روش بوفه در فست فودها و رستورانها

گروه فوق تخصصی iranhfc به صاحبان فست فودها و رستوران ها روش پذیرایی بوفه را معرفی و تجهیزات لازم جهت راه اندازی فست فود ، رستوران یا کافی شاپ را در اختیار شما قرار میدهد :

(Buffet Service) روش بوفه :

در این روش

الف: مقدار و حجم غذا کاملا در اختیار میهمان بوده و میهمان میتواند به دفعات به بوفه مراجعه کند و از هر نوع غذا و نوشیدنی به انتخاب خود به میزان دلخواهش استفاده کند.

در این روش پذیرایی صرفاً تامین و سرو غذا به تنهایی مهم نیست بلکه رضایت و احترام به میهمان نیز مطرح است و به همین دلیل برای رسیدن به این هدف تجهیزات و امکانات ویژهای میبایستی تدارک دیده شود، مانند انواع ظروف شفانددیش و سالاد بار و غیره که قادر باشند غذا را در طی مدت میهمانی گرم نگه داشته و سالادها و نوشیدنیها را نیز به صورت سرد و در شرایط مطلوب عرضه نمایند.

در این روش غذا و نوشیدنیها در روی میز مرکزی و پذیرایی که به میز بوفه معروف است کاملا مرتب و تزیین شده و در معرض دید و توجه میهمانان قرار داده میشود مرتباً میز بوفه میبایستی شارژ شده و در وضعیت پر و قابل استفاده قرار گیرد .

در روش بوفه میزبانان نیاز به تخصص خاصی ندارن و سرعت و دقت مهمترین فاکتور برای سرویس دادن به میهمانان محسوب میشود

مزایای روش بوفه:

  • سرعت عمل در پذیرایی بالاست و نیروی انسانی کمتری نیز بکار گرفته میشود.
  • تنوع غذایی تقریباً هر نوع سلیقهای را راضی نموده و مشتریان راضی محل را ترک خواهند کرد.
  • هارمونی رنگهای مواد غذایی، اردوها، دسرها و چیدمان مناسب آنها میتواند جذب کننده و بسیار اشتهاآور باشد.
  • هارمونی رنگهای مواد غذایی، اردوها، دسرها و چیدمان مناسب آنها میتواند نشان دهندهی ذوق و سلیقه برگزارکنندگان بوده و بسیار اشتهاآور و دلچسب واقع شود.