شکلات گردوئی

● مواد لازم:
شکلات سیاه ۱۰۰ گرم
بیسکوئیت ساده ۳۱۰ گرم
گردو خرد شده ۵۰ گرم
شیر عسلی ۴۰۰ گرم
شکلات سفید ۲۰۰ گرم

 

● طرز تهیه:
شکلات سیاه ذوب شده را با بیسکوئیت پودر شده، گردو و شیر عسلی مخلوط کنید و هم بزنید، (سعی کنید بیسکوئیت با کیفیت مطلوب استفاده کنید. بیسکوئیت هایی که با آرد سبوس دار تهیه شده، مناسب این شکلات نیست).
در نهایت مخلوط چسبناکی بدست می آید. از مخلوط به اندازه یک قاشق چایخوری بردارید و در دستتان گرد کنید و روی فویل بچینید. شیرینی ها را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال یا فریزر بگذارید تا فرم خود را حفظ کند و سرد شود (میتوانید داخل سینی فلزی چیده و در فریزر قرار دهید) شکلات سفید را به شیوه بن ماری ذوب کنید و روی شیرینی ها بریزید، هر طور مایلید می توانید این کار را انجام دهید، من با قاشق ریختم و چون شیرینی ها سرد است، شکلات به سرعت روی شیرینی ها می بندد. (اگر شکلاتتان به اندازه کافی روان نیست، هنگام آب کردن شکلات به اندازه یک قاشق روغن مایع به آن اضافه کنید تا روان تر شود) اضافه های شکلات را اگر بگیرید کارتان تمیزتر خواهد شد.
حالا شکلات سیاه را به صورت بن ماری یا در مایکروویو آب کنید و در قیف یا کیسه زیپ کیپ بریزید، روی شکلات های سفید را تزئین کنید. این کار را برعکس نیز می توان انجام داد. یعنی پایه را از شکلات تیره و تزئین روی آن را از شکلات سفید استفاده کرد.