شگفتی های میوه ها

بمیوه یکی از نوشیدنی‌هایی است که ضمن رفع عطش، بخش قابل توجهی از نیاز بدن به ویتامین‌ها را تأمین می ‌کند و مصرف روزانه آن توصیه می شود. سعی کنید آبمیوه طبیعی، تازه و خانگی را مصرف کنید. ما به تنهایی مسئول تغذیه بدن و سالم نگه داشتن آن تا زمانی که امکان پذیر است می باشیم. همه ما می دانیم که بدون رعایت غذا خوردن بهداشتی، تمام پول خود را به هدر داده ایم هر آنچه که شما مصرف می کنید باید غذاهای مغذی تر و سالم باشد. همیشه غذاهای مغذی طبیعی، کامل، خالص و تازه را انتخاب کنید و از مصرف غذاهای تصفیه شده، سفید و پردازش شده با مواد نگهدارنده، با طعم و رنگ های مصنوعی یا مواد افزودنی شیمیایی اجتناب کنید.
برای جلوگیری و معکوس  کردن بیماری های دژنراتیو از آب میوه های تازه استفاده کنید.
خداوند میوه های تازه را از بهترین منابع ( ویتامین ها، مواد معدنی، آنزیم ها، مواد مغذی گیاهی و آنتی اکسیدان ) برای نیاز بدن ما فراهم کرده است.
سلول های بدن ما  در موارد ( کمبود غذاهای مغذی، سبک زندگی ناسالم ، سوء استفاده های اعتیاد به مواد مخدر و یا استنشاق هوای آلوده ) شروع به خراب شدن می کند.
میوه ها به جلوگیری از بیماری و تغذیه سلول های ما برای سلامتی کمک می کند اگر بیماری چهره زشت خود را نشان داده است  با ” معجزه مواد غذایی ” که خداوند در میوه های تازه  برای انسان قرار داده است با بیماری مبارزه کنید. موسسه ملی سرطان ایالات متحده در سال های اخیر مصرف پنج وعده میوه و سبزیجات را در روز توصیه نموده است این پیشنهاد بر اساس مطالعه تحقیقات سرطان در فراوانی مواد مغذی موجود در میوه ها و سبزیجات است که نه تنها ممکن است از بیماری جلوگیری نماید بلکه بسیاری از بیماری ها را هم درمان می کند.
محققان به طور مستمر در حال جستجو و تحقیق برای مواد شیمیایی در گیاهان هستند که می تواند به پیشگیری و درمان سرطان کمک کند این مواد شیمیایی گیاهی شناخته شده به عنوان ترکیبات شیمیایی گیاهی ( و یا غذاهای گیاهی ) به همراه ویتامین ها، مواد معدنی و آنزیم برای جلوگیری و یا درمان برخی از کشنده ترین بیماری ها و همچنین برخی از بیماری های شایع تر مانند ( سرما خوردگی، آلرژی ها، آسم ) ورم مفاصل و غیره موثر است.
بسیاری از این مواد مغذی شناخته شده توسط روش های فرآوری مواد غذایی مدرن، از جمله پخت و پز نابود می شود غذاهای فرآوری شده حاوی بسیار کم و یا تقریبا هیچ یک از مواد مغذی مفید را ندارند.
دلایل بسیار مهم برای خوردن آب میوه وجود دارد من دفاع نمی کنم که شما باید فقط آب میوه ها و سبزیجات را بخورید شما باید فیبر بیش از حد بخورید در این مقاله در مورد خواص آبمیوه برای سلامتی و برخی از دلایل نوشیدن آب میوه شرح داده می شود.
خوردن غذای فقیر و با هضم مشکل در طول سال بدن شما را ضعیف می کند آب میوه به راحتی هضم و جذب می شود شما نیاز به خوردن یک یا دو پوند میوه در روز برای به دست آوردن سطح مطلوب از مواد مغذی مورد نیاز برای بدن دارید.
وقتی شما یک هویج بخورید بدن شما قادر به جذب درصد بسیار کمی از بتاکاروتن است اما زمانی که شما آب هویج بخورید شما قادر به جذب نزدیک به ۱۰۰ درصد از بتاکاروتن هستید.
