سویزا اینچیلادا مکزیکی

مواد اولیه:

مرغ پخته ۹۰۰ گرم
گوجه‌فرنگی سبز (یا فیسالس) ۳۵۰ گرم
پیاز متوسط (خلالی شده) نصف یک عدد
فلفل هالوپینو ۲ عدد
سیر سیر ۲ حبه
گوجه‌فرنگی (کبابی) ۴۱۰ گرم
گشنیز تازه ¾ پیمانه
خامه ترش یک پیمانه
آرد کامل یک قاشق غذاخوری
نمک ¼ پیمانه
نان ترتیلا ۱۲ عدد
روغن گیاهی دو قاشق غذاخوری
پنیر موزارلا (رنده شده یا چدار یا پارمسان) ¾ پیمانه

 

اینچیلادا غذای مکزیکی است و برای تهیه آن بهتر است مواد اصلی همچون هالوپینو، تورتیلا یا پنیر مونتری داشته باشید. اما اگر پیدا نکردید، جایگزین‌های آنها نیز طعم خوبی به آن می‌دهند.

طرز تهیه:

۱- مرغ‌های پخته شده را ریش‌ریش کنید.

۲- کباب‌پر را روشن کنید. درون سینی آن، پیاز، فیسالیس، فلفل هالوپینو و سیر را قرار دهید. آنها را به مدت ۱۴ دقیقه با حرارت ملایم بپزید تا سبزیجات به طور کاملا پخته و نرم شوند. پس از پخته شدن، پوست‌های فلفل را با چاقو جدا کنید. سپس آنها را ریز خرد کنید.

۳- فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت روشن کنید. سینی را در طبقه وسط قرار دهید.

۴- در غذاساز، سبزیجات کبابی، گوجه‌فرنگی کبابی و ¾ پیمانه گشنیز را بریزید و ریز کنید. سپس خامه ترش و نمک اضافه کنید و باز هم بزنید تا یکدست شوند.

۵- در یک کاسه متوسط، ۲٫۵ پیمانه مرغ ریش‌ریش شده و نصف پیمانه از مخلوط گوجه‌فرنگی را با یکدیگر مخلوط کنید. آنها را کف ظرف پیرکس مستطیلی بریزید.

۶- روی نام‌های تورتیلا روغن بمالید. آنها را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه در فر بپزید تا فقط کمی نرم شوند. آنها را لای یک پارچه بپیچید تا خشک نشوند.

۷- هر مرتبه یک عدد نان تورتیلا بردارید و از مخلوط مرغ در میان آن بگذارید و سپس رول کنید تا لقمه شود. سپس آن را در ظرف پیرکس قرار دهید. (قسمت باز نان باید پایین باشد). همین کار را با بقیه مواد و نان‌ها تکرار کنید. روی آنها پنیر بریزید و به مدت ۲۵ دقیقه در فر بپزید تا پنیرها آب شوند و سطحشان طلایی شود.

۸- از فر که خارج کردید، بگذارید ۱۰ دقیقه خنک شود و سپس سرو کنید.