سوشی با گوشت

مواد لازم
آب :
۳ استکان

سرکه:
۱/۳ استکان

شکر:
۱/۳ استکان

نمک :
۳ قاشق چایخوری

جلبک دریایی یا برگ مو:
۴ تکه۲۰x۲۰ و ۴تکه ۴x۲۰

مواد لازم داخل رل
اسفناج:
۴ پر

ران گوساله:
۱۰۰ گرم

شکر:
۲ قاشق سوپخوری

تخم مرغ:
۲ عدد

زنجبیل رنده شده:
۶۰ گرم

نمک:
۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه
سرکه و شکرو نمک را با همزن خوب به هم می زنیم تا تبدیل به سس شودکه همراه غذا خورده می شود. برنج را همراه نمک و آب بصورت صافی درست می کنیم پس از دم کشیدن می گذاریم تا مقداری خنک شود.گوشت گوساله را پخته و به صورت نوارهایی باریک برش می زنیم. تخم مرغ ها را پخته و پوست می کنیم.

اسفناج ها را در مقداری آب و نمک می پزیم. یک تکه حصیر بامبو را باز می کنیم.(استفاده از حصیر برای بهتر لوله شدن جلبک دریایی است).نوار باریک۴x۰۲ سانتیمتری را در وسط جلبک دریایی۰۲x۰۲ از بالا به پایین باز می کنیم. این کار برای محکم تر شدن کمر جلبک است که در هنگام لوله کردن از وسط ترک نخورد. یک لایه برنج روی جلبک یا برگ مو ریخته بطوری که بالا و پایین آن حداقل ۴ سانتیمتر خالی باشد.

برنج باید یکدست و به قطر یک سانتیمتر پهن شود اکنون با انگشت از راست به چپ یک سانتیمتر از برنج را با دست خالی می کنیم این خط در جهت عکس نوار جبلک است سپس یک لایه گوشت و یک لایه اسفناج و یا لایه نازک کدو را در محل خالی قرار می دهیم وبه آرامی از طرف نوار جلبک دریایی۴ سانتیمتری جلبک را لوله می کنیم. پس از لوله کردن،جلبک را ۴ سانتیمتر با چاقوی تیز برش می زنیم. غذا آماده سرو است.