هضم و جذب آسان با مصرف آب میوه
قبل از اینکه هر گونه مواد مغذی ساخته شده در دسترس سلول قرار گیرید غذاهای جامد نیاز به ساعت ها وقت برای هضم دارد ولی آب میوه ها ظرف ۱۵ دقیقه بعد از مصرف جذب شده و با تلاش بسیار کمی در بخشی از دستگاه گوارش جذب و در نتیجه به سرعت می تواند به سایر نقاط بدن برای ساخت آنزیم، درمان، ساخت، بازسازی و توزیع در قسمت های دیگر بدن مصرف شود
آب میوه در پاکسازی خون موثر است و یک راه برای سم زدایی یا پاک کردن بدن است با سم زدایی و سرشار نگه داشتن خون از مواد مغذی، انتظار زندگی بهتر و طولانی تر وجود دارد.
براحتی آب میوه بنوشید با یک لیوان ۲۵۰ سی سی در روز شروع کنید هنگامی که شما بیش از حد مصرف کنید بدن شما به شما خواهد گفت که دیگر نیازی ندارد.
آب میوه را برای داشتن انرژی بیشتر، در صبح بنوشید از خوردن آب میوه در شب اجتناب کنید زیرا در شب شما فعالیت ندارید و نیازی به انرژی بیشتر ندارید. در شب معده در استراحت است و قند موجود در آب‌ میوه‌ها بالا است و سبب جذب کالری بیشتر و در نتیجه چاقی می‌شود. از طرفی، فیبر بالای موجود در آب‌ میوه‌ها باعث پر شدن معده و روده شده و گوارش شبانه را کندتر می‌کند و خوابیدن را مشکل می کند. در رژیم های غذایی زمانی که شما به خوردن چیزی شبیه به یک کیک یا شیرینی وسوسه می شوید آب میوه ها موثر هستند. کسانیکه وارفارین مصرف می کنند باید در خوردن مقدار زیاد مواد غذایی سرشار از ویتامین K ( مانند کلم و اسفناج ) احتیاط کرده و در صورت مصرف مقدار زیاد باید دوز دارو با نظر پزشک تغییر کند.
دیابت و مصرف آب میوه
اگر شما دیابت دارید از میوه های شیرین کمتر مصرف کنید. در دیابتی ها، یک واحد میوه باید  ۱۵ گرم کربوهیدرات داشته باشد.
برای مثال مقدار حجم میوه های زیر ۱۵ گرم کربوهیدرات دارد.
۱/۲ متوسط موز
۱/۲ فنجان ۸۳ گرم ( انبه )
۱ و ۱/۴ پیمانه ۱۹۰ گرم ( هندوانه )
۱ و ۱/۴ پیمانه ۱۸۰ گرم ( توت فرنگی )
۳/۴ فنجان ۱۴۰ گرم ( آناناس )
برخی از هواداران آبمیوه می گویند خوردن تمام میوه ها و سبزیجات به دلیل جذب بهتر بدن و کاهش خطر ابتلا به سرطان، افزایش سیستم ایمنی بدن، دفع سموم از بدن، کمک به هضم غذا و کاهش وزن برای بدن مناسب است.
با این حال، آب میوه حاوی کالری است و درست مثل هر مواد غذایی دیگر و یا نوشیدنی های حاوی کالری، مصرف آب میوه بیش از حد می تواند به افزایش وزن کمک می کند. لذا در کودکان باید احتیاط را رعایت کنید.
مقدار مجاز آب میوه در کودکان
در بدو تولد تا ۶ ماهگی آب میوه مصرف نشود مگر برای از بین بردن یبوست استفاده شود.
۶ تا ۱۲ ماهگی آن را به ۴ الی ۶ اونس ( ۱۱۸ – ۱۷۷ میلی لیتر ) محدود کنید.
۱ تا ۶ سالگی تا ۶ اونس ( ۱۷۷ میلی لیتر ) در روز مصرف شود.
۷ سالگی و بالاتر تا ۱۲ اونس ( ۳۵۵ میلی لیتر ) در روز است.
شش اونس ( ۱۷۷  میلی لیتر ) آب میوه ۱۰۰ درصد طبیعی، معادل یک واحد میوه است. اگرچه مقدار مناسب از آب میوه هر روز برای اکثر کودکان خوب است به یاد داشته باشید میوه گزینه ی بهتری است.