کارا شما را به سمت موفقیت رهنمون نماییم. با ما باشید با ادامه مطلب استراتژی در فود کورت.

طراحی فود کورت و دکوراسیون فود کورت

طراحی فود کورت یا به نحو قابل توجهی دکوراسیون فود کورت یکی از اصلی‌ترین مراحل راه اندازی فود کورت است. اهمیت این مرحله یعنی طراحی پلان فود کورت دیزاین چیدمان اشیاء و مکان یابی دقیق آن به اندازه‌ای است که می‌توان ادعا کرد درصد زیادی از موفقیت یا شکست فود کورت بستگی به طراحی آن دارد. از آنجا که در مجتمع‌های تجاری معمولا فضای مشخص و محدودی برای فود کورت درنظر گرفته می‌شود، لحاظ نمودن تمامی موارد ضروری در طراحی فود کورت نیاز به تخصص بالایی دارد. از جمله موارد مهم و قابل توجه در طراحی و دکوراسیون فود کورت می‌توان به آزادی حرکت و جریان رفت‌وآمد مشتریان، راحتی و آرامش در فضای سالن غذاخوری، نورپردازی، ترتیب و چیدمان غرفه‌ها و بالاخره اصول ایمنی، بهداشتی، نظافتی و نگهداری مجموعه اشاره نمود.