رولت گوشت باجعفری وگردو

مواد لازم برای پستو:
۱ فنجان جعفری خرد شده

نیم فنجان گردوی پوست گرفته

ربع فنجان پنیر پارمزان رنده شده

۲ حبه سیر، خرد شده

ربع قاشق چایخوری نمک

ربع فنجان روغن زیتون
• مواد لازم برای رولت گوشت:

۲۲۰ گرم ژامبون، باریک باریک شده

۷۰۰ تا ۸۰۰ گرم گوشت پهلوی گاو

نمک و فلفل سیاه

لیمو برای تزئین
• دستور تهیه:
۱. با پستو شروع کنید. جعفری، پنیر، سیر و گردوها را داخل مخلوط کن بریزید و هم بزنید. سپس روغن زیتون را اضافه کنید و دوباره هم بزنید.
۲. ژامبون را در ماهیتابه بپزید. قرار است ژامبون ها را به صورت باریک باریک داخل رولت بگذاریم.
۳. یک کیسه پلاستیکی بردارید و آن را روی سطحی پهن کنید. گوشت پهلو را رویش بگذارید. حالا کیسه پلاستیکی دیگری رویش گذاشته و با گوشت کوب آن را بکوبید تا ضخامتش یک سانت یا کمتر شود.
۴. اگر گوشت شما حالت مربعی ندارد، کمی از کناره های آن را ببرید تا مربعی شود. به آن نمک و فلفل بزنید.
۵. حالا لایه نازکی از پستو روی گوشت بریزید و آن را بطور یکنواخت روی کل گوشت پهن کنید. سپس باریکه های ژامبون را روی آن بگذارید. اگر ژامبون دوست نداشتید اصلاً نگذارید. فر را روی دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت بگذارید.
۶. حالا گوشت را در جهت ژامبون ها مثل قالی محکم لوله کنید. با نخ آن را ببندید تا باز نشود. گوشت را در ماهیتابه سرخ کنید. نباید آن را بپزید، فقط باید سطح آن قهوه ای شود.
۷. حالا رولت را به آرامی بردارید و روی میله های کباب پز بگذارید. حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه آن را کباب کنید تا داخل گوشت بپزد.
۸. سپس آن را از روی حرارت بردارید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند. برش ها را طوری بزنید که هر کدام از نخ ها وسط برش قرار بگیرند. یا خودتان نخ ها را جدا کنید یا بگذارید سر میز هر کس نخ برش خودش را باز کند. اگر نخ ها را باز کردید می توانید با خلال دندان رولت ها را محکم کنید. از برش های لیمو برای تزئین بشقاب رولت ها استفاده کنید.