سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود به عوامل مختلفی بستگی دارد.

اول از همه بازار هدف و استراتژی تدوین شده از سمت سرمایه گذار یا کارآفرینی که نقش راه اندازی فست فود را به عهده دارد.

افراد بنا به هدفگذاری مختلفی که انجام می دهند، انتظارات متفاوتی از سرمایه گذاری خود دارند.

برخی از افراد دارای مغازه ای هستند و تصور میکنند که این مغازه می تواند مورد مناسبی جهت راه اندازی فست فود باشد و از آنجا که معمولا برخی از مستاجرین مشکلاتی را برای موجر ایجاد می کنند، تصمیم به راه اندازی فست فود در مغازه خود می نمایند.

و انتظار آنها معمولا از این سرمایه گذاری به دست آوردن سودی که از مجموع اجاره، نرخ بهره تجهیزات و دستمزد کاری این افراد بالاتر باشد.

یعنی اگر مغازه این سرمایه گذار ماهیانه پنج میلیون کرایه داشت و ایشان دویست میلیون سرمایه گذاری کرده باشند

که نرخ بهره آن شش میلیون تومان در ماه است و حقوق این فرد نیز ماهیانه سه میلیون تومان در نظر گرفته شود، هر عددی بالاتر از چهارده میلیون تومان در ماه می تواند برای این سرمایه گذار جذاب باشد.


ولی در برخی از موارد فردی اقدام به اجاره مغازه ای با کرایه بالا می نماید و سرمایه ای در حدود هفتصد میلیون تومان را درگیر این کار می نماید، بدیهی است که انتظار این فرد خیلی بیشتر از اعداد قید شده در مثال بالاست.

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود؟

اگر بخواهیم به موضوع مورد بحث که همان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود؟ برگردیم می توانیم عوامل زیر را دخیل در تعیین میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود بدانیم:

استراتژی ورود به بازار فست فود

اگر شما قصد راه اندازی یک فست فود لاکچری با تمامی خطوط تولید را داشته باشید، قطعا نسبت به کسی که می خواهد یک خط فست فود تک محصولی با قیمت های اقتصادی داشته باشد باید بیشتر هزینه کنید. نوع استراتژی شما در میزان سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار فست فود تاثیر گذار است.

اندازه مغازه

یک دیگر از عوامل تاثیر گذار در سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود؟ اندازه مغازه می باشد. زیرا هر چقدر مغازه شما بزرگتر باشد سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود برای شما بیشتر خواهد بود. زیرا مغازه های بزرگتر نیازمند هزینه کرد بالاتر در حوزه دکوراسیون می باشند و همچنین برای این مغازه ها شما باید تجهیزات بیشتری برای پاسخگوی به مشتریان داشته باشید.

توقع مشتریان شما

در برخی از مناطق توقع مشتریان بیشتر است، و شما برای راضی کردن آنها باید هزینه بیشتری انجام بدهید، تا بتوانید رضایت خاطر آنها را تامین نمایید. البته اگر شما یک فرد خوش ذوق باشید می توانید به جای هزینه کردن از سلیقه خود استفاده نمایید.

رقبای شما

در جایی که رقابت به شدت وجود دارد، شما مجبور به هزینه کرد بالاتری هستید در حقیت سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود شما را رقبای قوی تر یا تعدد رقبا بالاتر خواهد برد. پس در جایی که رقبا کمتر هستند، هزینه شما نیز کاهش خواهد یافت. ولی در برخی از مناطق به دلیل کشش کم منطقه رقبا وجود ندارند، لذا پیشنهاد می شود شما شرایط را به دقت بسنجید.

در کل عوامل مختلفی در سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود؟ دخیل می باشند. ما در ادامه به صورت اجمالی هزینه ها را برای شما خواهیم آورد.

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود؟

  • اجاره مکان: یکی از هزینه های اصلی میزان اجاره یا رهن مغازه برای راه اندازی فست فود می باشد. اگر شما مالک مغازه باشید این هزینه برای شما موجود است ولی شما آن را پرداخت نمی نمایید. برای اجاره مکان ما نمی توانیم عدد دقیقی را بیان کنیم زیرا هر مغازه ای اجاره خود را دارد.
  • دکوراسیون و تاسیسات: هزینه دکوراسیون معمولا بعد از طراحی مشخص می شود ولی این عدد معمولا در فست فود ها بین پانصد تا یک میلیون تومان است.
  • هزینه تجهیزات راه اندازی فست فود: برای اطلاع از هزینه تجهیزات فست فود روی لینک کلیک نمایید.
  • هزینه راه اندازی: هزینه راه اندازیی گروه iranhfc را در لینک هزینه راه اندازی فست فود توسط iranhfc می توانید مطالعه نمایید.
  • سایر هزینه ها: از جمله چاپ و بسته بندی و مواد اولیه 

در اینجا چند مثال برای آشنایی شما جهت اطلاع از سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود؟ خواهیم زد:

  •  راه اندازی فست فود تک محصولی خط همبرگر در یک مغازه چهل متری صد و بیست میلیون تومان.
  •  راه اندازی فست فود تک محصولی پیتزا در یک مغازه پنجاه متری صد و سی میلیون تومان.
  •  راه اندازی فست فود تک محصولی سوخاری در یک مغازه چهل متری صد و پنجاه میلیون تومان.
  •  راه اندازی فست فود با خطوط تولید برگر و پیتزا در یک مغازه هشتاد متری صد و هفتاد میلیون تومان.
  •  راه اندازی فست فود با سه خط تولید برگر، پیتزا و سوخاری در یک مغازه دویست متری چهارصد میلیون تومان.

در مثال های فوق هزینه رهن و اجاره دیده نشده است. اعداد از پروژه های اجرا شده توسط گروه iranhfc برداشته شده است.

مقاله سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود؟ توسط گروه iranhfc تهیه شده است.