فروش ضامن بقای فست فود

یکی از دغدغه های هر رستوران یا فست فودی میزان فروش آن می باشد.

با توجه به این که هزینه های سربار آنها باید از تفاوت قیمت مواد اولیه و محصول تامین شود ، حداقل فروش، برای پوشش  هزینه ها لازم است.با توجه به سرمایه گذاریی که در فست فود صورت می گیرد به انضمام  هزینه های ثابت و نرخ تورمی پول،…که از نرخ تفاوت ذکر شده باید تامین گردد، فروش نقشی کلیدی بازی می کند. با توجه به این که رستورانداری یک امر انتفاعی تلقی می شود،  فروش از اهمیت صد چندانی برخوردار می شود.

فروش ضامن بقای فست فود

به توجه به اینکه بقای هر سازمانی به کسب سود و این مهم در فست فودها به فروش محصولات آنها بستگی دارد، می توان گفت فروش یعنی بقا. بنابر این اهمیت بازاریابی و مارکتینگ بسیار پر اهمیت تر از مراحلی چون، دکوراسیون، تجهیزات و غیره می باشد.

تعیین میزان حداقل فروش برای یک فست فود یک امر حیاتی است که در مرحله راه اندازی فست فود به آن اشاره می گردد. البته این مهم بستگی به قیمت گذاری محصولات ما دارد که خود این موضوع به قیمت کالاهای  رقبا، هزینه ثابت، هزینه متغیر و حاشیه سود در نظر گرفته شده دارد.

برای بالا بردن فروش در یک فست فود، کافی شاپ و یا رستوران ایتالیایی می توان به برخی از موارد زیر اشاره نمود:

  • استفاده از سیاست کشش و فشار: در این روش با ایجاد کردن جذابیت های ویژه ، باعث جذب مشتریان می شویم که خیلی موارد می تواند به ایجاد این جذابیت ها بپردازد، مثلا استفاده از دکوراسیون خاص، یا نشانه گرفتن بازار خاص، مشتریان هدف ویژه، و … تبلیغات اثر بخش و گاها پیش رفتن به سمت زنجیره ای شدن
  • افزایش دامنه و تنوع محصولات:  شما با داشتن منویی متنوع و کارشناسی شده می توانید امکان انتخاب را برای مشتریان خود ایجاد نمایید.
  • استفاده از صندوقداران حرفه ای: شما با داشتن صندوقداران خوش برخورد و علاقه مند بیش از نیمی از راه را پیموده اید.
  •  محصولات رایگان: شما با این ترفند در فروش معجزه خواهید نمود
  • و ده ها روش تخصصی و کارامد دیگر که توسط گروه iranhfc طراحی و اجرا می گردد

مهندس عباس حسینی

گروه iranhfc با ارائه خدمات جامع و کامل در مرحله راه اندازی فست فود به فروش پایدار در مجموعه های خود می اندیشد.