سانتریفیوژ فست فود

سانتریفیوژ فست فود

سانتریفیوژ فست فود

سانتریفیوژ فست فود یکی از مهمترین تجهیزات فست فود می باشد که باید در ابتدای راه اندازی فست فود به آن اندیشید.

یکی از تجهیزات بسیار کلیدی در هر رستوران و فست فود، دستگاه سانتریفیوژ می باشد. سانتریفیوژها وظیفه تخلیه هوای داخل آشپزخانه را بر عهده دارند. با توجه به اینکه در آشپزخانه های رستوران ها و فست فودها به دلیل پخت های فراوان و انبوه دود و حرارت بالایی ایجاد می شود، این مجموعه ها ناچار هستند که ابتدا به ساکن و قبل از راه اندزی فست فود یا رستوران خود اقدام به تعبیه سیستم تهویه داخل آشپزخانه بنمایند.

یکی از اشتباهات رایج در زمان راه اندازی فست فود یا رستوران این است که برای کاهش هزینه برخی از سرمایه گذاران اقدام به نصب سانتریفیوژهای کوچک با توان کمتر هستند، و توجیه این دوستان این است که اگر فست فود یا رستوران آنها با اقبال گسترده ای روبرو شد اقدام به نصب سانتریفیوژهای بزرگتر و قوی تر خواهند داشت، که این مهم گاها به تحمیل هزینه های چندین برابری به این دوستان و سرمایه گذاران می باشد.

سیستم تهویه در آشپزخانه ها شامل موارد زیر است:

⦁ سیستم مکش که همان سانتریفیوژ فست فود می باشد

⦁ سیستم دمش که هر دستگاهی که توان تولید هوا را داشته باشد یا بتواند هوا را به درون آشپزخانه بیاورد می تواند باشد

⦁ هود

⦁ کانال

 

سانتریفیوژ فست فود
سانتریفیوژ فست فود

سانتریفیوژ فست فود

سانتریفیوژها بر اساس موارد زیر با یکدیگر تفاوت دارند:

⦁ پروانه

⦁ دبی ( ظرفیت هوا)

⦁ فشار استاتیک

⦁ متریال مورد استفاده در هواکش

⦁ موتور

⦁ سیستم انتقال قدرت

شما با توجه به فست فود و رستوران خود نیازمند سانتریفیوژ های متفاوتی هستید. بدیهی است که هر چقدر مغازه شما بزرگتر باشد و تولید بیشتری داشته باشید یعنی کباب، برگر، سوخاری بیشتری تولید کنید به سانتریفیوژ قوی تری نیاز خواهید داشت.

این افزایش قدرت می تواند با بیشتر شدن قطر پروانه، دور موتور، صورت پذیرد. در محاسبه قدرت مورد نیاز برای سانتریفیوژ فست فود شما باید ارتفاع و خم ها را محاسبه نمایید. زیرا هر چقدر ارتفاع و فاصله سانتریفیوژ از هود بیشتر باشد و بر سر آن خم های بیشتری باشد شما به سانتریفیوژ قوی تری نیاز خواهید داشت.

مهندس عباس حسینی

البته شایان ذکر است که برای محاسبه دقیق نیازهای یک مجموعه جداولی موجود است که شما می توانید تمامی متغیرها را درون آن قرارداده و به عدد صحیح دست یابید. با توجه به اینکه فرآیند راه اندازی فست فود یا رستوران دارای آیتم های فراوانی برای اجرا می باشد لذا به کسانی که به تازگی خواهان ورود به این صنعت پرمشغله هستند، پیشنهاد می شود که از حضور مشاوران خبره استفاده نمایند.

گروه IRANHFC عملیات تهویه مطبوع را در فست فودها به صورت کامل انجام می دهد. این خدمات شامل ساخت هود خشک و هود چربی گیر دار به همراه کانال کشی از سر هود ها در فست فود یا رستوران تا دهانه سانتریفیوژ و همچنین نصب و راه اندازی سانتریفیوژ محاسبه شده از جمله خدمات گروه IRANHFC  در حوزه تهویه هوا در فست فود ها و رستوران ها می باشد.

برای استفاده از این خدمات گروه IRANHFC  شما می توانید به دفتر مرکزی این گروه مراجعه نمایید و با کارشناسان مربوطه مشورت نموده و سیستم مورد نیاز خود را انتخاب و سفارش ساخت و تولید و نصب آن را بدهید.