طراحی لوگو در فست فود و رستوران و کافی شاپ

طراحی لوگو در فست فود و رستوران و کافی شاپ

طراحی لوگو در فست فود و رستوران و کافی شاپ

طراحی لوگو در نهادینه شدن یک برند یکی از مهم ترین مراحل است. لوگویی که به خوبی طراحی شده باشد موجب می شود آن برند به خوبی در حافظه ها بماند. فقط داشتن دانش گرافیکی برای طراحی یک لوگوی خوب کافی نیست.

بررسی مقدماتی

در طول زمان طراحی لوگو اولین قدم و یکی از مهم ترین مراحل طراحی اولیه می باشد. تمام فکر های اولیه باید توسط مداد روی کاغذ و یا توسط نرم افزار های گرافیکی رسم شود.

طرح لوگو باید متناسب با موضوع و نام رستوران باشد. ابتدا باید بین طرح های کشیده شده مناسب ترین طرح ها توسط طراح انتخاب شود و سپس از صاحب رستوران نظر خواهی شود.

ایجاد تعادل

طرح و اندازه و رنگ لوگو باید متناسب باشد و با یکدیگر هم خوانی داشته باشند.

اندازه

در طراحی یک لوگوی خوب و مناسب اندازه یکی از تاثیر گذارترین عوامل می باشد. و یک لوگو باید در تمام اندازه ها قابل خواندن و قابل شناسایی باشد. لوگویی که بعد از کوچک شدن کیفیت خود را از دست میدهد لوگوی موفق و تاثیر گذاری نیست.  همواره در طراحی لوگو، طراحی با سایز کوچک سخت ولی موفق تر است. لوگو باید در تمام جنس ها و انواع مکان ها مثل سر برگ، کارت ویزیت، پاکت نامه، پوستر، تابلو های تبلیغاتی، تبلیغات تلویزیون و … بتواند امشتری را جذب کند و تحت تاثیر قرار دهد.

IRANHFC

استفاده از رنگ ها و هارمونی

رنگ ها تاثیر زیادی بر روح و خلق و خوی انسان ها دارند. به عنوان مثال رنگ قرمز احساس هایی همچون عشق، قدرت، گرسنگی به انسان می دهد. پس این رنگ به دلیل حس گرسنگی که به انسان منتقل می کند می تواند یکی از رنگ های مناسب برای لوگوی فست فود و رستوران باشد. ترکیب رنگ در لوگوی طراحی شده بسیار مهم است و انسان را تحت تاثیر قرار می دهد. لوگو های انواع برند با رنگ های خود مشتریان را جذب می کنند. به طور خلاصه انتخاب رنگ مناسب به اندازه طرح لوگو مهم است.

طراحی لوگو در فست فود و رستوران و کافی شاپ

سبک و استایل

هر طرح آماده شده را می توان در انواع استایل ها قرار داد. اما استایل انتخاب شده باید متناسب با موضوع باشد. به عنوان مثال از یک سبک مدرن نمیتوان برای یک برند عتیقه فروشی استفاده کرد. سبک لوگوی یک فست فود با یک رستوران سنتی باید متفاوت باشد.

فونت

در طراحی لوگو طرح و فونت از هم جدا نشدنی هستند و یکدیگر را تکمیل می کنند. فونت باید خوانا باشد. و همیشه باید از یک فونت استفاده کرد و نباید فونت های مختلف را ترکیب کرد. و از فونت های مشخص که مربوط به برند های خاص است نباید استفاده نمود.

پس از طراحی باید قبل از استفاده از لوگو، تاثیر لوگوی طراحی شده را بر مردم تست کرد. به عنوان مثال لوگوی آماده شده برای یک فست فود را به انسان هایی که قبلا آن را ندیده اند نشان دهید. و نظر آن ها را درباره حسی که لوگو به آن ها می دهد بپرسید.