رسپی سالاد سزار به سبک ایتالیایی

مواد لازم:

کاهو یک بوته کامل
کرفس یک شاخه
سینه مرغ گریل شده یک عدد
پنیر پارمزان به مقدار لازم

طرز تهیه:

در ابتدا کاهو ها را شسته و خرد کرده و بگذارید آب کاهو کاملا از آن خارج شود.یک ساقه کرفس تازه را انتخاب کنید و پس از شستشوی ان برش های کوچکی از آن تهیه کنید و با کاهوهای خرد شده ترکیب کنید.
سینه مرغ را به کمی روغن زیتون و آب لیمو و فلفل سیاه و نمک آغشته کنید و بگذارید برای چند ساعت در یخچال کامل طعم دار شود و پس از مرینیت شدن آن را گریل کنید
حال کاهو  و کرفس های آماده شده را در ظرف مورد نظر بریزید  سینه مرغ گریل شده را که به صورت نواری برش زده اید به آن اضافه کنید.و بر روی ترکیب حاصله پنیر پارمزان بریزید.
برای خاص شدن سالاد سزار باید از سس مخصوص سزار استفاده کنید.
رسپی های مختلفی برا سس سالاد سزار وجود دارد.
مثلا میتوانید سه حبه سیر را رنده کنید و سیر را به همراه دو قاشق سرکه سفید و کمی نمک به ۵۰گرم مایونز بیفزایید و ترکیب حاصله را به خوبی با مخلوط کن بزنید تا کامل یک دست شود.حال به سس آماده شده کمی پنیر پارمزان اضافه کنید.
این یکی از ساده ترین سس های مناسب برای سرو سالاد سزار می باشد.
هرچند رسپی اصلی سس واقعی و لذیذ این سالاد تنها نزد تعداد معدودی فست فود و برند مواد غذایی می باشد که از آن جمله می توان به فست فود های تاسیس شده و راه اندازی شده توسط مهندس حسینی و شرکت راه اندازی IRANHFC اشاره کرد.

نکات تغذیه ای و سلامت مرتط با سالاد سزار:

  • سالادها به طور کلی از جمله مواد غذایی می باشند که می توانند جایگزین مناسبی برای وعده های غذایی اصلی علی الخصوص برای افرادی که به دنبال کاهش وزن و یا زندگی سالم هستند باشد ، به خصوص سالاد سزاز ، چراکه ترکیب مناسب صیفی جات مخصوصا کاهو که نشاط آور ست و کرفس که وجب القای سیری زودرس میشود  با پروتئین حیوانی آن هم از نوع گوشت سفید ، ترکیب بسیار مناسبی می باشد که این وعده غذایی را کامل می کند.
  • افزودن پنیر پارمزان هرچند کالری دریافتی این سالاد را افزایش می دهد ولی فی الولقع با افزودن دسته لبنیات به این سالاد لذیذ آنرا به گونه ای محصر به فرد کامل میکنید.
  • اگر محدودیتی برای دریافت کالری و کربوهیدرات ندارید  می توانید با افزودن چند تکه نان سیر به این سالاد علاوه بر لذیذتر شدن ، سزاز خود را کاملا وعده ای شاهانه و مغذی تغییر دهید.
  • این سالاد بدلیل ویژگی های ذکر شده و طعم خاص  آن بسیار مورد توجه در مرحله راه اندازی فست فود می باشد.