روش تهیه پای برست

● مواد لازم :
▪ آردگندم: یک پیمانه
▪ آب: یک پیمانه
▪ روغن جامد ذوب شده: یک سوم پیمانه
▪ شکر: یک قاشق چایخوری
▪ نمک: یک چهارم قاشق چایخوری
▪ تخم مرغ: ۴ تا ۵عدد

 

● موادلازم برای تزئین:
▪ خامه فرم گرفته قنادی: یک و نیم کیلو
▪ میوه دلخواه: یک کیلو
▪ مارمالاد زردآلود برای براق کردن: ۳قاشق سوپخوری

● طرزتهیه
آرد گندم و نمک را مخلوط و یک بار الک کنید. آب را در شیرجوش بریزید، شکر و روغن را به آن اضافه کرده و اجازه دهید آب بجوشد. سپس آرد را به یکباره داخل آب ریخته و با قاشق چوبی هم بزنید تا مایه خمیر یک تکه شود، حدود ۳۰ثانیه روی حرارت ملایم خمیر را بپزید سپس آن را داخل کاسه ای بریزید.
تخم مرغ ها را در کاسه دیگری بشکنید و با چنگال کمی هم بزنید. پره های خمیر زن همزن را به همزن متصل کنید و تخم مرغ را کم کم داخل خمیر ریخته و با خمیر زن هم بزنید تا در آخر خمیر لطیف و یکدستی داشته باشید.
سپس آن را در قیف با سر ماسوره ستاره ۱۲mm و ۱۰mm بریزید، یک قالب گرد را چرب کنید و مقداری از خمیر را در سر ماسوره درشت بریزید و دور قالب قیف بزنید. بقیه خمیر را در ماسوره کوچک بریزید و در سینی فر به اندازه یک گردوی درشت قیف بزنید و به مدت ۱۰دقیقه در فر ۲۲۰درجه سانتیگراد بپزید. سپس دمای فر را به ۱۸۰درجه برسانید و ۱۵دقیقه دیگر بپزید.
بعد از سردشدن، حلقه شیرینی را از قالب خارج کنید با خامه فرم گرفته داخل حلقه را پرکنید، داخل شیرینی های کوچک را هم با خامه پر کنید و توسط خامه روی حلقه سوار کنید و در آخر میوه ها را روی آن بچینید و با مارمالاد روی آن را براق کنید.