سوپ ماهی تن با کاری

مواد لازم جهت تهیه سوپ ماهی تن با کاری :
۱٫ گوشت ماهی تن کنسرو شده درآب : ۲۰۰ گرم
۲٫ کره : ۱/۲ قاشق غذاخوری
۳٫ پیاز ریز خرد شده : یک عدد
۴٫ سیر ریز خرد شده : یک حبه
۵٫ آرد ساده : ۲ قاشق غذاخوری
۶٫ پودر کاری : ۲ قاشق چای خوری
۷٫ کنسرو گوجه فرنگی گوشتی : ۴۰۰ گرم
۸٫ برنج سفید : ۳ قاشق غذاخوری
۹٫ کدو سبز نازک حلقه شده : یک عدد
۱۰٫ خامه : ۱۲۵ میلی لیتر
۱۱٫ نمک : به میزان لازم
۱۲٫ فلفل : به میزان لازم

طرز تهیه سوپ ماهی تن با کاری :
۱٫ ماهی تن را آبکش نمایید و آب آن را در پارچ مدرجی بریزد ، آب جوش را اضافه نمایید تا اندازه ۶۰۰ میلی لیتر را نشان بدهد .

۲٫ کره را داخل یک قابلمه بزرگ بریزید و روی حرارت متوسط آب نموده . پیاز و سیر را افزوده ، به مدت ۵ دقیقه تفت داده و مرتب هم بزنید .

۳٫ آرد و پودرکاری را اضافه نموده وبه مدت ۲ دقیقه به پخت ادامه دهید .

۴٫ به آرامی نیمی از مخلوط آب تن و آب را به قابلمه اضافه نموده و خوب هم بزنید . مواد را از ته ظرف هم بزنید تا با آرد در مواد حل شود . باقیمانده مخلوط را اضافه نموده . مواد را مرتب هم بزنید و بگذارید به جوش بیاید . گوجه فرنگی ها را اضافه کرده و با قاشق مخلوط نموده . وقتی تقریبا سوپ دوباره به جوش آمد ، برنح را اضافه نموده و حرارت را کم نمایید . درب ظرف را ببندید و بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه به آرامی بجوشد .

۵٫ ماهی تن و کدو سبز را به سوپ اضافه نموده ، به مدت ۱۵ دقیقه تا زمانی که سبزیجات و برنج نرم شوند به پخت ادامه دهید .

۶٫ خامه را بیافزایید و بسته به ذائقه خود به سوپ نمک و فلفل بزنید . بگذارید به مدت ۳ تا ۴ دقیقه بپزد تا کاملا گرم شود . سوپ را با ملاقه داخل کاسه های گرم ریخته و سرو نمایید .

برای تهیه یک ناهار فوری ، سوپ ماهی تن با کاری خوشمزه از مزیت دو ماده اولیه آماده یعنی کنسروتن ماهی و کنسرو گوجه فرنگی که احتمالا بیشتر اوقات در دسترس شما هستند ، برخودار است .